Zaklínač 3 - dropování fps Vyřešeno

A vše kolem nich…
(tipy na hry zdarma, dojmy, novinky..prostě vše co vás napadne)

Moderátoři: beather, Mods_senior

Thrasher
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: srpen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Zaklínač 3 - dropování fps  Vyřešeno

Příspěvekod Thrasher » 30 srp 2019 18:39

Zdravím. U Zaklínače 3 mám problémy s fps. Každých pár sekund se mi třeba na půl sekundy sekne obraz a dropnou fps (jednou za čas to dropne třeba i na 2-3 sekundy). Podle ukazatele fps u Geforce Experience to dropne z 60 třeba na 53 - 58 fps. To se mi ale zdá jako nesmysl, podle mě ten drop je tak krátkej, že to ani nestihne ukázat. Jakoby to droplo třeba na 5 fps a hned zpět. Vážně si nemyslím, že bych mezi 60 fps a třeba 55 viděl rozdíl. A při odejití např. z mapy, inventáře nebo čehokoliv jiného zpět do hry jestli to tak jde popsat to dropne třeba na 40, ale potom okamžitě zpět na 60. S tím se váže další problém, max. fps co mám je 60. Víc to prostě nejde, jednou za x hodin tam mám třeba na sekundu 62, ale víc prostě ne. Jinak hra (když se teda neseká) jede pořád na těch 60. V nastavení hry mám přitom nastavený neomezený fps. Hraji na nejvyšší detaily co jdou, včetně Nvidia Hairworks. Na netu jsem našel stejný problém u Nvidia grafických karet a jako řešení často uváděli vypnout Nvidia Hairworks, ale to mi nepomohlo, je to furt to samý. Procesor jede max. na 30%, většinou okolo 25%. Grafika jede max. na 40% a ramky taky okolo 40 - 50%. Většinou při hraní nemám nic spuštěnýho kromě hry, ale když jsem zkoušel nějakej větší multitasking při hraní, to sekání je úplně stejný, nehorší se.

Grafika: MSI Rtx 2060
Procesor: Amd Ryzen 5 3600
RAM: HyperX Fury 16GB DDR4 2933Mhz
Základní deska: MSI mpg x570 gaming plus

Reklama
dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zaklínač 3 - dropování fps

Příspěvekod dvorakj » 30 srp 2019 19:38

mi v tomto pripade pomohlo zapnout vertical sync.
a sniz mirne detaily, ten komp je sice dobry, ale ne zas tak moc.

Thrasher
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: srpen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zaklínač 3 - dropování fps

Příspěvekod Thrasher » 30 srp 2019 20:45

V-sync mám zaplej. Ten komp by to podle mě a i podle becnhmarku rozjet na těch +- 80 fps na ultra. Ale furt mi nejde do hlavy proč to takhle dropuje a "trhá" se obraz. A proč mám lock na 60 fps když v nastavení mám neomezený fps jak jsem psal. A když grafika jede na 40%, procák na 30 a ramky ani né na 50%. tak to ten počítač zvládá snad dobře ne? Např. Forzu Horizon 4 skoro na ultra, některý detailní nastavení tam není na ultra, to rozjede krásně, bez nějakýho trhání obrazů nebo dropů. Na Forze mám okolo 100 fps a grafika jede na +- 70%.

odkaz na benchmark: https://www.youtube.com/watch?v=uQRmj0vzPJE

dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zaklínač 3 - dropování fps

Příspěvekod dvorakj » 30 srp 2019 20:51

no dobre a kdyz snizis detaily tak to dela co? kdyz to das treba na stredni a pak na minimum

Uživatelský avatar
Manoust
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1153
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zaklínač 3 - dropování fps

Příspěvekod Manoust » 30 srp 2019 23:15

Pokud mas zaply Vsync, tak logicky nemuzes mit vic FPS nez tech 60. Protoze Vsync dela to, ze uzamkne snimky na uroven Hz monitoru, 60Hz monitor, tedy vsync lockne fps na 60.

Thrasher
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: srpen 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zaklínač 3 - dropování fps

Příspěvekod Thrasher » 30 srp 2019 23:26

Manoust píše:Pokud mas zaply Vsync, tak logicky nemuzes mit vic FPS nez tech 60. Protoze Vsync dela to, ze uzamkne snimky na uroven Hz monitoru, 60Hz monitor, tedy vsync lockne fps na 60.


Aha, díky. Tohle jsem nevěděl.

Dodatečně přidáno po 7 minutách 39 vteřinách:
dvorakj píše:no dobre a kdyz snizis detaily tak to dela co? kdyz to das treba na stredni a pak na minimum


Na střední to jelo trošku líp. Ale stejně při odejití z inventáře apod. jak jsem psal, to furt klesá třeba na těch 40, teď jsem tam měl dokonce i 22 (i na ty střední detaily) a pak to samozřejmě zase jede na 60. Na vysoký to jelo taky líp než ultra, ale nějakej velkej rozdíl to není. Ty drobný záseky tam už tolik nejsou. Furt to ale nechápu, podle benchmarku bych tam měl mít aspoň těch 70 bez záseků a dropů. Zase se opakuji, ale furt mi neleze do hlavy proč, když grafika běží na 40% se to seká?


Zpět na “Hry”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 10 hostů