Stránka 1 z 1
Tisk 1 stránky dokumentu v Excelu
Napsal: 04 dub 2009 10:07
od guest
Zdravím všechny ! Mám tu problém s vytisknutím jedné strany v Excelu a jsem vděčný za každou radu.
Mám dokument v Excelu o velikosti cca 50MB a z něho potřebuji vytisknout jen několik (10-20) řádků. Problém je, že ten dokument je roztažený do šířky a vůbec netuším co s tím.
Vypadá to následovně:
Jméno - přezdívka - datum narození - registrace - os.číslo - data -data - data ............
Prostě je to široké. Předem všem díky!!
Re: Tisk 1 stránky dokumentu v Excelu
Napsal: 04 dub 2009 10:27
od britanie
Zkus to vytisknout na šířku- nastaveni tisku
Re: Tisk 1 stránky dokumentu v Excelu
Napsal: 04 dub 2009 10:30
od guest
Bohužel ani na tu šířku to nedá, pořád by tam asi 5cm chybělo.

Ono by mi stačilo kdyby šel udělat screen těch několika řádků, ale je to široký.
Re: Tisk 1 stránky dokumentu v Excelu
Napsal: 04 dub 2009 14:20
od navstevnik
Uprav meritko:
Dej si Nahled>Vzhled>Stranka>tisk na sirku a uprav meritko>OK, opakuj dokud nebude vyhovovat.
Re: Tisk 1 stránky dokumentu v Excelu
Napsal: 04 dub 2009 15:30
od krtenek
Soubor - Vzhled stránky - Přizpůsobit na 1 vodorovně a 1 svisle + Orientace - Na šířku.
Re: Tisk 1 stránky dokumentu v Excelu
Napsal: 04 dub 2009 17:02
od guest
Pnové díky oběma, ale nedaří se. Ten náhled sice udělám, ale je nečitelný. Ten dokument má šíři na šířku cca 5-6 monitorů.

Re: Tisk 1 stránky dokumentu v Excelu
Napsal: 04 dub 2009 17:15
od mmmartin
Jestli to dobře chápu, jde o to vytisknout určitou oblast tabulky, která má jen asi 20 řádek, ale je moc široká, aby se vešla na jednu A4 na šířku a pokud dáš v nastavení tisku Upravit na 1 stránku (nebojaksetotamjmenuje), je tisk tak malý, že není čitelný. Pak mně napadají dvě možnosti: nabrat myší oblast určenou k tisku, nastavit oblast tisku, vytisknout, na jednotlivých listech odstřihnout levý okraj a pak je slepit vedle sebe, nebo část určenou k tisku rozdělit na několik dílů, z nichž každý se vejde na šířku jednoho listu A4, tyto díly zkopírovat postupně pod sebe na pomocný list s vytisknout tento pomocný list.
Re: Tisk 1 stránky dokumentu v Excelu Vyřešeno
Napsal: 04 dub 2009 17:18
od guest
Díky mmmartine chápeš to správně. To mne taky napadlo a dokonce mi nejde přesně o to vytištění aby to vypadalo stejně, ale stačí mi ta data zkopírovat a vytisknout třeba pod sebe. Jen jsem chtěl vědět, jestli to nejde nějak upravit. Díky všem a beru to jako vyřešené.
Re: Tisk 1 stránky dokumentu v Excelu
Napsal: 04 dub 2009 18:37
od navstevnik
Misto informace
"Prostě je to široké" o sirce tisteneho dokumentu stacilo napsat: 50 (100,200,500,...) sloupcu a rady mohly byt k veci.

Re: Tisk 1 stránky dokumentu v Excelu
Napsal: 04 dub 2009 19:30
od guest
Dobrá tedy.

Je tam asi 100 sloupců z nichž asi 50 je pro tisk aktuálních ostatní jsou prázdné. Začíná to sloupcem 1, následuje A,B ..... přes AA, Ab....... a končí IV. Tedy iV. Sloupec jedna je jen s pětimístným číslem a je asi 2 cm. široký. Následuje sloupec na jméno asi 25 cm. Další sloupce mají různou šířku podle uvedených dat. 1cm, 3cm ... 7cm.
P.S. Jestli se na to chceš kouknout můžu tu někde upnout ale má to 50MB, leda bych z toho vytáhl jen kousek ale Excel je pro mne něc skoro posvátného. Poraď jak pár řádků vystřihnout a někam to upnu.
Viz. screen části dokumentu:
Re: Tisk 1 stránky dokumentu v Excelu
Napsal: 04 dub 2009 20:42
od navstevnik
Jine reseni, nez uvadi mmmartin - vytvorit si pomocny list nakopirovanim hodnod ve vhodnem rozlozeni neni. To co uvadis nyni, melo byt hned na zacatku, takze to mohlo byt vyreseno hned v prvni odpovedi. Nic jineho jsem na mysli nemel. Hezky vecer.
Re: Tisk 1 stránky dokumentu v Excelu
Napsal: 04 dub 2009 21:10
od guest
Rozumím, mne to taky vzhledem k té šířce dokumentu napadlo. Tedy že to nepujde zmenšit, ale musí se to sestříhat po kouskách. Ale jsem už přece jen starší a "zkušenější" a zastávám pravidlo: "Blbej se zeptá a hloupej se informuje!" Tak jsem se informoval.

Díky a taky přeju hezký večer!