Pravidelné FPS dropy

A vše kolem nich…
(tipy na hry zdarma, dojmy, novinky..prostě vše co vás napadne)

Moderátoři: beather, Mods_senior

LWonderchild
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: leden 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Pravidelné FPS dropy

Příspěvekod LWonderchild » 04 led 2018 19:13

Čaute,

mám notebook Asus F555LB-DM076H. Ntb je starý 2 roky.
Po zakoupení bylo všechno v pohodě. Asi před rokem mi však začali při hraní padat FPS.
Po zapnutí hry je cca 5 minut všechno OK, potom ale začnou FPS dropy stylem - 4 vteřiny pohoda, 2 vteřiny drop na nějakých 10fps. A pořád dokola.
Nejdřív to dělalo jen u náročnějších her, teď už to dělá skoro při všem.

Napadá někoho čím to může být?

Díky moc. :-)

Reklama
kostra2630
Level 2
Level 2
Příspěvky: 168
Registrován: leden 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pravidelné FPS dropy

Příspěvekod kostra2630 » 04 led 2018 20:06

Možná je to blbost a nesouvisí to s problémem. Ale není notebook zanesen prachem?
Jelly Smart II Rom

Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pravidelné FPS dropy

Příspěvekod dom324 » 04 led 2018 20:26

Zanesení prachem.
Kvůli vysokým teplotám (způsobených zanesením prachem + nedostatečně dimenzovaným chlazením) GPU/CPU throttluje. Stáhni si MSI Afterburner a změř teploty po 10 minutách zátěže (MSI Afterburner umí CPU i GPU). Pak sem napiš výsledek/ hoď sem screen.

LWonderchild
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: leden 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pravidelné FPS dropy

Příspěvekod LWonderchild » 05 led 2018 18:24

Čaute,

první díky za odpovědi.

Teploty jsem změřil při hraní ETS2 a FIFA15. Zde jsou výsledky:

ETS2:
Obrázek Obrázek

FIFA15:
Obrázek Obrázek

Mám pár nových postřehů:

-Je možné, že MSI Afterburner a s ním nainstalovaný RivaTuner mi nějak ovlivnil výsledky? Nic jsem nenastavoval ani v jednom, pouze to nainstaloval a šel měřit, ale při ETS2 kde mi normálně FPS dropovaly pořád jsem měl jen pár těchto dropů. Taky jsem doteď byl na bytě, ale teď jsem to měřil jinde - mohlo to tolik ovlivnit prostředí?

-Při FIFA jsem to zkoušel při rozlišení 1366x768, kde jsem měl rovněž dropy nonstop. Teď při měření jsem je taky neměl skoro vůbec. Proto jsem přehodil rozlišení na 1920x1080 a problém byl opět na světě - dropy neustále.

-Taky jsem si všiml, že vždycky (ETS2, FIFA 1366x768 FIFA 1920x1080) se teplota CPU zastavila na nějakých 104 stupních. - Mohlo by problém způsobovat nějaké omezení výkonu komponent s cílem je ochránit při dosažení této teploty?

-To stejné v případě GPU na 90 stupních.


Jinak moc Vám děkuju že tady se mnou ztrácíte čas. :thumbup:

Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pravidelné FPS dropy

Příspěvekod dom324 » 06 led 2018 10:37

104°C je dost špatný výsledek - při 105°C se CPU vypne aby zabránilo přehřátí. Při takovéto teplotě CPU throttluje (snižuje frekvenci, přidává prázdné cykly kdy nepracuje), aby se nepřehřálo. To samé u GPU - když se podíváš na GPU usage ve Fifě, tak tam jde vidět, že zatížení GPU není vždy 100%, ale GPU přidává cykly kdy se "fláká" (jede třeba na 50%), aby nedosáhlo hraniční teploty pro vypnutí systému.
Pokud ntb ještě nebyl čištěný, tak kup teplovodivou pastu (Arctic MX-2 popřípadě MX-4), otevři notebook, vyčisti chlazení od prachu (vysavač), pomocí lihu odstraň starou teplovodivou pastu, a pak nanes novou.


Zpět na “Hry”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů