Stránka 1 z 1

PS1, PS2, PS3 hry přes emulátor, rady, zkušenosti, tipy

Napsal: 28 čer 2022 20:32
od RagX
Ahoj, je tady někdo, kdo má zkušenost s hraním PS her minulých generací přes emulátor na PC? Je třeba nějaká česká komunita, kde najdu všechno potřebný pohromadě? Nebo mi můžete doporučit nejlepší stránku, kde najdu hry, emulátor, bios a další potřebný věci k bezproblémovému hraní těchto her na počítači?

Dřív jsem stahoval hry z nějaké stránky co se jmenovala něco jako Vilaim nebo něco takovýho ale už si nemůžu vzpomenout na název nebo tu stránku najít, od tam většina her fungovala. Nevíte někdo co to bylo za stránku?

Díky za rady

Re: PS1, PS2, PS3 hry přes emulátor, rady, zkušenosti, tipy

Napsal: 28 čer 2022 20:44
od petr22
Bezproblemove hrani na PS3 emulatoru je ponekud problem. K samotnemu chodu PS3 emulace potrebujes
vykonny pocitac a kdyz rikam vykonny, tak myslim i7 nebo i9 poslednich generaci a Ryzen 8 jadro taktez
posledni generace a grafiku na urovni RTX 3080. Jinak mas 10-15 fps a to nestaci ke hrani.

https://rpcs3.net

Hratelna je asi tak tretina her - vse napsano v seznamu na webu, co jde hrat a co ne.

EPSXE: PS1 emulator bez problemu
PCSX2: PS2 emulator bez problemu

Hry a BIOSy jsou - jak vsichni vime - ponekud nelegalni, takze linky si budes muset najit, kdyz uz vis
jak se jmenuji emulatory.

Re: PS1, PS2, PS3 hry přes emulátor, rady, zkušenosti, tipy

Napsal: 30 čer 2022 04:07
od RagX
Myslite, ze treba hry z ps4 na tom budou lip? Prece jenom je to v podstate pocitac a architektura bude hodne podobna.

Jinak to tady neni nikdo dalsi kdo treba hraje hry pres psx emulátory nebo ma nejaky zkusenosti? :D

Re: PS1, PS2, PS3 hry přes emulátor, rady, zkušenosti, tipy

Napsal: 30 čer 2022 05:57
od petr22
Plne funkcni emulator PS4 jeste nikdo nevytvoril.

Problem neni ani tak hardware, problem jsou Sony ochrany proti kopirovani.

Spustit nejakou 2D hru je vyrazne jednodussi, nez 3D ackovy titul.

Re: PS1, PS2, PS3 hry přes emulátor, rady, zkušenosti, tipy

Napsal: 04 črc 2022 15:42
od RagX
Ale i tak je super co dokaze pc a emulator u her v nizkym rozliseni pri upscalovani treba az na 4K. https://www.youtube.com/watch?v=Vw0UJuD6t8k&ab_channel=RandomGaminginHD