Kolik utratíte ročně za hry ?

A vše kolem nich…
(tipy na hry zdarma, dojmy, novinky..prostě vše co vás napadne)

Moderátoři: beather, Mods_senior

Uživatelský avatar
WinDroid
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3771
Registrován: srpen 14
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Kolik utratíte ročně za hry ?

Příspěvekod WinDroid » 22 úno 2016 17:46

Za minulý rok tak 4000kč, ale to jsem nakoupil fakt všechny hry co jsem chtěl (kupuju hry jen s dobrým multiplayerem) takže teď zas nějakou dobu nebudu moc utrácet :D

Reklama
Uživatelský avatar
HribaStanislav350
Level 3
Level 3
Příspěvky: 545
Registrován: srpen 14
Bydliště: Čejkovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kolik utratíte ročně za hry ?

Příspěvekod HribaStanislav350 » 22 úno 2016 18:34

No, musím se přiznat že s novým pc to šlo rapidně nahoru, se starým to nebylo skoro nic, většinou když někde byla na steam hra zdarma, nebo to byly starši hry typu Brutal Legend, Overlord, Zeno Clash, které byly k sehnání za pár drobných, od doby květen 2015 - unor 2016 kdy mé hraní rapidně stouplo :D, se pohybujem mezi 5 až 6 tísíci, předtím za stejnou dobu tak do 500. Ono roli hraje i to, že sem začal chodit do zaměstnání a nejsem už tak zavislý pouze na penězích z brigád,narozenin a vánoc, tudíz se můžu více rozšoupnout. Největšími žrouty jsou asi Fallout4, Metal Gear Solid the phantom pain, novy xcom 2 a předobjednávka hitmana, jinak většinou to byly nějaké starší tituly z nějakých steam slev
OS: Windows 10 PRO 64-bit
MB: MSI B450 GAMING PLUS MAX
CPU: AMD RYZEN 5 3600
GPU: GIGABYTE Radeon RX 570 4GB AORUS
RAM: 16GB (2x8GB) DDR4 3333mhz
PSU: RIOTORO Enigma G2 650w
CASE: CoolerMaster Force 500

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9600
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kolik utratíte ročně za hry ?

Příspěvekod Karrex » 22 úno 2016 19:50

Jak jsem psal již na první stránce, nic se nemění, co jsem chtěl, jsem vyhrál :-D (CS:GO - bože, ještě, že jsem tuhle kravinu nekoupil a Space Engineers).

Nic nového, co by stálo za koupení.
Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Kolik utratíte ročně za hry ?

Příspěvekod X » 22 úno 2016 20:03

0 Kč, peníze jsem ochoten utrácet za hardware, aspoň do doby, než se (samozřejmě "ilegálně" - nepodporuji americké korporace a copyright na cokoli, co jsem schopen sám vyrobit) budou stahovat formule / algoritmy hardware, co si pak vytiskneme na 3D tiskárnách / materializujeme na materializátorech (asi nějaká nanotechnologie) :lol: Ale je pravda, že jsem za poslední dobu koupil pár kvalitních aplikací, k čemuž přispěla snadná dostupnost i placení. Každá z těchto aplikací je ve své třídě výborná a používáme na více strojích v domácnosti (mobily, hodinky, ...).

Tutenkamen
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 135
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Kolik utratíte ročně za hry ?

Příspěvekod Tutenkamen » 22 úno 2016 20:48

2000 ,- cca, ale to bude tím že mám "nového" kompa :D

Uživatelský avatar
Toustík
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1038
Registrován: listopad 12
Bydliště: Vím já?
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Kolik utratíte ročně za hry ?

Příspěvekod Toustík » 22 úno 2016 21:09

Jak kdy :) za minuly rok cca 3700,- :D

Uživatelský avatar
Akrej
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 3000
Registrován: červen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kolik utratíte ročně za hry ?

Příspěvekod Akrej » 22 úno 2016 21:20

Já už přestávám investovat do her protože na té mé sestavě to nemá cenu si zahrat ňaké pořadné novější kousky
"Nejsem nerozumný. Jen nemám ten samý rozum jako vy."
Diogénes ze Sinopé
-------------------------------------
„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“
Jan Werich
--------------------------------------
Snažím se psát bez chyb
-------------------------

Koto15
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 124
Registrován: červenec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kolik utratíte ročně za hry ?

Příspěvekod Koto15 » 22 úno 2016 22:00

X píše:0 Kč, peníze jsem ochoten utrácet za hardware, aspoň do doby, než se (samozřejmě "ilegálně" - nepodporuji americké korporace a copyright na cokoli, co jsem schopen sám vyrobit) budou stahovat formule / algoritmy hardware, co si pak vytiskneme na 3D tiskárnách / materializujeme na materializátorech (asi nějaká nanotechnologie) :lol: Ale je pravda, že jsem za poslední dobu koupil pár kvalitních aplikací, k čemuž přispěla snadná dostupnost i placení. Každá z těchto aplikací je ve své třídě výborná a používáme na více strojích v domácnosti (mobily, hodinky, ...).

Po kazdým tvým příspěvku si myslím, že jsi hloupější a hloupější... Podle těch sluníčkářských a hipísáckých názorů a jak píšeš chápu, že kdybys dal těch pár stovek za hry, tak si týden bez večeře, ale i tak. Proč chceš krást HW, ale programy si koupíš i přes to, že máš na profilu "programátor"? Proč jim platíš teda copyright, když si to samý můžeš vyrobit a dokonce ti na to stačí i ty tvoje 10 let starý počítače a nemusíš kupovat drahou 3D tiskárnu?

Jinak za to, že jsem si dovolil říct pravdu proti někomu očekávám ban, tak to u takových lidí prostě chodí :-)

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Kolik utratíte ročně za hry ?

Příspěvekod X » 22 úno 2016 23:28

Koto15: tak sluníčkáře, havlasti a celou tu polistopadovou chamraď opravdu nesnáším, stejně jako bývalé hipíky. O mé IQ se neboj, jsem s ním spokojený (127 bodů). Rozhodně nejsem proto, aby se vybírali desátky za copyright znovu a stále znovu, slouží jen k okrádání ostatních. Kopírování není totéž jako krádež, to by musel originál mizet. Kdysi se opisovali knihy (kopírování) a bylo to zcela v pořádku, protože co si sám vyrobíš (i kdyby to mělo být okopírované) je tvoje. Copyright je jen výmysl korporací, aby se co nejvíc napakovali. Kopíruje se software a v budoucnu se bude kopírovat i hardware, až na to budou technické prostředky. Mimochodem v Asii panuje převážně zcela jiná filozofie (východní), když tam něco konkurence kopíruje od jiného, tak on je hrdý, že ho uznávají a vymyslel to dobře, když to ostatní napodobují ...

A když se to někomu nelíbí, ať si svůj produkt zabezpečí, aby to znemožnil ... což je zcela beznadějná námaha, nakonec se rozlouskne vše, záleží jen na tom, jak rychle to bude.

Koto15
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 124
Registrován: červenec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kolik utratíte ročně za hry ?

Příspěvekod Koto15 » 23 úno 2016 01:00

To mi nejde do hlavy... ostatním píšeš, že jestli chcou hru (nebo jiný software), tak ať si ho legálně koupí, ale tady píšeš, jak kupování je blbost a udělat si kopii je super a dobrý. Chápu ten názor, ale zkus trávit čas třeba na black market forech a zjistíš, že prodávání licencí a znemožnení kopírování je dobrá a logická věc.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Kolik utratíte ročně za hry ?

Příspěvekod X » 23 úno 2016 01:40

Koto15: hele, brát drogy nebo chlastat není zdravé, takže bys s tím měl přestat. Jinak si nedovedu totiž vysvětlit, jak bys mohl něco takového napsat, jsi evidentně zmatený, to už bylo poznat z tvého předešlého příspěvku.

Já že doporučuji kupovat soft? :lol: Ano, pokud jsou nějaké kousky naprosto skvělé či chceš někoho podpořit, tak proč ne ... ale jsem rozhodně proti předražování a neustálému oškubávání zákazníků. Ano, dát sem tam stovku, když to nebude často, no proč ne. Ale dát za 1 hru tisícovku a víc? No ty bláho ...

Ochrany vydělávají jen jejich tvůrcům, kteří je prodají vydavatelským korporacím. Lidé co si pořídí kopie z nich mají srandu a poškozují jen platící zákazníky, ty je musí zaplatit a navíc jsou jediný, kterým všemožným způsobem škodí.

Koto15
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 124
Registrován: červenec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kolik utratíte ročně za hry ?

Příspěvekod Koto15 » 23 úno 2016 01:59

Já zmatený nejsem, ale ty máš opravdu omezený úhel pohledu, ale to je tím, že jsi hospodský čech, co se chlubí IQ testem z facebooku a nikdy neměl přístup k větším penězům, takže to máš jedno. Já si třeba dneska koupil Rainbow Six Siege rovnou 2x i pro bratra, ale pro mě tisícovka znamená 16-18h času zapnutého serveru (s tím, že se tomu věnuji asi hodinu týdně) nebo za těch €90 nekoupím ani koření do restaurace (mám zatím 3 restaurace, divil by ses jak tisícovky lítaj). Každopádně jestli tě nejaká hra baví a máš tam nahrát třeba 200h, tak tisícovka je úplne vpohodě cena, jestli tě to nebaví po 5h tak to trochu zamrzí, ale od toho máš třeba na steamu refund.

Kdybys žil v pohádce, tak někdo vytvoří žůžo program a dá ti ho za dobrej pocit z toho, že ho používáš a lidem pomáhá. Víš co se stane, když budeš například prodávat lepší maso za 100/kg? Lidi ti ho budou kupovat a potom ho půjdou za roh prodat za 4x tolik. Jako příklad ti můžu dát Humble bundle, chytráci si koupí 5 her za $1 a snaží se je prodávat za 100/ks třeba i tady.

Koho by taky bavilo tvořit věci aby na tom vydělávali jenom ostatní a tys měl sotva na jídlo?


Zpět na “Hry”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů