Battlefield V Fps drop napořád Vyřešeno

A vše kolem nich…
(tipy na hry zdarma, dojmy, novinky..prostě vše co vás napadne)

Moderátoři: beather, Mods_senior

Uživatelský avatar
DesperadoKHY
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 379
Registrován: leden 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Battlefield V Fps drop napořád  Vyřešeno

Příspěvekod DesperadoKHY » 17 čer 2019 21:05

Tak jsem si myslel, že mi ten config pomohl, ale nestalo se vůbec nic, chvílema to vypadalo, že to pomohlo a pak zase zátěž na procesor 100%.
Použil jsem jsem ještě tento config:

https://www.youtube.com/watch?v=X2ubMUtVPh4

perfoverlay.drawfps 0
renderdevice.renderaheadlimit 2
gstrender.thread.maxprocessorcount 4
gametime.maxvariablefps 60

Od Petr:
thread.processorcount 10
thread.maxprocessorcount 10


Procesor i7 8700k 3700 Mhz.

Vůbec nevím co dělat.

Reklama
Uživatelský avatar
DesperadoKHY
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 379
Registrován: leden 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Battlefield V Fps drop napořád

Příspěvekod DesperadoKHY » 18 čer 2019 10:18

Po dlouhém, několika hodinovém zkoumání, proč mi Battlefield V v určitým místech až drasticky snižuje fps, jsem došel k závěru, že to nedělá samotný Battlefield ani HW, ale ovladače Nvidia řady 400. Vyzkoušel jsem i jiné Battlefieldy. Začal jsem u Battlefieldu 3, 4 a stuttering ve 4k s ultra detaily byl znatelný. Ve hře jsem vypnul antialiazing stínů, protože vím, že dříve hra na stejná nastavení fungovala plynule.... K odinstalování ovladačů jsem použil program DDU, který v nouzovém režimu odebral 5gb dat grafického ovladače. Nainstaloval jsem jen tak z nouze, protože nic jiného mě už nenapadlo, staré ovladače 391.01 a Světě div se, Battlefield 3-4 ve 4k s ultra detaily bez vyhlazování stínů měl stabilních 60 fps bez brutálních frame dropů jako na ovladačích řady 4xx. Problém ovšem bylo při odzkoušení Battlefieldu V, který ale fungoval na ovladačích s nejnižším označení 416. Takže jsem tedy zvolil tuto možnost, odinstaloval předchozí řadu 3xx se vším všudy a nainstaloval novější ovladače 416 a Světě div se, opět místama brutální stuttering a lagy. Po snížení detailů a rozlišení na 1600p v Battlefieldu V znatelné propady fps. To samé u BF3 a BF4, ale tam to bylo znát jen ve 4k, ve full HD to jelo v pohodě. Ale proč Battlefield 3,4 fungoval v pohodě ve 4k na ovladačích 391.01 mi smysl moc nedává. Mám takovou teorii, že výrobce ovladačů úmyslně pomocí svých ovladačů snižují výkon starších karet, aby lidé upgradovali na karty řady RTX. Protože ovladače řady 4xx přinesli Ray tracingové efekty i pro karty řady GTX 1xxx, aby si lidé mohli vyzkoušet tyto efekty na kartách, které nemají RT cores pro zrychlení a nedávají tyto efekty, tak pro ještě větší jistotu degradovaly ovladačema karty, v mém případě GTX 1070 Gaming Z, u jiných karet GTX 1xxx nemám možnost toto vyzkoušet. Je to jenom moje teorie, ale dává mi to logiku.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53530
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Battlefield V Fps drop napořád

Příspěvekod petr22 » 18 čer 2019 10:26

"Mám takovou teorii, že výrobce ovladačů úmyslně pomocí svých ovladačů snižují výkon starších karet"

Ne vyrobci, ale vyrobce a neni to teorie.

Kazdy BF funguje na jinem enginu, tedy se bude chovat jinak. BF1 byl vzdy ponekud
nenazranou aplikaci pokud jde o vykon cpu.

1. zakaz HPET v BIOSU
2. zkus zakazat Hyperthreading jestli to neco udela

Uživatelský avatar
DesperadoKHY
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 379
Registrován: leden 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Battlefield V Fps drop napořád

Příspěvekod DesperadoKHY » 18 čer 2019 10:32

Aha, tak to jsem skutečně netušil, díky za upřesnění:-)).
Za to bych je žaloval:-))

Dodatečně přidáno po 1 minutě 40 vteřinách:
Takže nejlepší způsob, jak opravit stuttering a lagy v BFV je odinstalovat hru a nainstalovat ovladače 391.01 a pařit ve 4k BF3 a BF4:-)).

Dodatečně přidáno po 7 minutách 14 vteřinách:
"1. zakaz HPET v BIOSU
2. zkus zakazat Hyperthreading jestli to neco udela"

V BIOSu se moc nevyznám, jak to mám udělat na základní desce Asus Rog Strix Z370-f gaming? Nemám s tím moc zkušeností, takže se bojím, abych něco nepřepnul a nefungovalo mi to. Jde to i v programu AI Suite 3 dodávaného výrobci i7 8700k?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Battlefield V
    od byron » 13 črc 2023 16:19 » v Hry
    10
    2399
    od byron Zobrazit poslední příspěvek
    14 črc 2023 10:19

Zpět na “Hry”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů