Mikrosekání Vyřešeno

...

Moderátor: Mods_senior

helpmeboys
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 890
Registrován: červenec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Mikrosekání

Příspěvekod helpmeboys » 19 dub 2021 14:08

Dobrý den. Přišla mi nová grafika RX6700 XT od AMD a spozoroval jsem dvě věci, samozřejmě nárůst výkonu při hraní, za což jsem rád a pak bohužel také mikrolagy nebo jak to popsat. Bývala gpu je GTX 1070 Ti od Nvidie.

Popis problému: Když hraji, tak v určitých momentech mi přijde, že se na nějaké milisekundy sekne jak kdyby obraz, ale spíše jako vizuálně, není to lagování ve smyslu, že by vynechal snímek a mě to dělalo trhání, ale spíše něco jako ghosting, jak kdyby byl problem mezi monitorem a tou grafikou. u té slabší Nvidie jsem sice měl třeba jen 120 fps nebo někdy 145, ale nedělalo to tyhle vizuální nerovnosti a chyby. Navíc při te staré grafice jsem poznal mezi 120fps a 145fps rozdíl v plynulosti obrazu. U téhle nové pokud hraju něco kde je 120 fps tak mi obraz stále přijde plynuly jako kdyby tam bylo 145fps a nepoznám rozdíl jestli hra jede na 120 nebo 145 fps nebo na 160, což mi přijde divny. Napadá mě, že by to mohl dělat ten Freesync nebo jak se to jmenuje; ale jen nějakým způsobem placam od boku, nevyznam se v rozdílu mezi amd a nvidia kartou.

Ovladače jsem nechal predinstalovat automaticky, doporučené, otestované, žádnou betu. A zkousel jsem i jiný ovladač a dělal to také.

Monitor Aoc 24” 144hz g2u.

Napadá někoho čím by ty chyby v obraze a minizaseky mohli byt ?

Reklama
Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mikrosekání

Příspěvekod Michael850 » 19 dub 2021 14:50

Zkus stáhnout FPS Monitor/Afterburner a změř ty FPS, ukaž jaká je odezva (neměly by tam být takové spiky) a 0,1% low.
Ten monitor je připojený přes co? Ideálně by měl být DisplayPort, to by možná taky mohlo dělat problémy, pokud to je přes něco jiného.

Dodatečně přidáno po 6 minutách 12 vteřinách:
Jinak Freesync může taky způsobovat nějaký ten lag asi jako každá jiná synchronizace obrazu, pokud ti nevadí takové to sekání obrazu (tearing), tak bych to vypl, na 144 Hz by to stejně nemělo být moc výrazné. Maximálně bych nechal to EnhancedSync, ať to není zas tak výrazné, ten by neměl být aspoň tak agresivní

Dodatečně přidáno po 12 minutách 47 vteřinách:
No a pokud to dělá ghosting - jestli myslíš teda takový ten stín, který za sebou nechávají různé objekty při rychlém pohybu, tak to je spíš chyba toho panelu resp tou vysokou odezvou a těmi přechody barev.
Takhle těžko říct co s tím máš, z toho popisu mi přijde, že to může být úplně cokoliv.
Naposledy upravil(a) Michael850 dne 19 dub 2021 15:15, celkem upraveno 1 x.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

helpmeboys
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 890
Registrován: červenec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mikrosekání

Příspěvekod helpmeboys » 19 dub 2021 15:09

Zkusím změřit ty fps. Jinak už přesně vím díky tobě jak se nazývá ten problem co mě trápí, je to screen tearing o kterém píšeš, jako kdyby se rozdělil obraz takovou jakousi pomyslnou čárou, ale je to strašně rychlé, úplně chvilkové, nejde to ani natočit, ale při tom hraní to poznám a na te nvidia to nedělalo. Podle mě jde jen o nějaké nastavení v tom ošklivém amd softwaru, v kterém se vůbec nevyznam. Je to má první karta od AMD a strašně se bojím, že ji budu muset kvůli tomu poslat zpátky, neda se na to oproti te plynulé nvidii dívat.

Nejvíce se to děje když rychle pojmu ve hře myší.

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mikrosekání

Příspěvekod Michael850 » 19 dub 2021 15:23

Divné tak toto by měl řešit právě ten Freesync/Enhancedsync, máš ho v tom případě teda zaplý?
U té GTX 1070 Ti jsi musel mít taky něco zaplý, jinak by to dělalo to samé, buď GSync, měl by být kompatibilní už i s Freesync nebo Fastsync.
I na mé RX 5700 to je bez syncu nekoukatelný, tearing je hodně výrazný když škubneš myší, Freesync mi monitor nepodporuje, takže mám jen ten Enhancedsync a s tím to je naprosto bez problému, tearing už je absolutně nepostřehnutelný a negativní rozdíl v plynulosti taky jen těžko pociťuji, takže Freesync mi pripadá už stejně jako taková gimmick featura pro puntičkáře.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

helpmeboys
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 890
Registrován: červenec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mikrosekání  Vyřešeno

Příspěvekod helpmeboys » 19 dub 2021 15:39

Jel jsem teď do práce, takže to zkontroluji večer v 11 hodin, zda je to zapnuté.


Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů