viphone po aktualizaci nechodí

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
karbi02
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 383
Registrován: březen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

viphone po aktualizaci nechodí

Příspěvekod karbi02 » 01 lis 2007 13:29

Ahoj všem, po spuštění aplikace viphone jsem musel stáhnout aktualizaci, která byla nucená. Po instalaci programu a následném spuštětní se objeví hláška "není dostupné spojení ke zdrojům aplikace". Zkoušel jsem vypnout firewall, nepomohlo. Psal jsem na podporu a tam mi bylo odpovězeno takto:

chyba "Není dostupné spojení ke zdrojům aplikace" se objevuje, pokud se viphone communicator nemůže připojit k našemu serveru přes standardní UDP port 5060 pro SIP komunikaci, který je nezbytný pro provoz internetové telefonie. Tento port bývá nejčastěji blokován firewallem na Vašem PC (brána zabezpečení ve Windows, Kerio, ZoneAlarm, apod.), modemu nebo jiném síťovém zařízení, nebo může být blokován ze strany poskytovatele internetového připojení. Tuto komunikaci je třeba povolit. Nastavení můžete provézt přímo v konfiguraci konkrétního programu, nebo přes webové rozhraní jednotlivých zařízení.

Toto nastavení je jedním ze základních předpokladů správné funkčnosti naší služby. Pokud nevíte přesně, kde tato nastavení provést, doporučuji nahlédnout do manuálu, nebo se obrátit na administrátora/správce Vašeho PC nebo sítě.

Nevím jak toto nastavit. Nevím, jestli to má něco společného, ale včera jsem si zkusil nainstalovat Operu a ta mi taky nechodí. Tam mi to píše že se nelze připojit ke vzdálenému serveru. Internet mi normálně chodí, Firefox, thunderbird, skype běžeji bez problémů. Co s tím?

Reklama
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů