Silent Hill 4

A vše kolem nich…
(tipy na hry zdarma, dojmy, novinky..prostě vše co vás napadne)

Moderátoři: beather, Mods_senior

Uživatelský avatar
Pepa35
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: listopad 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Silent Hill 4

Příspěvekod Pepa35 » 08 srp 2008 22:51

Ahoj, koupil jsem nový notebooka Toshiba A200-1si a nejdou mi textury ve hře, jen obrazy a jinak tma. Nainstalovaná Vista, na xp v pohodě chodilo. Díky za radu.

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Silent Hill 4

Příspěvekod Pic » 08 srp 2008 23:01

Moc informací jsi neuvedl a tak jen od boku - nainstaloval jsi správné ovladače ke grafické kartě pro uvedený systém?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Pepa35
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: listopad 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Silent Hill 4

Příspěvekod Pepa35 » 08 srp 2008 23:48

Ahoj,
ovladače poslední od výrobce grafické karty, jedná se o notebook a grafika je ATI 2600, ostatně přesně to najdeš v konfiguraci notebooku Toshiba Satellite A200-1si.
Verze balení ovladače 8.413.3-070920a1-053542C-Toshiba
Poskytovatel ATI Technologies Inc.
Verze ovladače jednotky 2D 7.01.01.680
Cesta k souboru ovladače 2D /REGISTRY/MACHINE/SYSTEM/ControlSet001/Control/Class/{4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}/0000
Verze Direct3D 7.14.10.0523
Verze OpenGL 6.14.10.6849
Verze Catalyst® Control Center 2007.0920.2342.40548

Zkoušel jsem spustit v kompatibilitě XP jako správce a nepomohlo, menu oki ale hra černá jen obrazy které visí na zdi, hru jsem už hrál, ale tady visí v černé ploše.
Díky za radu.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Silent Hill 4

Příspěvekod Pic » 09 srp 2008 00:26

Spusť si Nástroj pro diagnostiku rozhraní DirectX a v záložce Zobrazení spusť postupně testy. Hru neznám a tak nevím, zda to je problém Visty, hry nebo rozhraní DirectX.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Pepa35
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: listopad 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Silent Hill 4

Příspěvekod Pepa35 » 09 srp 2008 01:04

Tak je vše prý oki,tady to přikládám:
------------------
System Information
------------------
Time of this report: 8/9/2008, 00:56:15
Machine name: xxxxxxxx
Operating System: Windows Vista™ Home Premium (6.0, Build 6001) Service Pack 1 (6001.vistasp1_gdr.080425-1930)
Language: Czech (Regional Setting: Czech)
System Manufacturer: TOSHIBA
System Model: Satellite A200
BIOS: Ver 1.00PARTTBL
Processor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T5550 @ 1.83GHz (2 CPUs), ~1.8GHz
Memory: 2046MB RAM
Page File: 1336MB used, 2991MB available
Windows Dir: C:\Windows
DirectX Version: DirectX 10
DX Setup Parameters: Not found
DxDiag Version: 6.00.6001.18000 32bit Unicode

------------
DxDiag Notes
------------
Display Tab 1: No problems found.
Sound Tab 1: No problems found.
Sound Tab 2: No problems found.
Input Tab: No problems found.

Uživatelský avatar
Pepa35
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: listopad 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Silent Hill 4

Příspěvekod Pepa35 » 09 srp 2008 01:07

Tak jsem našel návod, ale nevím jak to spustit v nouzovém režimu?
Cituji:
tak nakonec se to vyresilo celkem samo... SH se mi spustil v nouzovym rezimu, coz znamena taky, ze se zmeni rozliseni na nizsi, spustim hru a najednou je to tam, ale kdyz jsem si zmenil to rozliseni zpatky a znovu spustil hru, tak zase nic... ale kdyz se zvysi za chodu, tak jede v pohode... celkem to nechapu, mozna ze to je spis grafikou... hold vypocetni technika je nekdy vazne nevyspytatelna...
Díky za radu.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Silent Hill 4

Příspěvekod Pic » 09 srp 2008 01:24

Ve hře není nastavení rozlišení, detailů atd ? Podívej se též do nastavení grafické karty.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Silent Hill 4

Příspěvekod memphisto » 09 srp 2008 09:19

podle mě by to mohlo být způsobeno DirectX 10. pokud to na devítce běhalo a na desítce ne
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
Pepa35
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: listopad 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Silent Hill 4

Příspěvekod Pepa35 » 09 srp 2008 17:09

Ahoj.
v nastavení hry to není, jedná se o to že prý nespolupracují ovladač grafiky a hra. Bohužel jsem jiné nenašel, je to Ati mobile radeon 2600.
Tak to asi hrát nebudu, škoda. Stolní pc dostali děcka do pokojíčku a v noci je budit nechci.

Uživatelský avatar
Pepa35
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: listopad 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Silent Hill 4

Příspěvekod Pepa35 » 09 srp 2008 17:17

Tak taky jedno řešení z netu:
Hi, tak podle informací, které jsi poskytl, určitě můžeme vyloučit zastaralé pixel shardery 1.0 :-D Takže jsem šel hledat… Ati jsem nikdy neměl moc v lásce (i když jsem jejich kartu dlouhou dobu měl), ale zdá se, že tato karta se jim povedla vcelku dobře, dokonce by sis měl být schopen zahrát i Crisis, ačkoliv na velmi nízké detaily, ale to není tak podstatné jako informace, kterou jsem objevil… Ve spojení s novými ovládači má tato karta problémy s rozehráním OpenGL, nevím jak je to možné, ale na neoficiálních ovladačích, žádné problémy nejsou, takže bych ti doporučil stáhnout tyto omega drivery: http://www.omegadrivers.net/ati.php - výběr operačního systému je jen na tobě, ovšem upozorňuji, že jsou neoficiální a vůbec nebude od věci, když si připravíš bod obnovení a cd s normálními ovladači. Já sám jsem omegy dříve používal a nemohu si na ně v žádném případě stěžovat, ale riziko nechávám na tobě. Při instalaci to nejspíš napíše, že nejsou schváleny microsoftem - to je normální, normálně potvrď, že je ti to jasný a pokračuj v instalaci, před instalací ještě bude zřejmě nutné odinstalovat catalyst centrum. Snad ti to víc pomůže, než uškodí. Ještě také není od věci mrknout jestli není novej update OpenGl A directX, ale pochybuji, že by to nějak pomohlo. Více jsem toho bohužel nenašel. (jinak ta chyba se objevila například u CS1.6 – hra naskočila bez textur, takže stejný problém - na omegách to jelo bez problémů)
Ale jaký mám použít, přesněji se mi je nedaří stáhnout. :?
A našel jsem rozporuplné názory, přeinstalace apod....

Uživatelský avatar
Pepa35
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: listopad 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Silent Hill 4

Příspěvekod Pepa35 » 10 srp 2008 22:31

Ahoj,
tak jsem přeinstaloval a zatím to vypadá, že byl problém s uloženýma pozicema z XP.
Po jejich vymazání a hraní od začátku to zatím jde. No uvidím po delším hraní, jinak se mi odmítalo vrátit se z hry do visty, až vypnutí zabralo. Jo je hodně věcí mezi nebem a zemí :))

Uživatelský avatar
Pepa35
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: listopad 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Silent Hill 4

Příspěvekod Pepa35 » 11 srp 2008 00:13

Tak opět prdlačka, nemá to rádo ŽÁDNÉ uložené pozice. Smazáno. :evil:


Zpět na “Hry”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 hostů