Program na zformátování HDD

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
briza
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 269
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha,ale jinak jihocech jak poleno
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Program na zformátování HDD

Příspěvekod briza » 11 črc 2007 20:59

Po dlouhé době jsem opět zde a rovnou s dotazem.Potřeboval bych najít nějaký software,v kterém bych si mohl vytvořit bootovací cd,pomocí kterého bych před zavedením systému mohl zformátovat disk.Nějak mi zlobí formátování na instalačním cd s Win XP.Disk mi sice naformátuje,ale pouze přes volbu rychlého formátu,což je vcelku k ničemu.Pokud dám důkladné formátování,tak se zaseknu na 64% a konec :evil: Nevíte o něčem,co by mi pomohlo?Našel jsem akorát jakýsi program,který by to možná zvládnul,jenže dokáže vytvořit pouze disketu,na kteroužtou už ani nemám mechaniku :lol:
Chcete zažít teror?Pořiďte si JEZEVČÍKA!!!

Reklama
Uživatelský avatar
krtenek
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1955
Registrován: květen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod krtenek » 11 črc 2007 21:01

Chceš to kompletně naformátovat v určitém souborovém systému?

Uživatelský avatar
briza
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 269
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha,ale jinak jihocech jak poleno
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod briza » 11 črc 2007 21:19

krtenek píše:Chceš to kompletně naformátovat v určitém souborovém systému?

Ano,ano.Je to oldscholl noťas,na kterém mi teď už vlastně poběží jen net a Office,takže mě ten formát netrápí.Chtěl jsem to naformátovat na NFTS a prd.Zkusil jsem tedy FAT32,ale to samé.Při tom minimálním objemu dat,mi je i vlastně jedno,jestli to bude NFTS,nebo FAT32,ovšem nejde to ani u jednoho.
Chcete zažít teror?Pořiďte si JEZEVČÍKA!!!

Uživatelský avatar
oldys
Level 2
Level 2
Příspěvky: 192
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod oldys » 11 črc 2007 21:29

no doporucoval bych ultimate boot cd, je tam hodne sikovnejch programku jak partition managery tak i ruzne programky pro dukladne "zniceni vsech dat" na disku, v nejnovejsi verzi myslim nejaky programy tam umeji pracovat i s NTFS, akorat nechapu v cem to rychle formatovani neni dostatecne

Uživatelský avatar
Elusive
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2123
Registrován: srpen 06
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Elusive » 11 črc 2007 21:34

A nestačila by ti disketa? Řešil jsem problém s formátováním disku (taky old-skool noťas) a hodně mně pomohla výborná utilitka, která dokázala x druhů formátů (vč. Linuxovýho). Mrkni sem, postupuj podle zlobyla, snad ti to nějak pomůže. :wink:

Uživatelský avatar
briza
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 269
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha,ale jinak jihocech jak poleno
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod briza » 11 črc 2007 21:47

oldys píše:no doporucoval bych ultimate boot cd, je tam hodne sikovnejch programku jak partition managery tak i ruzne programky pro dukladne "zniceni vsech dat" na disku, v nejnovejsi verzi myslim nejaky programy tam umeji pracovat i s NTFS, akorat nechapu v cem to rychle formatovani neni dostatecne

No,pokud to naformátuji rychle,tak se ten systém spíš smaže.jenže po instalaci se mi pak objevuje pořád ta samá chyba(při spuštení jakéhokoliv internetového prohlížece mi automaticky vyskočí tabulka s odpočtem a restartuje se počítač buď z důvodu zásahu NT authority system a nebo z důvodu neočekávaného ukončení lsass.exe),čili to chci zkusit naformátovat dočista do čista :lol:

Elusive píše:A nestačila by ti disketa? Řešil jsem problém s formátováním disku (taky old-skool noťas) a hodně mně pomohla výborná utilitka, která dokázala x druhů formátů (vč. Linuxovýho). Mrkni sem, postupuj podle zlobyla, snad ti to nějak pomůže.

No,což o to,ono by to stačilo,jenže já už na stolním nemám FDD mechaniku:-(
Chcete zažít teror?Pořiďte si JEZEVČÍKA!!!

Uživatelský avatar
oldys
Level 2
Level 2
Příspěvky: 192
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod oldys » 11 črc 2007 22:27

no i kdyz chces docista do cista taky bych pouzil ten ultimate boot cd, muzes si disk smazat pomoci wipe programu (kdyz si nastavis jenom jeden pruchod treba na sami nuly) tak disk bude obsahovat ve vsech sektorech jen nuly (jako kdyz byl novej), pak si muzes rozdelit disk pomoci nejakejch partition manazeru a nebo pomoci instalacky XP tam ti pak bude stacit ten rychlej format

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 11 črc 2007 23:58

Před formátem doporučuji udělat kontrolu disku a zaškrtnout obě opravy. Pokud jsou vadné sektory neproběhne korektně formátování. Jinak doporučuji spouštěcí disketu WinMe, kde je i program na kontrolu disku. Je běžně k mání na netu, stačí zadat do Google.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
black_k
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: červenec 07
Bydliště: Prostějov
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Windows PE

Příspěvekod black_k » 12 črc 2007 11:26

... stáhnul jsem si Windows PElive verzi,vím,že tahle anglo-ruská upráva asi nebude moc košer,ale vytrhla mi velký trn z patu u zcela spadeného OS,ze kterého člověk musí dostat data a nechce se mu moc poletovat ze šroubovákem,obsahuje take Part. magic a protože OS bootuje z CD lze s tím udělat formáty na jakémkoli oddíle PC .a jiné věci (asi 230 mb ISO)....
Black_k

http://www.blackweb.ezin.cz
Email: black_k@atlas.cz
ICQ: 332752776


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Program ONVIF, IP cam
    od NIESRA » 16 pro 2023 20:21 » v Vše ostatní (sw)
    6
    1287
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    17 pro 2023 09:11
  • Program na střídání videa Příloha(y)
    od lukas212 » 10 dub 2024 11:01 » v Design a grafické editory
    14
    3142
    od lukas212 Zobrazit poslední příspěvek
    14 dub 2024 19:50
  • Program pro editaci fontů
    od IoannesPragensis » 05 čer 2023 20:01 » v Programy ke stažení
    2
    2234
    od atari Zobrazit poslední příspěvek
    06 čer 2023 11:33
  • Program se stále ptá na spuštění při startu OS
    od Karrex » 17 pro 2023 15:09 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    1581
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    19 pro 2023 18:50
  • Program: klávesová zkratka->napíše se text
    od pikaso.andreas » 18 črc 2023 14:12 » v Vše ostatní (sw)
    3
    1789
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    19 črc 2023 18:28

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti