Word 2007 - normostrana Vyřešeno

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

Jaros
Level 2
Level 2
Příspěvky: 216
Registrován: květen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Word 2007 - normostrana

Příspěvekod Jaros » 16 srp 2009 21:49

Zdravím,

mám dotaz. Potřeboval bych detailně vysvětlit jak se přesně nastavuje či kontroluje "normostrana". Mám základní údaje, který jsem si nastavil: od dolního a horního okraje odsazení 20 mm, od pravého okraje 25 mm, od levého 30 mm, písmo Times New Roman, velikost 12, řádkování 1,5. Psal jsem text... odstavce jsem dělal jen stylem Shift+ Enter (bez klasického odsazení). V požadavcích je tohle: Normostrana znamená 60 úhozů na řádku, 30 řádků na straně, mezery se za úhoz nepočítají a prázdné řádky taky ne. S počtem úhozů Vám pomůže textový editor. Ve Wordu je to například pod příkazem Nástroje – Počet slov. Řádkování musí být 1,5, písmo velikosti 11 nebo 12. Výsledná délka textu deset normostran. Vizuálně deset stran vidím, ale jsou to opravdu ty normostrany? Počet znaků 23284 a s mezerami 28983. Trošku dost mě to mate, nikdy jsem to takhle nedělal, poradíte prosím?

Reklama
navstevnik
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1142
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Word 2007 - normostrana

Příspěvekod navstevnik » 16 srp 2009 22:20

normostrana viz http://cs.wikipedia.org/wiki/Normostrana :
"Normostrana (zkráceně NS) je standardizovaná strana textu o délce 1 800 znaků, včetně mezer,....."
Takze rada je jednoducha: vydel celkovy pocet znaku cislem 1800.

Uživatelský avatar
mike007
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5860
Registrován: srpen 07
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Word 2007 - normostrana

Příspěvekod mike007 » 16 srp 2009 22:28

Normostrana má 1800 znaků i s mezerami. Pokud si potřebuješ spočítat kolik už máš normostran, tak počet znaků včetně mezer vyděl 1800. Počet znaků zjistíš v Nástroje --> Počet slov Jinak to ve Wordu pravděpodobně nelze.
Nejlepší hra je Excel!
Pravidla fóra PC-helpJak označit téma za vyřešené
»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»
UPOZORNĚNÍ - můj Skype, Soukromé zprávy či email neslouží jako tech. podpora.
Dotazy pište do fóra. Od toho tu je.

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Word 2007 - normostrana

Příspěvekod Myloš » 16 srp 2009 22:34

Normostrana se zadávala u psacího stroje, na kterém bylo neproporcionální písmo (courier), nastavil sis okraje a řádkování, čímž byl dán výsledek – počet úhozů na řádek a počet řádků na stránku.
Jestliže ti předepisují proporcionální písmo (Times New Roman), nemůžeš splnit podmínku normostrany.
Abys mohl na PC splnit nějaké takové podmínky, pak to chce jiné zadání – buď:
neproporcionální písmo + řádkování + okraje (výsledek bude normostrana nebo něco na ten způsob)
nebo
normostrana, kterou uděláš kombinací neproporcionální písmo + řádkování + okrajů (musíš si to spočítat)
nebo
proporcionální písmo + řádkování + okraje

V případě normostrany nemusíš zalamovat Shift+Enter; nech zarovnání na praporek a případně povol dělení slov.

A jiné zadání je hovadina.
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

Jaros
Level 2
Level 2
Příspěvky: 216
Registrován: květen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Word 2007 - normostrana  Vyřešeno

Příspěvekod Jaros » 21 srp 2009 21:57

Dodatečně děkuji za přínosné informace. :smile:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti