DOOM 3 a jeho brutalni HW naroky

A vše kolem nich…
(tipy na hry zdarma, dojmy, novinky..prostě vše co vás napadne)

Moderátoři: beather, Mods_senior

TaO BelieveR
Pohlaví: Nespecifikováno

HW nároky

Příspěvekod TaO BelieveR » 13 zář 2004 18:27

No hw nároky......Když jsem si četl recenze tak jsem měl pocit že se svou sestavou (AMD Athlon XP 2400+, GF4 Ti 4200 TD8x, 512 ddr ram 333) budu tak maximálně slintat na screenshoty nebo videa.....Když jsem pustil hru tak mě to hodilo do 640x480 a detaily na low.......Rozbalil jsem .pk4 soubory, zvětšil stránkovací soubor v XP na 2GB a ejhle, začalo to PLYNULE šlapat na 1024x768 při ULTRA HIGH detailech!!!Veškeré bláboly že pro doom je potřeba high end hardware jsou zcela bezpředmětné.......Myslete si o tom co chcete..................................

Zdar a sílu najdeš v sýru.............................................................

Reklama
kanib
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod kanib » 24 led 2005 18:38

já jsem to rozšlapal a došlapal na sestavě : duron 1600 Mhz, 384 ram a titance 2. 640*480, vcelku plynule . Uvažoval jsem o koupení lepší sestavy, ale pokud budou vycházet takové "chudé a bezduché hry" byla by to jen škoda peněz. Za hry podobného typu je škoda vyhodit peníze i v jejich pirátské verzi........

Uživatelský avatar
besst
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 386
Registrován: březen 05
Bydliště: Severozápad
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod besst » 03 dub 2005 17:17

no jo no... já sám to hraju s Athlon 64 3000+, 512 MB DDR/400 MHz na High detaily 800*600 (1024*784 jsem ještě nezkoušel a ani nějak nechci)
a můj jediný vážný problém je grafika Radeon 9600SE 128 MB DDR....
nyní se zeptám... nepůjde něco takového na FARCRY aby mi to šlapalo bez škrábnutí? jestli někdo ví tak poradí... :smile:

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 03 dub 2005 17:45

Pro Far Cry sem žádný podobný možnosti optimalizace co si pamatuju ještě neviděl. Budeš muset trošku experimentovat :wink:. Je fakt že výkon tvý sestavy brzdí nejvíc ta grafika. Jestli nemáš na novou mohl bys aspoň nějakejch 500-1000Kč investovat do výkonnějšího chladiče a zkusit z ní vymáčknout maximum. Možná bys byl překvapenej co dokáže :D

Uživatelský avatar
besst
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 386
Registrován: březen 05
Bydliště: Severozápad
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod besst » 06 dub 2005 12:59

to bylo možná jistější.. ale snad bys mohl vědět o nějaké softwareové cestě.... třeba nějakej šikovnej prográmek pro přetaktování grafiky...
teda jestli ta moje RADEON 9600SE 128 MB DDR vůbec jde přetaktovat nějakým způsobem... ale určitě se z ní dá ještě nějaká energie vymáčknout...... 8)

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 06 dub 2005 18:20

U pamětí záleří a tom, jaký výrobce grafiky použil, u jádra by mohly bejt možnosti přetaktování dost dobrý. Ale takovej maličkej problém je, že tyhle karty nemají teplotní čidlo, takže se ti může lehce stát, že si kartu odpálíš. Proto by bylo výhodný investovat do kvalitnějšího chladiče. Tohle by naprosto postačovalo, a rozhodně je to levnější jak nákup nový karty v případě že to přeženeš a referenční chladič to neuchladí: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=28587
Na taktování se mě líbí ATITool: http://www.techpowerup.com/atitool/. Je jedoduchej, ale přesto velice výkonnej.


Zpět na “Hry”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů