Jak bootnout z flash, když to nejde? Vyřešeno

...

Moderátor: Mods_senior

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53626
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak bootnout z flash, když to nejde?

Příspěvekod petr22 » 10 led 2024 21:01

Vypni notebook.
Zapni notebook.
Mackej F10 stale dokola.

Take nic ?

Reklama
Uživatelský avatar
Qinter
Level 2
Level 2
Příspěvky: 172
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak bootnout z flash, když to nejde?

Příspěvekod Qinter » 10 led 2024 21:42

Tuto vec jsem uz delal minimalne 10x, bud to skonci tak jak bylo ukazano na Obr. 1, Obr.2, nebo to najede do ..... Vítejte
Kazdopadne to tu F10 registruje, protoze se dole vlevo napise F10 continue to BIOS ,, nebo neco takoveho.. kazdopadne to skonci jak jsem uvedl

Ono tech chyb tam bude vice, napr. ta spodni lista nefunguje, aji se stavalo ze kdyz se ten PC zapl, tak to napsalo tu modrou obrazovku Obr.2...

Ale myslel jsem si, ze i tak do biosu by se melo jit dostat protoze by na to nejaky windows nemel mit vliv ne? Bios je otazka zakladni desky pokud se nepletu

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6477
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak bootnout z flash, když to nejde?

Příspěvekod RIKI22 » 10 led 2024 21:52

Možno ,ak vyberieš ten disk,tak sa zmení aj správanie NTB.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53626
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak bootnout z flash, když to nejde?

Příspěvekod petr22 » 10 led 2024 21:59

Vyndej disk.

Uz jsem videl HP notas, kde toto delal disk kde byl aktivni DriveLock, bylo nutne ho prendat do jineho typu notasu
a tam DriveLock vypnout a znovu aktivovat v tomto. Dokud se toto neudelalo, delalo to presne to co popisujes.

Zkus se dostat do BIOSu bez disku v pocitaci.

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6477
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak bootnout z flash, když to nejde?

Příspěvekod RIKI22 » 10 led 2024 22:13

Čo tak spustiť inštalaciu, cez OS, za pár klikov?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak bootnout z flash, když to nejde?

Příspěvekod ITCrowd » 10 led 2024 22:34

Kdysi jsem zadal toto téma: viewtopic.php?f=7&t=226723 Opětovným mačkáním se nikam nedalo dosta - ano, je to jiný typ, ale je to hp. Každopádně, ten postup vyzkoušet můžeš.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Qinter
Level 2
Level 2
Příspěvky: 172
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak bootnout z flash, když to nejde?

Příspěvekod Qinter » 10 led 2024 23:05

Zitra vyzkousim,.. ta instalace pres OS, jak ostatni pisou me nejak odrazuje, protoze je tu jedna skutecnost, ktera je podle me svazana tomu co psali, ze tam zustanou nejake "breberky"
1. to PC predtim preinstalovaval (tatka mu to vzdycky vozil kdyz s tim neco bylo) jeden pan, a ten tam nahral ten win crackly a daval tam i neco jine.
2. To co se mozna mohlo utratit na ofiko winu se utratilo na tomto panovi, kdyz se mu ten ntb vozil co 4 mesice :lol: kvuli:.
2.1. ten ntb je podle me stejne cely nejaky divny, mam tuseni ze tam neco bylo s tim diskem, ntb se prehrival nejsem si ted dokonce jisty jestli tam neni odpojena graf. karta,... ja se o to nestaral. , mozna ho i proste mamka nejak zavirovavala casto, cerna obrazovka.. 8)

No a aktualne ta chyba, ze tam nejede ta spodni lista a jsou tam i jine bugy, tak jsem si rekl ze se na to pustim ja :twisted: . Dle me to je jaksi tim aktualnim windowsem a proto bych byl rad kdyby se ta preinstalace provedla co nejlepsim zpusobem...

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6477
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak bootnout z flash, když to nejde?

Příspěvekod RIKI22 » 10 led 2024 23:12

Nič tam nebude,žiadné breberky.Vyberieš si ,ako som dal screen ,že neponechávaš nič,tak nič zo starého OS tam nebude.
Takže to je všetko ohľadom inštalácie a prajem Ti ešte veľa rýchlych stláčaní kláves F10 a pod. , kľudne až do bezvedomia.
Dobrú noc.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak bootnout z flash, když to nejde?

Příspěvekod ITCrowd » 11 led 2024 00:44

Jestli jsou tam cracklý wokna, tak přítomnost breberek hraničí s jistotou.
Slováky neposlouchej - pokud v zavirovaném systému spustíš cokoli, pak virus vede vždy. Jediné jisté řešení je nabootovat z čistého instalačního media, zrušit rozdělení disku, vytvořit nové a nainstalovat systém.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Qinter
Level 2
Level 2
Příspěvky: 172
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak bootnout z flash, když to nejde?

Příspěvekod Qinter » 11 led 2024 13:01

Potvrzuji, ze s odpojenym diskem jsem se dostal do biosu, pres F10. Taktez F9 - boot fungoval ( ale nemel jsem pripojeny usb s win, takze jsem nevidel zadnou moznost volby).

Zaply win s resetem pri zmacknutem shiftu jsem "zkusil". Nevedel jsem jak pc restartovat, kdyz spodni lista nereaguje a nelze tedy PC restartovat :lol: mozna by to slo nekde pres cmd nebo ja nevim, ale disk byla rychlejsi moznost s mymi znalostmi.

Tak tedy dotaz k aktualnimu stavu - jak postupovat dale, pokud se lze dostat do biosu a bootu s odpojenym diskem, na ktery chci nahrat novy system ? :lol: :lol:

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10922
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak bootnout z flash, když to nejde?

Příspěvekod zeus » 11 led 2024 13:40

shift-reset jde udelat i na prihlasovaci obrazovce.
Pro tebe nejsnazsi bude ten disk (kdyz uz ho mas mimo PC) smaznout (diskpart - clean disk) a prazdny vlozit zpet. A radsi si predtim over, ze z te instalacni flesky opravdu nabootujes.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Uživatelský avatar
Qinter
Level 2
Level 2
Příspěvky: 172
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak bootnout z flash, když to nejde?

Příspěvekod Qinter » 11 led 2024 17:25

Ja tu mam jeden PC na kterem mam ubuntu aji na ostatnich mam linux jen. Doporucite mi nejaky sw na to preinstalovani na linuxu?

Disk jsem do PC pripojil a v linuxu jej vidim.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Přenos souborů SD - USB flash bez PC
    od Asanoth » 29 črc 2023 17:35 » v Sítě - hardware
    11
    2080
    od Grander Zobrazit poslední příspěvek
    30 črc 2023 15:20
  • Nastavení Flash disku, aby nešel smazat Příloha(y)
    od deus.one » 18 čer 2023 17:48 » v Vše ostatní (sw)
    3
    1404
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    19 čer 2023 10:00
  • Skyrama Flash launcher, po spuštění - přihlášení BLACK SCREEN
    od Ramoneggg » 13 led 2024 17:43 » v Windows 11, 10, 8...
    2
    816
    od Ramoneggg Zobrazit poslední příspěvek
    13 led 2024 18:06

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 38 hostů