zasekáváni ntb

...

Moderátor: Mods_senior

joseee
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 265
Registrován: listopad 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

zasekáváni ntb

Příspěvekod joseee » 10 pro 2017 15:34

Ahojte, notebook přítelkyně HP Probook 4540s mi nějak stávkuje.
Pořád se nějak tak seká a nejvíce to jde poznat při pouštění pohádky z internetu pro synátora. Měl jsem podezřeni na zavšiveni systému a prošel jsem to celé ccleanerem. Potom hloubkově antivrem a nic. Tak jsem si řekl, že to bude HDD. stahl jsem tedy dva programy na diagnostiku HDD, ale oba napsaly, že je OK. Tak teď už nevím co a jak jestli nějak pročistit fundovaněji, nebo nějaky diagnostický program na ostatní komponenty notebooku. Díky za radu.

Reklama
cejny
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 766
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: zasekáváni ntb

Příspěvekod cejny » 10 pro 2017 19:35

Za mne je to stroj, na kterem nemaj win co delat. CPU nema na opravdu bezsasekove beh os a dalsiho soubezne beziciho softu. Coz nezmenis reinstalem os, pripadne jinejma win, ssd tohle nezamaskuje, ram max zajisti to ze to nebude odladat na pomale disk. Vse co dal pisi plati pro cista okna, ty stavajici neres.
Jinak by to podle mne mnelo videa prehrat, jenze na webu to neni jak ve vlc, nemusi bit podpora hw dekodovani, pripadne je to blbe delane, jede tam nejaka silenost na pozadi [flash, videa, ...., dneska uz i tezba kriptomen]. Pripadne si pohlidej zda je v prohlizeci zapnuta hw akcelerace. Samotne cpu na to ma, ale s spolu s ostatnima vecma uz na to nemusi stacit.

Reseni je linux, cpu na to ma, 4gb ram, pripadne 3gb dneska na beh bohate staci, pokud se neprezene pocet spustenejch veci a zalozek v prohlizeci.
Soft na kancl a internet to ma v sobe hned po istalaci a je potreba doinstalovat jen vlc. Coz jde zvladnout cca za pul hodiny i s instalaci os.

Stahni si treba pres unetbootin kubuntu 16 LTS a nech si udelat live usb. Pocite s tim live neni to same jako instalace, ma k tomu hodne blizko, vetsinou ale vsechno jede a je to to same jako instalace, dokonce jde instalovat, jen se to neulozi, do restartu ale soft jede.

Problem je ze do cz je lokalizovane prostredi oken jako takove, firefox, vlc, libreoffice a opravdu nejpouzivanejsi soft. Pro doinstalovane veci to platit nemusi a nelze cekat ze se to jen tak zmeni. Da se tomu urcite vyhnout, pokud nebudou hledat za kazdou cenu jinou obdobu softu nez uz tam je. Mne to neva, uz leta jedu jen na eng os.
Thinkpad T540p, i7-4810MQ, 16 GB RAM, 240 GB SSD, 15,6", 1920 x 1080, bedny Yamaha hs8, zvukovka Audinst HUD-mx2, ekvalizer Shiit Loki

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53593
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: zasekáváni ntb

Příspěvekod petr22 » 10 pro 2017 19:47

Nemaji Windows co delat ? Nedelej si legraci, na stejne vykonnem pocitaci jsem 5 let strihal video a upravoval fotky. Ten procesor ma vetsi vykon, nez temer vsechny existujici procesory Core Duo. A na nich perfektne funguji nejen Windows 7, ale i Windows 8 a 10. Procesorem to zcela urcite nebude.

Linux misto Windows bych chapal u nejakeho Atomu co ma tak do 300-500 passmark bodu, ale ne u procesoru co ma 2000 bodu v passmarku.

Mnohem pravdepodobnejsi pricina je hw problem zakladni desky nebo prehrivani.

Zlast kdyz ten problem nebyl od zacatku, ale objevil se v nejaky konkretni cas.

joseee
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 265
Registrován: listopad 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: zasekáváni ntb

Příspěvekod joseee » 10 pro 2017 19:54

Procesorem to urcite nebude, tento notebook ma přitelkyně, tchýně i ja ho měl v práci. Nikdy jsme opravdu nikdo neměli problem s přehraním videa na youtube :-D
Něco se pokazilo cca pred 3mi dny a jinak notas bezel celou dobu bez problému.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53593
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: zasekáváni ntb

Příspěvekod petr22 » 10 pro 2017 19:57

Ten Linux jako live CD nebo flashdisk muzes vyzkouset aby se poznalo jestli to dela hardware nebo Windows.

Kdyz to bude delat i v linuxu, je to hw problem.

joseee
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 265
Registrován: listopad 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: zasekáváni ntb

Příspěvekod joseee » 13 pro 2017 10:59

Ahojte, mohl by mi toto vlakno někdo přemístit do sekce se softwareem? Trebas mi to někdo pomůže lépe pročistit. Dekuji

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: zasekáváni ntb

Příspěvekod Pic » 13 pro 2017 12:04

Přesunuto na žádost autora tématu.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10913
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: zasekáváni ntb

Příspěvekod zeus » 13 pro 2017 12:28

S jakym vysledkem jsi vyzkousel toto?
petr22 píše:Ten Linux jako live CD nebo flashdisk muzes vyzkouset aby se poznalo jestli to dela hardware nebo Windows.

Kdyz to bude delat i v linuxu, je to hw problem.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

joseee
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 265
Registrován: listopad 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: zasekáváni ntb

Příspěvekod joseee » 13 pro 2017 12:50

S žádným. Předělávat systém se mi nechce. Nejsem uplný profík, abych rozuměl temto vecem a Linux jsem videl leda tak z rychlíku.
Ale přisel jsem na to ze jsem využíval 90% paměti podle správce zarízení a to v Google Chromu takže jsem odinstaloval vsechny nastavby co tam přítelkyně měla a využití pameti se snížilo na 55%. Byly to Adblocker,google prekladac,holidey photo editor, google+1,checker plus for gmail, send emailer a plno takovych věcí. Byly v liste vpravo nahore, vedle rádku kde se pise adresa. No nicméně samy se začaly instalovat zpět a vyskakovaly tam zase. Pak se zase pamět zaplnovala, takže si myslím že to bude software problem.

Dodatečně přidáno po 1 hodině 24 minutách 28 vteřinách:
Takze dalsi pokrok za mnou, byl tam navedeny nejaky ucet, ktery jsem smazal a stím veškerá nastavení. Tim jsem se dostal na cisty googlechrom a ted se nic neinstaluje a nezahlcuje ramku.
Ted bych potřeboval ještě notas procistit.


Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti