Streaming- enkodovani a jeho zátěž na pc Vyřešeno

A vše kolem nich…
(tipy na hry zdarma, dojmy, novinky..prostě vše co vás napadne)

Moderátoři: beather, Mods_senior

ŠílenáRiky
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: říjen 22
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Streaming- enkodovani a jeho zátěž na pc

Příspěvekod ŠílenáRiky » 21 říj 2022 09:29

[youtube][/youtube] Dobrý den všem přítomným.

Píšu o radu skrze streamování her ve fullHD60fps kvalitě

Streamuju převážně herní obsah na YouTube v kvalitě fullHD a počítač mi normálně na hraní her stačí a ve špičce dosahuje okolo 40-60% výkonu na grafiku a jádro . Problem však nastane když začnu hrát +streamovat náročnější hru. Kvalita záznamu je slabá a ve hře to začne být taky znát. Když se podívám na měření CPU / GPU tak při zapnutí streamu vyletí k 80% procentům buď GPU nebo CPU podle toho přes co enkoduji záznam . No a na hraní bez snížení kvality už pak výkon nestačí . Chtěla bych zachovat kvalitu hraní i kvalitu záznamu. Prozkoumala jsem alternativy a chtěla bych tu nejlepší možnou která by mi vyhovovala , chtěla bych se vyhnout druhému PC na kterém by běžel stream . Jsou tady možnosti jako nějaká streamovací "krabička"/ karta která by enkodovala místo jádra nebo grafiky? A pak mi taky napadlo koupit druhou grafiku, připojit ji na crossfire a enkodovat záznam přes ni. Máte s tím nějakou zkušenost ? Budu ráda i za doporučení jen ještě zmíním, že moje možnosti jsou omezené a streamování mi nevydělává....

Dodatečně přidáno po 4 hodinách 11 minutách 28 vteřinách:
Specifikace ještě upřesním až přijedu domů .

Pokud mě situace donutí přenést tedy zátěž vysílání na druhý PC který nemám :D jaké by měl mít specifikace ?

No otázek mám mnoho a odpovědí zatím málo , obvolala jsem i místní PC servisy ale bohužel s těmito věcmi mají zkušeností málo a nebo žádné .

Reklama
Uživatelský avatar
ut131313
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 268
Registrován: únor 19
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Streaming- enkodovani a jeho zátěž na pc  Vyřešeno

Příspěvekod ut131313 » 21 říj 2022 17:41

Ahoj.
Nestreamuji, ale mohla by jsi použít toto: https://www.avermedia.com/us/product-detail/GC570 a prodej: https://www.mironet.cz/avermedia-live-g ... +dp406186/
Podporuje prý i OBS.


Zpět na “Hry”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů