Jak se dá přivydělat programováním? Vyřešeno

...

Moderátor: Mods_senior

Lukkys4
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 120
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Jak se dá přivydělat programováním?

Příspěvekod Lukkys4 » 28 bře 2021 19:08

Zdravím, jsem student, karanténa už mi leze na mozek, dost času trávím u PC a štve mě, že nedělám nic produktivního.
Asi rok zpátky jsem se učil programovat v Javě, dá se říct že umím základy OOP, možná něco trošičku pokročilejšího, mám docela kopu volného času a tak jsem si říkal, jestli se dají i takové malé znalosti jako OOP nějak využít. Existujou nějaké "side jobs" které by člověk mohl dělat tak, že si prostě najde denně dvě-tři hodiny a přivydělá si nějakými zakázkami, nebo třeba údržbou nějakých stránek nebo něco podobného? I kdyby to byla třeba nějaká blbá tisícovka měsíčně.
Popř. dá se něčím přivydělat stejnou znalostí jiného jazyka? Respektive, dejme tomu že se s OOP v Javě nedá moc udělat, ale kdybych uměl stejně dobře PHP tak jako teď umím Javu, už bych mohl najít uplatnění? Nebo s tak malými zkušenostmi neseženu nic v žádném jazyce?

A nebo úplně jinak, umím docela dobře anglicky, dal bych asi klidně i teď z ruky státnice, kdybyste mi je předemne položili, dá se najít uplatnění jako nějaký překladatel? Že například přeložím nějaký plugin, nebo nějaké stránky, nebo cokoliv z angličtiny do češtiny?
A jak těžké je sehnat takové uplatnění, nebo zakázky?

Reklama
Uživatelský avatar
MrAnnix99
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 935
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak se dá přivydělat programováním?

Příspěvekod MrAnnix99 » 28 bře 2021 19:31

A co se podívat na stránky jako Fiverr a podobně?
Žádný učenec z nebe nespadl, ale blbce jako by shazovali.

CPU: Intel Xeon E5450 @ 3.0 Ghz
GPU: Sapphire Radeon RX 570 Pulse 4GB
MB: MICRO-STAR INTERNATIONAL CO.,LTD MS-7395
RAM: 8,00GB Dual-Channel DDR2

pavel2010
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 105
Registrován: leden 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak se dá přivydělat programováním?  Vyřešeno

Příspěvekod pavel2010 » 28 bře 2021 19:47

Ahoj, mlůžeš zkusit Fiverr nebo Freelancer. Něco málo se tam dá vydělat, ale je to bída. Skoro bych řekl, že otroctví. Cenu snižují hlavně Indové, Pákistánci a lidé z jihovýchodní Asie, kteří za pár destikorun naprogramují aplikaci, za kterou by si člověk z Evropy řekl tisíce. Pokud nasadíš cenu vysoko, nebudeš mít zakázky.

Lukkys4
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 120
Registrován: březen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak se dá přivydělat programováním?

Příspěvekod Lukkys4 » 28 bře 2021 20:20

Super, díky moc:)


Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů