Hraní her po internetu

A vše kolem nich…
(tipy na hry zdarma, dojmy, novinky..prostě vše co vás napadne)

Moderátoři: beather, Mods_senior

Uživatelský avatar
kachel
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: srpen 04
Bydliště: Karlovy Vary
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Hraní her po internetu

Příspěvekod kachel » 07 črc 2005 20:24

Zdravim,
chtěl bych se zeptat, jestli můžu hrát hry přes GPRS a EDGE. Třeba v Age of Empires II mi to při založení hry nenapíše moje internetový IP, ale IP co mam na lokální síť. Když si IP zjistim na internetu, tak mě ale druhý hráč taky nenajde. Nemáte s tim někdo zkušenosti?

Reklama
Uživatelský avatar
Cybercom
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 254
Registrován: únor 04
Bydliště: Jílové u Děčína
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Cybercom » 07 črc 2005 20:38

Musí to jít. Já mám ADSL a tam je taky jiná privátní a veřejná IP. Za prvý musíš zjistit svoji veřejnou IP adresu. Např. na http://www.showmyip.com
Jiří Škorec

Uživatelský avatar
kachel
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: srpen 04
Bydliště: Karlovy Vary
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod kachel » 07 črc 2005 21:09

Tu jsem si tam zjistil, ale když se na ní pak chce další hráč připojit, tak mě nenajde :-(
Ani já když zadávám IP někoho jinýho, tak to nikoho nenajde.

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 07 črc 2005 23:18

Co vím, tak GPRS/EDGE veřejnou IP standardně nemá, to by vysvětlovalo, proč tě nikdo pod "tvojí" IP nemůže nelézt. Mrkni do nabídky operátorů..
Rimms

Uživatelský avatar
kachel
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: srpen 04
Bydliště: Karlovy Vary
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

veřejná IP

Příspěvekod kachel » 08 črc 2005 14:25

U T-mobilu je možný za měsícní paušál 150 Kč mít veřejnou IP, ale to se mi moc nechce :roll: Když jsem měl ale dial-up, tak se mi taky IP každým připojením měnila a hrál jsem normálně. A teď jsem se zkoušel několikrát odpojit a připojit a pokaždý jsem měl stejnou IP. Chtěl bych ještě ujasnit, je veřejná IP statická, která se nemění?

Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 08 črc 2005 19:36

Jsem to nasel, myslim ze to mluvi za vse (je to tech 150 mesicne):

APN Internet Plus je určeno zákazníkům, kteří vyžadují při přístupu na internet prostřednictvím GPRS mít přidělenu veřejnou IP adresu (na standardním APN Internet jsou přidělovány privátní IP adresy a je využíván překlad adres, tzv. NAT). Při připojení na GPRS prostřednictvím APN Internet Plus je veřejná IP adresa přidělována dynamicky (tzn. při každém spojení odlišná). Přístup na internet s přidělenou veřejnou IP adresou je vyžadován některými specifickými aplikacemi (např. některými VPN klienty pro bezpečný vzdálený přístup do firemní sítě) nebo v situaci, kdy je požadováno, aby připojený počítač nebo jiné zařízení bylo možné kontaktovat z veřejného internetu. Při připojení prostřednictvím APN Internet Plus je možné využívat službu GPRSpeed.

Takze u tohodle mas verejnou IP statickou ktera se nemeni ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 08 črc 2005 19:49

Takze u tohodle mas verejnou IP statickou ktera se nemeni

Nevim co tím měl Jake na mysli.....pokud popisoval to, co je v tom článku (viz výše), tak to pravda není. Pokud mluvil o veřejné IP, tak to taky pravda není (teda néé vždy).

Takže, abych v tom udělal pořádek...

Existuje
- veřejná IP
- neveřejná IP
&
- dynamická IP
- statická IP

V žádném případě neplatí, že veřejná IP = statická IP....za statickou IP se platí celkem slušný prachy (u UPC tuším 200,-/měsíc). V případě paušálních připojení k netu prostř. GPRS,EDGE nebo CDMA se bohužel platí i za veřejnou IP. Ikdyž.......s tím CDMA si nejsem zas až tolik jistý, jestli je veřejná IP vůbec možná :|

Neveřejná IP znamená to, že pod jednou adresou vystupuje na inetu více uživatelů - veřejná IP (logicky) znamená pravý opak, máš-li veřejnou IP, máš ji pouze ty a nikdo jiný......což např vyžadují on-line gamesy. Jestli všechny, netuším..
Rimms

Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 08 črc 2005 20:34

Jé mluvil sem o tom clanku a pritom sem si ho precetl blbjé ... jé ... doprdelé :D Se omlouvam ;)

Rimmer to uvedl opravdu na pravou miru, ja ted bohuzel trpim Neverejnou - statickou IP ... coz se pri poctu pres 500 uzivatelu = pres 1000 pc stava kazdou chvilku (hlavne na DC) ze se nekam nedostanu... ( na webech, poradnach atd ne protoze tady mame nekolik proxyn a aby byly vsechny pod BANanem se nestane :) )

Kazdopadne je to naprd bejt za necim schovanej, ale zase je naprd platit za verejnou IP. Na statickou IP bych se vyprdnul, tak bys dycky rozhlasil svoji IP (furt lepsi nez platit ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
kachel
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: srpen 04
Bydliště: Karlovy Vary
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

děkuji za vysvětlení

Příspěvekod kachel » 08 črc 2005 20:52

Velice děkuji za vysvětlení. Konečně v tom mam trochu jasno. Jak to tak vidim, tak si s mojí neveřejnou IP nic nezahraju. Jestli mam statickou nebo dynamickou IP neni jak říkáš tak důležitý. Ale co jsem dneska zkoušel několikrát se znova připojit, tak mám pořád stejnou. Když ji má ale víc lidí, tak vidim neveřejnou a statickou IP jako nejhorší možnost :? S dial-upem jsem měl veřejnou dynamickou.

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 09 črc 2005 00:17

2Jake: no já si říkal, že jsi se asi trochu upsal :D :wink:

2Kachel: veřejná dynamická je u dial-upu normální, řekl bych, že v jiné podobě dial-up u nás ani neexistuje.

Jen ještě pro doplnění, dynamická veřejná IP se dá řešit pomocí tzv DDNS (dynamický DNS), což je služba ZDARMA, která ti synchronizuje tvůj DNS záznam s dynamicky se měnící IP. např. zvolil by jsi si adresu kachel.dyndns.org a pod touhle adresou by te lide hledali (nikoliv pod tvojí IP, která by se ti měnila) ....no, ale u GPRS to nemá cenu moc řešit.
Rimms

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 09 črc 2005 12:21

Existuje způsob jak vytvořit spojení mezi dvěma PC s neveřejnejma IP. Jmenuje se Hamachi, psal sem o něm tady: http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?p=9753#9753. Problém je že by to musel podporovat i herní server na kterej se připojuješ, nevím jestli je to zrovna věc která by ti mohla pomoct...

Uživatelský avatar
kachel
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: srpen 04
Bydliště: Karlovy Vary
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

díky!!!

Příspěvekod kachel » 10 črc 2005 17:46

To je perfektní program!! Dá mi to jedinečnou IP! Moc díky za tip. Ještě jsem neměl možnost ho pořádně vyzkoušet. Když se ale zkoušim spojit doma po síťi, ale přes internet, kterej mam na druhej počítač sdílenej, tak se v programu sice spojim, ale žádnou odezvu mi to nepíše. V AOEII mi to při vytvoření hry napíše mojí lokální IP, i IP z toho programu. Opět to ale najde jen z lokální IP. Ale takhle to asi nejde zkoušet. Uvidim jak to pude s někym cizým.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Telefon na hrani za 16000
    od DMA » 26 úno 2024 21:53 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    1
    852
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    26 úno 2024 23:10
  • Modrá smrt při YT a hraní her Příloha(y)
    od Kakashi98 » 12 led 2024 10:43 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    0
    574
    od Kakashi98 Zobrazit poslední příspěvek
    12 led 2024 10:43
  • Přemostění internetu
    od Tukan » 13 čer 2023 16:46 » v Administrace sítě
    9
    2837
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    15 čer 2023 15:19
  • vypadky internetu Příloha(y)
    od michalnet » 25 čer 2023 10:41 » v Administrace sítě
    10
    2793
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    03 črc 2023 19:18
  • O2 - výpadky internetu
    od martyy » 19 pro 2023 18:15 » v Internet a internetové prohlížeče
    1
    1203
    od KubaCZE Zobrazit poslední příspěvek
    21 úno 2024 20:31

Zpět na “Hry”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů