Výkon PC na on-line hraní Vyřešeno

A vše kolem nich…
(tipy na hry zdarma, dojmy, novinky..prostě vše co vás napadne)

Moderátoři: beather, Mods_senior

tamata79
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: leden 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Výkon PC na on-line hraní

Příspěvekod tamata79 » 26 led 2022 16:30

Ahoj všem. Měl bych dotaz. Jak ohromný bude mít vliv výkonu počítače na on-line hraní?? Konkrétně střílečky Battlefield?? Jde mi o to, že když třeba utíkám, tak se mi zdá jako by ten panáček prostě běžel pomalu. Občas se stane, že se mi třeba i jakoby skokem vrátí třeba o dva kroky. Schovám se za zeď a ten druhý mě zastřelí. V soubojích kde se s někým potkám absolutně nemám šanci ho zastřelit. Do někoho vystřílím zásobník a nic. On se ještě ani neotočí a už jsem mrtvej. Když jsem koukal na nějaká videa na youtube, tak ti hráči měli spoustu času na to, na někoho zamířit a vystřelit. Až jsem si kolikrát říkal, že jsou strašně pomalí. Já nemám ani šanci nějak zareagovat. Není to pořád, někdy si i pěkně zahraju. To poznám už jenom jak ten panáček hezky utíká. FPS mívám tak kolem 120, je pravda že htaraju jenom na full HD, nižší detaily. Ping mám tak kolem 30. Když jsem si na to stěžoval, nebo spíš ptal u mého dodavatele internetu, tak mi řekl že je všechno v pořádku. Že u nich chyba není. Takže chyba je kde?? Slabé PC?? Já jsem, absolutní nemehlo?? Přeci nemůže být 99,9% hráčů tak absolutně nejlepších.... Nevím, docela mě ty hry baví ale takhle mě to akorát štve. Monitor mám s 0,1 odezvou a 144HZ. Mě prostě připadá, jako kdyby byly prostě třeba o vteřinu rychlejší. A určitě to není jenom mýma reflexama...

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výkon PC na on-line hraní

Příspěvekod ITCrowd » 26 led 2022 16:36

Možná by pomohlo, kdybys napsal na jaké sestavě hraješ. A jaké připojení k internetu máš. Ping 30 je dost (na hry).
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

tamata79
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: leden 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výkon PC na on-line hraní

Příspěvekod tamata79 » 26 led 2022 16:44

Aha, pardón. Mě se vždycky jenom každý ptal na ping a FPS.
AMD ryzen 3 3200
Deska B 450-A PRO
Grafika Radeon R9 380
A 9Gb ram, ty nevím přesně co jsou zač....
A připojení...v paneláku kabel od firmy Grape..https://www.grapesc.cz/

Dodatečně přidáno po 56 vteřinách:
Oprava...8Gb ram. Tam jsem se nějak preklikl

tamata79
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: leden 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výkon PC na on-line hraní

Příspěvekod tamata79 » 02 úno 2022 16:16

Prosím, to mi opravdu nikdo nemůže pomoc? Kolikrát mu ho hlavy vysrtřílím několik ran a nic, hodněkrát se stane že prostě střelím vedle něj a zabiju ho. Střelím ho do paty a napíše mi to že dostal hlavu.... Tak kam mám střílet?? Jak se na to mám spolehnout?? Jinej dodavatel internetu?? Slabé PC?? Nebo kde je chyba??

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53610
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výkon PC na on-line hraní

Příspěvekod petr22 » 02 úno 2022 16:35

Jake je zatizeni procesoru pri hre, neni nahodou 100%?

Na tomhle pocitaci hrat online zrovna Battlefield je celkem odvaha.

Neco brutalne laguje a je treba zjistit co.

To pripojeni k internetu - neptame se na poskytovatele, ale na rychlost.

tamata79
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: leden 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výkon PC na on-line hraní

Příspěvekod tamata79 » 02 úno 2022 16:51

Asi PC za to nemůže. Protože vždycky když jsem něco hrál, ať už bf2, call of duty..... Ať už ten počítač byl novej, tak prostě mi to dělá pořád to samé.... Furt, odjakživa... Ale taky furt, už 20 let mám ten samý internet. A vždy tu nejzákladnější verzi. Od toho samého poskytovatele, to nejnižší. Třeba když jsem před 15 lety hrál chvíli u bráchy, ten měl ještě horší PC než já ale měl internet snad od UPC tak jsem tam lítal jak nesmrtelnej. Jsem si ale myslel že tam zrovna byly slabší hráči. Přijel jsem domů a zase jak trotl...
Ani nevím co tam teď máme za rychlost.... 10mb??
Ale vypozoroval jsem, že třeba dopoledne v týdnu to Jakš taks jde. Ale k večeru, to je děs.

Dodatečně přidáno po 2 minutách 28 vteřinách:
Tak rychlost by podle nich měla být až 100mb
Ale když to chci změřit tak se mi to dělá třeba 5 minut a nic ....nic to nenapíše. Furt to měří a měří

Dodatečně přidáno po 4 minutách 46 vteřinách:
A na stránkách píší že prý bezdrátové připojení.... Takže asi do paneláku to jde bezdrátově a v chodbě už to rozhodily kabelama... Takže nebude chyba teda tam??

