Stránka 1 z 1

Jak udelat češtinu

Napsal: 10 říj 2011 19:50
od CrazySmileCz
Dobrý den chtel bych udelat čestinu do hry pokud by mi nekdo dokázal poradit chci se zeptat kde najdu texty nebo jakej program k tomu pouzit atd. dik za odpoved. :D

Re: Jak udelat češtinu

Napsal: 10 říj 2011 19:56
od faraon
Texty najdeš v některém souboru (nebo i více) ze kterých se ten program skládá. Pokud nepůjde o čistě textový soubor a program na tak jednoduchou změnu nebude speciálně naprogramovaný, tak bude velmi pracné se trefit do přesné délky původních řetězců.
Navíc některé programy zobrazují jen holé ASCII, takže české znaky ani nebudou umět na obrazovku vypsat, místo nich budou nesmysly nebo prázdná místa!

Re: Jak udelat češtinu

Napsal: 13 říj 2011 16:09
od Tholus
Ty radši češtinu nedělej, protože hlavní program na tvorbu češtiny do hry je tzv. "umění češtiny." :D Ale jestli na tom stále trváš, tak by nebylo od věci říct, do jaké hry.

Re: Jak udelat češtinu

Napsal: 13 říj 2011 17:34
od CrazySmileCz
Moje čeština není zlá jenom se mi nechce moc psát. :lookround:

Re: Jak udelat češtinu

Napsal: 14 říj 2011 14:05
od kimi999
Každá hra to má jinak, některé hry mají text přímo ve složce s hrou, který je lehce přístupný, jiné hry ne. Např. co jsem slyšel od lidí co dělají češtinu pro Fifa Manager, tak si o texty požádají pár dnů před vydáním od distributora a práce může začít, texty mají krásně v textovém bloku a vše stačí "pouze" přeložit.