náhrada za move mouse Vyřešeno

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

náhrada za move mouse

Příspěvekod ITCrowd » 01 říj 2022 10:54

Ahoj,
move mouse je prográmek, který imituje ve woknech pohnutí myší, a tím zabrání uzamknutí plochy. Bohužel potřebuje net.framework 3.5. nepoužívá někdo z vás něco podobného, co by jelo na novějším frameworku? Ideálně free, bez instalace?
Díky za tipy.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Reklama
Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1246
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: náhrada za move mouse

Příspěvekod pcmaker » 01 říj 2022 11:35

Asi ti neporadím, ale měl jsem v práci podobný problém, kdy správce sítě nastavil na doméně všem automatické zamykání plochy po 5 minutách nečinnosti. Obešel jsem to tak, že se mi ráno po spuštění PC automatický spustí malý avi soubor s videem, který spolehlivě zabrání uzamčení plochy. Media player skryju do lišty a mám celý den pokoj.

Uživatelský avatar
Grander
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1882
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: náhrada za move mouse

Příspěvekod Grander » 01 říj 2022 12:38

Dalo by se udělat v autohotkey:
https://www.autohotkey.com/boards/viewtopic.php?t=44725
Vyexportuješ z toho exe soubor, ten pak můžeš používat bez instalace (na dalších počítačích třeba).

MrVoltz
Level 2
Level 2
Příspěvky: 177
Registrován: leden 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: náhrada za move mouse

Příspěvekod MrVoltz » 01 říj 2022 14:25

.NET 3.5 můžeš nainstalovat přes okno Zapnout/vypnout fce Windows (pokud máš admina).

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: náhrada za move mouse

Příspěvekod ITCrowd » 01 říj 2022 15:15

Opravdu je to tak těžké odpovědět na téma? Ptal jsem se snad jak se nainstaluje net 3.5?
Ostatním díky za nápady.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
rhsCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1347
Registrován: červen 13
Bydliště: Jedna Velká díra ve středu Evropy :D
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: náhrada za move mouse

Příspěvekod rhsCZ » 01 říj 2022 15:28

Pokud ti stačí jeden náhodný pohyb myši třeba jednou za 3minuty tak ti to napíšu v c++ a zkompiluji.


„Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.“
„Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.“ - John Ronald Reuel Tolkien
„Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.“ - Kurt Cobain
https://rhscz.eu
https://github.com/rhsCZ

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1246
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: náhrada za move mouse

Příspěvekod pcmaker » 01 říj 2022 15:52

Jen pro zajímavost. Prodávají se tzv. Mouse Jiggler. HW, který simuluje pohyb myši. Vypadá to jako USB dongle pro Wi-Fi. Amazon, Ali...

Uživatelský avatar
rhsCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1347
Registrován: červen 13
Bydliště: Jedna Velká díra ve středu Evropy :D
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: náhrada za move mouse

Příspěvekod rhsCZ » 01 říj 2022 16:14

Zde je program je tam zkompilovaný jak 32bit tak 64bit exáč.
Je tam 3 minutový delay. tohle jsem narychlo sesmolil. Dá se vypnout jen přes správce úloh. mohl bych např. udělat vypnutí na klávesovou zkratku nebo tray ikonu, ale chvíli to zabere. Nebo můžu nechat zobrazovat konzolové okno a to pak lze jen vykřížkovat. nahrál jsem tu bez konzole a tu s konzolí.
Přílohy
mouse-move - konzole.zip
(1.16 MiB) Staženo 17 x
mouse-move.zip
(1.16 MiB) Staženo 16 x


„Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.“
„Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.“ - John Ronald Reuel Tolkien
„Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.“ - Kurt Cobain
https://rhscz.eu
https://github.com/rhsCZ

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: náhrada za move mouse

Příspěvekod ITCrowd » 01 říj 2022 17:12

Díky za vše.
Ale na ten mouse-move hned řve eset. To by mi tu neprošlo...
nakonec jsem vyřešil přes vbs, pohyb myši, byť s ní pohne, nějak nestačí. Tak jsem zkusil odesílání klávesy scrolllock a tam to funguje bez komplikací.
Kdyby někdo potřeboval kód:

Kód: Vybrat vše

Option Explicit
Dim wshshell, i
Set wshshell = wscript.CreateObject("WScript.Shell")
For i = 1 To 1400
WScript.Sleep 29000
wshshell.sendkeys "{SCROLLLOCK}"
WScript.Sleep 100
wshshell.sendkeys "{SCROLLLOCK}"
Next

těch 29000 je necelých 5 minut, těch 1400 opakování vychází zhruba na délku směny. Scrolllock je tam dvakrát protože zapne a hned zas vypne (po 100 ms).

Chvíli ještě nechám otevřeno, kdyby ještě někdo na něco přišel. Všem zúčastněným děkuji.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
rhsCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1347
Registrován: červen 13
Bydliště: Jedna Velká díra ve středu Evropy :D
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: náhrada za move mouse

Příspěvekod rhsCZ » 01 říj 2022 18:55

On na to řve jen proto, že to nemá digitální podpis, jinak by mu to nevadilo. Problém je, že ty certifikáty pro code signing nejsou zrovna levný. a pro open source devlepery nikdo nedá certifikát zadarmo.
jsem to hodil i na virustotal a 18/70 :D https://www.virustotal.com/gui/file/a3a ... /detection
přitom to nic nedělá jen to pohne myší :D


„Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.“
„Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.“ - John Ronald Reuel Tolkien
„Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.“ - Kurt Cobain
https://rhscz.eu
https://github.com/rhsCZ

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: náhrada za move mouse  Vyřešeno

Příspěvekod ITCrowd » 02 říj 2022 17:12

No, je to škoda. Ale nechci vysvětlovat BFUm, že když eset řve na tohle, je to ok, a když na něco jiného, tak to ok není. To by fakt neklaplo.
Díky za tvůj čas.
Uzavírám.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Náhrada SSD
    od Green9322 » 21 črc 2023 13:46 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    621
    od Green9322 Zobrazit poslední příspěvek
    22 črc 2023 00:20
  • Náhrada za Asus Transformer Book T100TA
    od kaliban123 » 19 črc 2023 04:30 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    40
    5333
    od kaliban123 Zobrazit poslední příspěvek
    24 říj 2023 18:03
  • Be quiet! PURE POWER 12 M 1000 W náhrada kabelů Příloha(y)
    od Ondras66 » 08 črc 2023 10:23 » v Vše ostatní (hw)
    9
    1567
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    08 črc 2023 19:12

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů