Nefunkčnost prohlížečů

...

Moderátor: Mods_senior

proky2003
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: prosinec 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nefunkčnost prohlížečů

Příspěvekod proky2003 » 24 pro 2021 08:42

Zdravím,
koupil jsem si nový notebook, konkrétně Acer Swift 3 s Windows 10 a po zapnutí a klasickém "proklikání" jsem se dostal na plochu a nastal problém, se kterým si nevím rady. Už na začátku fungoval jen Edge a například Firefox vůbec nešel zapnout, tak jsem zkusil nainstalovat Google Chrome a úplně to stejné. Prostě se po rozkliknutí ukáže na půl vteřiny, jako kdyby se prohlížeč zapínal, ale nic se nezapne a funguje jen Edge. Zkoušel jsem už reinstal, restart notebooku, jestli třeba antivir to nějak neblokuje, dokonce jsem ho dal celý znovu do továrního nastavení, ale pořád se nic neděje.
Budu rád za každou pomoc,
předem díky.

Reklama
JuRas
Level 1
Level 1
Příspěvky: 93
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunkčnost prohlížečů

Příspěvekod JuRas » 24 pro 2021 10:04

Tenhle notebook jsem kupoval nedávno pro dceru a všechno funguje včetně prohlížečů. Ani na hlavním panelu se neukazuje jako spuštěný (může být minimalizovaný)? Po tom "nenajetí" Firefoxu zkus se podívat ve správci úloh zda se neukazuje v procesech. Pokud ano, tak ho označ a dej ukončit úlohu. A vyzkoušej znovu spustit. Pak jedině před spuštěním přidržet klávesu Shift a v nabídce můžeš dát otevřít a nebo zvolit obnovit Firefox.

proky2003
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: prosinec 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunkčnost prohlížečů

Příspěvekod proky2003 » 24 pro 2021 10:58

Vůbec se neukazuje ani ve správci úloh, prostě jen problikne obrazovka a nic se nestane. Pravděpodobně to bude problém ve windowsech a bude se muset kompletně smazat a nahodit novej systém, už mě nic jinýho nenapadá.

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 603
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nefunkčnost prohlížečů

Příspěvekod kecalek » 24 pro 2021 11:32

Pozri sa do firewallu - či je Google Chrome povolený - Win. by toto mali automaticky povoliť, ale ich politika - pretláčať Edge - môže spôsobiť, že práve GChr - nie je povolený a preto sa len spustí a ihneď uzavrie.
Ja ho vo firewalle mám povolený. A funguje bezchybne.
Ak ho v zozname firewallu nenájdeš, tak jednoducho ho tam pridáš a povolíš.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunkčnost prohlížečů

Příspěvekod mmmartin » 24 pro 2021 11:34

Zkusil jsi klik pravým a Spustit jako správce?
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

proky2003
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: prosinec 21
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunkčnost prohlížečů

Příspěvekod proky2003 » 24 pro 2021 12:02

Byla tady původní aplikace Norton Security Ultra, která asi nějak spravuje bránu firewall a řízení programů, a tam je chrome normálně povolenej..může to být ještě jinde, nebo stačí tohle?
Přes správce jsem zkoušel.

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 603
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nefunkčnost prohlížečů

Příspěvekod kecalek » 25 pro 2021 09:38

Nový NB = Win10 = Windows Deffender. To, čo tam teraz máš - Norton Security Ultra - VYHOĎ, pretože je to preinštalovaný bloatware - naviac vo verzii TRIAL (po určitej dobe ti prestane plne pracovať a bude ťa otravovať výzvami na zakúpenie plnej licencie na 1 rok).
Takže máš NSU (na figu) a okrem neho máš vo Windows aj vstavaný FW (vo Windows Defender) - a ten FUNGUJE aj napriek tomu, že tam máš tú sračku.
Stačí ti len dať v systéme (cez vyhľadávanie) napísať firewall a iste ti ukáže aplikáciu Windows Defender Firewall a tam si to POVOLÍŠ.


Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů