Lagy při načítání vzdálenějších bloků v minecraftu

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9595
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Lagy při načítání vzdálenějších bloků v minecraftu

Příspěvekod Karrex » 21 úno 2019 13:47

Ahoj, jen tak se ze srandy jsem zkusil Minecraft na plné nastavení, co jsem našel. Bylo mi řečeno, že je to docela náročné, tak proč to nezkusit.

Každopádně jednalo se o normální svět (žadný extrémní, co se tam dá ještě nastavit) a když dám dohled na maximum, což je tuším nějakých 32, tak se při jejich načítání hra hodně laguje (z nějakých 100FPS na 20FPS).

To by nebylo to nejdivnější, ale divnější mi přijde, že CPU nemá využity všechny jádra na 100%, grafika 41%, hra je na NVME disku, Java má přiřazeno 10GB z RAM (nezaplní se).
Obrázek

Tak by mě zajímalo, jak to vyřešit? Je to spíš naprogramováním hry?
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Reklama
Uživatelský avatar
ChrisTaylor
Level 2
Level 2
Příspěvky: 161
Registrován: duben 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Lagy při načítání vzdálenějších bloků v minecraftu

Příspěvekod ChrisTaylor » 21 úno 2019 17:40

Zkusil bych si pohrát i s dalšími JVM argumenty, pokud jsi tak neučinil (počet využitých vláken CPU atd.), např. v tomto videu jsou pěkné vysvětlené „hlavní“ argumenty (de facto shrnutí příspěvku z Minecraft fóra, bohužel však daný příspěvek již nelze zobrazit) nebo zde jsou podrobně vysvětleny další argumenty.

Jinak z vlastní zkušenosti jsem zjistil, že příliš mnoho RAM nadělá spíše více škody než užitku – vanilla se 4 GB RAM běžela o dost lépe jak s 8 GB – to se samozřejmě nevztahuje na případ, pokud máš větší počet módů. Obecně Java, resp. JVM má svoje limity, viz třeba shaders, samozřejmě také záleží na tom, jak je hra naprogramovaná, což zmiňuješ.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9595
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Lagy při načítání vzdálenějších bloků v minecraftu

Příspěvekod Karrex » 23 úno 2019 19:09

No, zkusil jsem komplet, co je ve videu a lagy jsou snad ještě horší, to už není lag, jako spíš Freeze, zkusil jsem to nastavení pro >=6GB .
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Uživatelský avatar
ChrisTaylor
Level 2
Level 2
Příspěvky: 161
Registrován: duben 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Lagy při načítání vzdálenějších bloků v minecraftu

Příspěvekod ChrisTaylor » 23 úno 2019 19:59

Maximálně ještě můžu doporučit zkusit OptiFine a pohrát si s pokročilým nastavením, sám ho používám, možná by mohlo pomoci. A taktéž zkusit přiřadit méně RAM, jak jsem psal, že v případě vanilla verze, resp. u Minecraftu je méně více.

Ze zvědavosti jsem to šel sám vyzkoušet a problémy, které popisuješ, jsem nezaznamenal, ani při načítání nových chunků, viz screenshot s debug informacemi ve spoileru. (Se zmiňovaným OptiFine a zapnutou vertikální synchronizací kvůli stutteringu.)
► Zobrazit spoiler

Přikládám mé JVM argumenty pro inspiraci:

Kód: Vybrat vše

-d64 -client -Xmn2048m -Xms2048m -Xmx4096m -XX:MaxGCPauseMillis=500 -XX:+UseG1GC -XX:ParallelGCThreads=4 -XX:+AggressiveOpts


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Lagy ve hrách
    od Lebedil » 22 říj 2023 18:41 » v Hry
    3
    1420
    od Lebedil Zobrazit poslední příspěvek
    23 říj 2023 15:53
  • Načítání PC
    od Lebedil » 31 srp 2023 11:32 » v Windows 11, 10, 8...
    2
    1216
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    31 srp 2023 19:30

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů