Jak připojit multifunkční tiskárnu bez instalačního CD?

...

Moderátor: Mods_senior

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak připojit multifunkční tiskárnu bez instalačního CD?

Příspěvekod petr22 » 22 bře 2023 13:47

Ovladac z roku 2009 take 100% neni urcen pro Windows 10.

Ta tiskarna je z roku 2005, zkratka ovladac pro W10 neexistuje a je treba tam bud vnutit ovladac pro
starsi verzi OS nebo pouzit ovladac ktery je soucast Windows (tzn LaserJet II je osvedceny ktery by mel
fungovat).

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak připojit multifunkční tiskárnu bez instalačního CD?

Příspěvekod ITCrowd » 22 bře 2023 13:50

Dnes prostě nemáš svůj den, to se stává...
Přílohy
DriverBrother.png
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak připojit multifunkční tiskárnu bez instalačního CD?

Příspěvekod ITCrowd » 22 bře 2023 15:16

Tak jen aby se to nestratilo ve flamu, opakuji znovu postup:
Postup instalace ovladačů krok za krokem:
Je to zazipovaný soubor. Soubory, které obsahuje je třeba rozbalit do libovolného adresáře (složky). Postupy jsou tři, u všecch je nutno, aby systém detekoval, že se něco připojilo.
1. Zapni tiskárnu a připoj do USB. Systém by měl detekovat nově připojené zařízení, napíše o tom zprávu, zpravidla vpravo dole. Klikni na ni. Zobrazí se okno, kde je postup hledání ovladačů, který se nepovede. Nech to proběhnout. Až skončí, uvidíš tam červený křížek, případně vícero křížků. A možnost něco jako vyhledám ovladač sám. Na ni klikni, objeví se dialog pro vyhledání ovladač, zvol v tomto počítači a naveď ho na ten adresář, kde máš rozbalené soubory z toho zipu. Měl by nabídnout soubor "brmfcwia.inf". Potvrď. Ten ovladač je z roku 2009, takže pokud systém zobrazí zprávu, že není digitálně podepsán, potvrď, že ho chceš nainstalovat i tak.
2. Spusť správce zařízení. Zapni a připoj tiskárnu. Ve správci zařízení by se mělo objevit neznámé zařízení. Na to pravoklikni a vyber "Aktualizovat ovladač". Vyber v tomto počítači a dále je to stejné jako v bodě 1.
3. Zapni a připoj tiskárnu. Vyčkej, až proběhne detekce hardwaru (viz. bod 1). Až systém oznámí, že nenašel ovladač, přejdi do adresáře, kde jsou ty rozbalené soubory. Pravoklikni na soubor "brmfcwia.inf". Jedna z možností nabídky, která se rozbalí bude "Nainstalovat". Klikni na ni. Může se objevit hláška o digitálním podpisu - viz. bod 1.
Takhle se instalovaly ovladače dříve, když ještě neexistovaly "setup.exe" pro BFU :-)

A můžeš zkusit i co radí pcmaker. Pokud v seznamu tiskáren najdeš brother hl-p2500, případně hl-p2000 series, máš vyhráno. Jinak můžeš vyzkoušet vše od 2000, případně i 3000. Ale pravděpodobně nepůjde scanner.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10914
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak připojit multifunkční tiskárnu bez instalačního CD?

Příspěvekod zeus » 22 bře 2023 18:16

ITCrowd píše:Dnes prostě nemáš svůj den, to se stává...


Obrazek je peknej, 64bit ovladace od XP po W10 ti takove stranky rady slibi.
Alespon release date je uveden spravne.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak připojit multifunkční tiskárnu bez instalačního CD?

Příspěvekod ITCrowd » 22 bře 2023 18:55

Pořád lepší než 32 bit ovladače na disketách pro W2K a XP.
Za vyzkoušení nic nedáš. Ostatně, pokud ovladač funguje, stačí jen změnit .inf tak, aby ho W10 "sežraly". To je to celé.
Rozjel jsem epsonku lq 100 na win10 - a bez paralelního portu. Rozjel jsem magnetopáskovou mechaniku se scsi řadičem na w10. Na obé neexistují oficiální ovladače od výrobce. Chce to jen hledat a zkoušet.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

CzAussie
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: březen 23
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak připojit multifunkční tiskárnu bez instalačního CD?

Příspěvekod CzAussie » 23 bře 2023 14:42

Děkuji mnoho všem za rady - tiskárna, skener (i kopírka) fungují téměř perfektně - jenom při tisku mě to tiskne první stánku úplně čistou - všechny následující ok. Vyzkoušel jsem všechny zde zveřejněné návrhy - ale ani jeden nezabral - což ale může být, a patrně je, přidáno mojí IT neschopnosti - mnohem jednodušší (pro mne) je (bylo) provést zdařilou transplantaci srdce. Nainstaloval jsem ovladač pro Brother Hl-2560DN - a jak jsem napsal výše - a už to jede -perfekt. Ovladač pro Brother HL-L2360D funguje jakbysmet. Tuhle tiskárnu jsem koupil v r. 2000 a tak doufám že ještě nějaký čas se mnou vydrží - mě je 85! Ještě jednou mnoho díků vám všem.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak připojit multifunkční tiskárnu bez instalačního CD?

Příspěvekod ITCrowd » 23 bře 2023 14:57

:thumbup:
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Tvorba instalačního usb s Windows 11.
    od PaPetr » 13 led 2024 15:03 » v Windows 11, 10, 8...
    7
    859
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    13 led 2024 20:00
  • Jak nastavit tiskárnu?
    od doremi » 27 pro 2023 09:26 » v Vše ostatní (hw)
    4
    953
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    27 pro 2023 11:56
  • Jakou tiskárnu pro domácí občasný tisk
    od Miranda6 » 23 úno 2024 12:43 » v Problémy s hardwarem
    15
    1303
    od richchie Zobrazit poslední příspěvek
    25 úno 2024 15:26
  • Chyba při kompilaci firmware pro 3D tiskárnu (Prusa MINI)
    od ddann » 26 lis 2023 20:58 » v Vše ostatní (sw)
    11
    1475
    od faraon Zobrazit poslední příspěvek
    27 lis 2023 07:27
  • Jak připojit TV k počítači? Příloha(y)
    od tux » 20 pro 2023 14:15 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    1124
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    24 pro 2023 16:01

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů