V čem bych mohl naprogramovat hru? Vyřešeno

A vše kolem nich…
(tipy na hry zdarma, dojmy, novinky..prostě vše co vás napadne)

Moderátoři: beather, Mods_senior

Lukkys4
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 120
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

V čem bych mohl naprogramovat hru?  Vyřešeno

Příspěvekod Lukkys4 » 11 říj 2019 22:04

Mám silnou motivaci naprogramovat fotbalovou simulační hru, na způsob Czech Soccer Manager. Myslím si, že by to nebylo nic extrémně složitého, tedy až na tu časovou náročnost. Problém je, že vůbec netuším v čem bych to mohl programovat.
Přijde mi že v nějakém z C jazyků by to mohlo jít, jelikož by to vlastně mohlo fungovat jenom jako aplikace která má miliardu proměnných které na sobě budou nějak záviset.
Co se týče programování toho moc nevím, jediné co umím je udělat v Javě nebo C# nějaké fakt primitivní blbůstky jako je kalkulačka, zopakovat vstup uživatele apod. ale chtěl bych se něco naučit :)
Samozřejmě mi ale je jasné, že nejprve se budu muset naučit aspoň základy a určitě si nevystačím s tím co umím teď :D

Reklama
dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: V čem bych mohl naprogramovat hru?

Příspěvekod dvorakj » 11 říj 2019 23:01

no, prihlas se na nejaky kurz, tim bych zacal. v podstate je jedno jaky jazyk. ja mam rad C

Lukkys4
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 120
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: V čem bych mohl naprogramovat hru?

Příspěvekod Lukkys4 » 11 říj 2019 23:36

No, kurzy bych zrovna nechtěl, mám radší samouku, třeba ITNetwork nebo nějaké knížky.. I zkušení programátoři říkají, že kurzy pro začátečníky jsou docela k ničemu, je to zbytečně drahé a během tří hodin se stejně člověk nemůže naučit základy jazyka. Často slýchávám že nejlepší je se základy naučit sám a později třeba kurzy pro pokročilé. Ale nevím no.
Dobře, jen mě zajímalo co by na to bylo asi nejlepší :) Tak díky :)

Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: V čem bych mohl naprogramovat hru?

Příspěvekod Azmir » 12 říj 2019 01:35

Klidně zkus i javu, je lehce "přívětivější" než cčko. Ale třeba jenom blbé piškvorky online zaberou někomu, kdo není úplně programovací začátečník desítky hodin, jenom abys věděl, že to zabere fakt hodně času a nervů. Ty bys asi chtěl ale i nějakou grafickou nádstavbu, aby to nějak vypadalo. Myslím že to je asi desetkrát více práce a učení a čtení, než si asi představuješ. Pokud si fakt dneska řekneš, že chceš začít programovat, nikdy si to nedělal a tvůj cíl je něco ve stylu czech soccer manager. Za předpokladu, že tomu budeš věnovat několik hodin denně, což by bylo obdivuhodné, tak počítej že něco tomu hodně hodně hodně vzdáleného naprogramuješ třeba za rok až dva :)

Zkusil bych klidně youtube. Mi se to z toho učilo nejlíp. Zadat do něj něco jako "java totorial", "java for beginners" a podobně. Samozřejmě v angličtině. V češtině to bude asi bída jak kvalitou, tak kvantitou, ale něco málo se určitě najde.
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

Lukkys4
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 120
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: V čem bych mohl naprogramovat hru?

Příspěvekod Lukkys4 » 12 říj 2019 11:22

Samozřejmě počítám s tím, že by to bylo na rok či dva. Java mi ze všech jazyků co jsem zatím viděl, připadá jako nejvíce "přátelský" jazyk. Ale nedokážu si třeba představit jak by to asi vypadalo :D
Nečekal bych třeba ale že na youtube budou dobré tutoriály, vyzkouším, děkuji :)
Největší problém co mám je ale ten, že spoustu slov nechápu ani v češtině, natož v angličtině. A když už si najdu význam toho slova, tak je to zase popsané nějakým jiným pro mě neznámým slovem :D

dvorakj
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4834
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: V čem bych mohl naprogramovat hru?

Příspěvekod dvorakj » 12 říj 2019 12:52

nemas ani zaklady, prihlas se do nejakeho zakladni kurzu nebo si ten predmet vyber na skole.
prvni musis pochopit princip, algoritmizaci (klidbe pres jakykoliv jazyk) a az pak programovat

Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: V čem bych mohl naprogramovat hru?

Příspěvekod Azmir » 12 říj 2019 19:22

Pokud nechápeš ani pojmy, ty se určitě dají dostudovat a jak už je uvidíš poněkolikáté je pochopíš, dost toho člověk pochopí i v praxi, to že to umíš naprogramovat, ale nevíš jak se to jmenuje, je lepší varianta než naopak. Najít si kdyžtak fakt úplně něco základního kde jsou vysvětleny pojmy jako objekt, třída, instance, pole, string, integer, float a další tuna s kterýma se budeš setkávat. K touhle by ale možná nebyla fakt špatná nějaká knížka základů, možná nějakou najdeš i na netu.
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical


Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: V čem bych mohl naprogramovat hru?

Příspěvekod Azmir » 12 říj 2019 19:55

To první vypadá hezky, z toho by si základy chytit mohl. Dobré příjmení autora :D
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

flowem
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2826
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: V čem bych mohl naprogramovat hru?

Příspěvekod flowem » 12 říj 2019 21:50

Pan inženýr Blábolil :lol:

Ono to v praxi dost sedí. :lol:
AMD Ryzen 5 5600X | MSI MAG B550 TOMAHAWK | G.Skill Aegis 32GB 3200MHz | Kingston A2000 1TB | PowerColor Red Devil RX 6700 XT 12GB | XPG Core Reactor 750W | Be quiet! PURE BASE 500 | Asus VG27AQ1A

Lukkys4
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 120
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: V čem bych mohl naprogramovat hru?

Příspěvekod Lukkys4 » 13 říj 2019 11:12

Jojo, děkuji moc :D


Zpět na “Hry”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti