Stránka 1 z 1
SW pro nahrávání zvuku ze zvukovky ...
Napsal: 11 led 2016 22:25
od petr.sadek
Ahoj kamarádi.
Mám starší NTB Lenovo T60. Rád bych do něho nahrával veškerý zvuk, který vychází z reproduktoru a sluchátkového výstupu během pouštění písniček a také při poslechu rádia nebo třeba z youtube. Nechci si k tomu pořizovat nějakou přídavnou externí zvukovku. Dá se nahrávat zvuk v mém počítači s pomocí nějakého nastavení v ovládacích panelech? Nebo existuje na toto nahrávání nějaký FREEwarový prográmek? Dík, Petr
Re: SW pro nahrávání zvuku ze zvukovky ...
Napsal: 11 led 2016 23:02
od richchie
Nahrávání rádií-úprava převodem-tag editor-
http://www.aimp.ru/do něj free-
http://www.stereotool.com/stahování youtube zvládne dneska kdejaký browser
no a celková úprava zvuku nějaký editor.Např.audacity.nero wawe nebo ashampoo music studio.A i ten poslední je free.
sice starší verze-
https://www.ashampoo.com/en/rub/lpa/giftno a i přes tu zvukovku se nechá nahrávat a to jako stereomix nebo what u hear.
Re: SW pro nahrávání zvuku ze zvukovky ...
Napsal: 11 led 2016 23:09
od petr.sadek
Tak jsem se po napsání tohoto příspěvku pustil do hledání vhodného SW a zjistil jsem, že Audacity je celkem dobrý a myslím, že bude přesně tím, co potřebuji. Už jsem se s ním částečně seznámil a zkoušel jsem nahrávat. Je to super. Jsem zatím spokojen. Teď jsem koukal a richchie se už zmiňuje právě o Audaciy. Tak jsem ho nevědomky předběhl. Tak Vám kluci moc děkuju. Dodatečně PF 2016.
Re: SW pro nahrávání zvuku ze zvukovky ...
Napsal: 11 led 2016 23:12
od richchie
Tady nejde o program,ale co s ním děláš.Proč nahrávat rádio přes zvukovku a brát všechen šum a ruchy,když to můžeš udělat pomocí programu rovnou?
Atd..
Re: SW pro nahrávání zvuku ze zvukovky ...
Napsal: 12 led 2016 08:03
od petr.sadek
Proč chci nahrávat s pomocí programu Audacity? Než jsem na tento SW narazil, nahrával jsem rádio na pásku v kazeťáku. Šlo o rádio, kde hrají písničky na přání například k narozeninám. Když jsem přáníčko nahrál na kazetu, pustil jsem ji na věži a zvuk jsem poslal z LINE OUT kabelem do LINE IN externi zvukovky mého stolního PC (ne NTB) a nahrávku jsem v PC zpracoval v SW na tvorbu hudby a práci se zvukem. Poté jsem nahrané písničky na přání vypálil na CD. Velkou nevýhodou tohoto postupu je velmi nekvalitní zdrojový materiál s velkým šumem na pásce. Takže Audacity je pro mne ideální řešení. Audacity nechci používat pro profesionální práci se zvukem, ale chci jej používat k nahrávání písniček, které mne zaujmou a inspirují pro tvorbu hudby. Takže si s tímto programem vytvořím orientační a inspirativní databázi oblibených skladeb.
Re: SW pro nahrávání zvuku ze zvukovky ...
Napsal: 12 led 2016 18:21
od richchie
Tady nejde o profi práci se zvukem,ale jak jsem psal tak třeba přehrávač písniček dovede zachytávat i rádio a odpadne to nekvalitní co píšeš.Např.-
a není problém udělat nahrávku aby jsi měl vzorek o kvalitě.
Re: SW pro nahrávání zvuku ze zvukovky ...
Napsal: 12 led 2016 18:56
od X
V tom případě doporučuji nahrávat na smartmobilu, rádia přes Net: přes 50 000, i česká - záleží na aplikaci. Nahraješ přímo v aplikaci!
Re: SW pro nahrávání zvuku ze zvukovky ...
Napsal: 12 led 2016 19:10
od richchie