Stránka 1 z 1

Jak ve Wordu docílím automatické (pře)číslování obrázků?*

Napsal: 29 zář 2010 16:44
od spejle
Dobrý den,
prosím o radu. Ve Wordu vkládám pod obrázky titulky s číslem daného obrázku a jeho popisem, a pak se na tato čísla odkazuji v textu. Pokud však doplním ještě nějaké obrázky, je možné nějak docílit toho, aby se mi v textu automaticky vše přečíslovalo?
Děkuji moc za odpověď.

Ještě bych měla napsat, že křížový odkaz jsem zkoušela, ale potřebuji jen číslo daného obrázku bez návěští. Bohužel variantu samotného čísla mi odkaz nenabízí, proto se chci zeptat, zdali to jde nějakým jiným způsobem.

Re: WORD - obrázky

Napsal: 01 říj 2010 15:17
od Poki
Zdravim,
krizovy odkaz bych uplne nezavrhoval - pokud pri vlozeni titulku zaskrtente moznost "vyjmout z titulku typ objektu“ a typ objektu (tedy Obrázek) napíšete ručně – bude pomocí krizového odkazu vkladano pouze poradove cislo obrazku.

Re: WORD - obrázky

Napsal: 01 říj 2010 22:51
od spejle
Dobrý den,
jakmile do titulku dopíši ručně "Obrázek", napíše se mi po aktualizaci pole i do křížového odkazu...

Re: Jak ve Wordu docílím automatické (pře)číslování obrázků?

Napsal: 05 říj 2010 07:55
od spejle
Neznáte někdo prosím odpověď, jak toto vyřešit?

Re: Jak ve Wordu docílím automatické (pře)číslování obrázků?

Napsal: 04 kvě 2011 11:36
od Royce
zkratkou CTRL+A označte celý dokument a potom klávesou F9 provedete automatickou aktualizaci

Re: Jak ve Wordu docílím automatické (pře)číslování obrázků?

Napsal: 15 kvě 2012 18:10
od kolemjdouci2012
Vyzkoušeno ve Wordu 2003.
  1. Označte odkazované číslo
  2. Vložit > Záložka > Vyplňte název (doporučuji popis obrázku, ať se v tom pak vyznáte)
  3. Vložit > Pole > Propojení a odkazy > Ref > vyberte název záložky

Re: Jak ve Wordu docílím automatické (pře)číslování obrázků?

Napsal: 09 pro 2012 16:18
od Anta
Aby křížový odkaz ukazoval pouze číslo bez návěstí je potřeba mu přidat přepínač \* ARABIC. Jak na to?
1) Kurzorem najet na upravované pole (zobrazí se kolem něj podkresový obdélník)
2) Pravým tlačítkem myši na poli "Přepnout zobrazení polí" (zobrazí se místo výsledku pole něco jako { REF _Ref45687465 \h } )
3) K tomuto přidat onen zmíněný přepínač \* ARABIC ( takže výsledek bude vypadat { REF _Ref45687465 \* ARABIC \h } )
4) pomocí pravého tlačítka myši aktualizovat pole a jako výsledek by mělo být zobrazeno pouze číslo

přepínač \h dělá z pole hypertextový odkaz
přepínač \* Lower vypíše výsledek pole malými písmeny (což s kombinací ARABIC jaksi nedává smysl...)
atd... něco málo se dá najít v helpu, ale na ten \* ARABIC jsem přišel omylem...
snad to někomu pomůže...
A.