Uživatelský avatar
šulda
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1376
Registrován: srpen 08
Bydliště: Tam kde se vrány otáčejí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výkon PC na on-line hraní

Příspěvekod šulda » 02 úno 2022 17:01

Kde to měříš? Zkus https://www.speedtest.net/ a dej screen.
Člověk se pořád učí.

negror
Level 3
Level 3
Příspěvky: 556
Registrován: říjen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výkon PC na on-line hraní

Příspěvekod negror » 02 úno 2022 17:07

Podle popisu to vypadá na vadné připojení, i když mě dost překvapuje, že při neměřitelném testu už v paneláku neřvete na svého poskytovatele, že je něco špatně. Nemáš třeba CS:GO, konzole (net_graph 1) ve hře umožňuje dobře sledovat parametry připojení, zajímal by mě údaj loss. Tohle vypadá na větší ztráty paketů v komunikaci se serverem, které se snaží hra kompenzovat a tak to potom u tebe vypadá, že se něco ještě děje, i když na serveru už ti někdo vycinkal hlavu a ty už ležíš v kaluži krve. Ping 30 v těchto hrách také ukazuje, že to není ono, protože servery v Evropě mají fakt slušné pokrytí a málo kdy se stane, že se připojíš na vzdálenější server, kde se dá pochopit vyšší hodnota. Chtělo by to tak zkontrolovat síť, zkontrolovat také tvůj router, jestli nejedeš přímo z nějaké serverovny v baráku. Pokud bys nic neobjevil, tak předat problém poskytovateli a případně se poohlédnout po jiném.

Sestava je starší, na fullHD a nízké detaily to ale musí stačit. Procesor je předpokládám R3 3200G, což není nejostřejší tužka v penále, ale měl by to být schopnej utáhnout.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53610
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výkon PC na on-line hraní

Příspěvekod petr22 » 02 úno 2022 17:15

V prvnim prispevku pises ze to dela POUZE Battlefield.

Ted zase pises, ze to delaji vsechny hry.

"Ale vypozoroval jsem, že třeba dopoledne v týdnu to Jakš taks jde. Ale k večeru, to je děs."

To vypada na nejakou garazovou firmicku, jejiz sit je naprosto pretizena, coz se logicky projevuje nejvic vecer.

Vemzi ten pocitac k nejakemu znamemu co ma jineho poskytovatele a hned se uvidi, jestli to dela pocitac nebo net.

Jestli je to pripojeni bezdrat tak tam je podobne chovani kdy mas hru zpozdenou o pul sekundy a vic pomerne bezne,
zvlast kdyz je to ta garazova firmicka - Facebook a Seznam.cz na tom chodi tak proc to resit.

tamata79
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: leden 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výkon PC na on-line hraní

Příspěvekod tamata79 » 02 úno 2022 17:42

Dělá to ,,pouze,, Battlefield, protože ted nic jiného nehraju. Ale drív jsem hrával Crysis, Call of duty.... a to dělalo v to samé. Když jsem byl před X lety kvůli tomu u poskytovatele, tak mi řekl že mám naprd počítač, nebo to neumím. Tak mě to potom přestalo bavit. Loni jsem se k tomu vrátil a zase ty samé bblbosti. Tak jsem šel zase za poskytovatelem a ten mi řekl že všechno u nich je v pořádku, já mám slabý počitač a jedině že by mi mohl dát jiny router, protože ten můj už je starý a něco s propustností...bla bla..A prý to bude dobrý. Není...

Nemám kam vzít počítač. Co mám známý, tak ti mají internet od toho samého :-(

Contr strike nemám...
Ted se mi povedlo nějaký to měření...
Přílohy
Bez názvu.jpg

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výkon PC na on-line hraní

Příspěvekod Michael850 » 02 úno 2022 17:50

Ty ale potřebuješ měřit jak dobré je připojení na herní server, podívej se ve hře jaký to ukazuje ping.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

tamata79
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: leden 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výkon PC na on-line hraní

Příspěvekod tamata79 » 02 úno 2022 18:08

Aha, tak ve hře to mám tak kolem 20-30. A hraju většinou asi na německých, sem tam na ruských servrech.

Dodatečně přidáno po 10 minutách 38 vteřinách:
Petr22, Jestli je to pripojeni bezdrat tak tam je podobne chovani kdy mas hru zpozdenou o pul sekundy a vic pomerne bezne,
zvlast kdyz je to ta garazova firmicka - Facebook a Seznam.cz na tom chodi tak proc to resit.
Přesně! Takhle mi to připadá, že proč by se tím zatěžovali, když stránky se načítají fakt dobře. A tak i vypadalo jejich chování ke mě. Normálně bych řekl, že tam třeba opravdu bude spoždění tak půl sekundy... Protože to co se kolikrát děje v tý hře, to je něco neskutečnýho....


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Hry”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů