FTP

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

FTP

Příspěvekod Rimmer » 09 dub 2003 23:15

Tak koukám, že se tu rozdávaj linky na FTP-čka:)) no...co jsem to shlídnul, tak opravdu zajímavý místa..ty člověk sám od sebe jen tak nenajde...takže...díky Lizzie:)

btw. psala jsi něco v tom smyslu, že jsi za proxy.....a že nemůžeš stahovat nebo co, někdy.....to jako váš proxy neumí propustit FTP-čko?
Rimms

Reklama
Uživatelský avatar
Lizzie
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: březen 03
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: FTP

Příspěvekod Lizzie » 10 dub 2003 01:48

ne, to jsme si špatně rozuměli, máme povolenou rychlost dle toho, kolik platíme měsíčně, /300-1000 Kč/bez omezení stahování dat- takhle je to napsáno v reklamách sítě/, a když si třeba u někoho v Kanadě otevřeš "účet", tak ven to jde bez omezení rychlosti a přetěžuješ síť, a taky se správci nelíbí, když někdo stáhne za týden 3 Gb, a dalších pět jen surfuje, koho si myslíš, že má radši. Myslela jsem, že dělat si svoji stránku ftp, kde bys něco nasdílel, nemá cenu, to nám všem vydrží tak dva dny, potom se někdo postará, aby to nebylo. Ale umím je pochopit, kdyby to bylo moje, taky bych se na to dívala jinak :smile:
Už jsi zkoušel XDCC Catcher? tam se dá najít všechno, a ftp fór je taky hodně

Uživatelský avatar
Lizzie
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: březen 03
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: FTP

Příspěvekod Lizzie » 10 dub 2003 12:48

Ještě dotaz k tomu stahování FTP clientama, asi dva dny má problém s přilogováním, dříve to chodilo normálně, bez nastavení proxy i s nastavením, nyní když dám bez proxy, tak se nikam skoro nepřiloguju, a když s proxynou, tak mi to píše "530" /nevíte, co to je, vím,že 421 je obsazeno/, a chce to po mě login a heslo, i když to tam mám.
Myslím si, že je to opět práce správce sítě, ale nevíte, čím by to mohlo být? Díky

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6755
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

530 error

Příspěvekod Ltb » 11 dub 2003 01:20

Ahojek, viděl bych to asi tak, že 530-tka je něco jako
::příkaz nebude proveden z důvodu nepřihlášení se do systému::
.......no, překlad sice dost amatérský, ale snad je to z toho pochopitelné:) ..že 530 hlásí chybu v přihlášení.
Raději si ještě jednou překontroluj, zda-li zadáváš opravdu to správné jméno a správné heslo. (nezapomeň na VELKÁ/malá písmena)...
.......................................................................
kdyby tě snad zajímaly další chybové hlášky u FTP, mrkni semhle;) :
http://www.ipswitch.com/Support/WS_FTP/ftp_codes.html

Uživatelský avatar
Lizzie
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: březen 03
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: 530 error

Příspěvekod Lizzie » 11 dub 2003 12:40

Ahojek, viděl bych to asi tak, že 530-tka je něco jako
::příkaz nebude proveden z důvodu nepřihlášení se do systému::

nevím, jestli znáš FlashXP, tam zadáš adresu, která vypadá takto
ftp://leecher:mega@66.37.219.52:30
a to leeche je login, mega pasword, takže to najde samo /Smart FTP tyhle adresy nebere, tam se to musí rozložit, a stejně je z toho 530/ a když ve FlashiXP najedu na connect, vidím, že tam mám login i heslo a stejně mi to píše, že se musím hlásit, dělá mi to na všech adresách, při zapnutí proxy, bez proxy, mi to píše refused

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6755
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Ltb » 11 dub 2003 15:10

Hmm, refused = odmítnuto:/ ..jasně, akorát nechápu to, proč zapínáš/vypínáš proxy?? Vždyť přeci přes
proxy jsi připojená na internet...takže logicky vzato bez proxy nemáš přístup na net..nebo??
A k tomu FlashXP...osobně jsem s ním neměl tu čest, ale podle toho co píšeš je to prostě klasický
FTP klient.
A teď ještě něco k tomu "rozkládání":
ftp://leecher:mega@66.37.219.52:30 == ftp://uzivatel:heslo@ip adresa serveru :port
Je uplne jedno, jestli napises JMENO,HESLO a místo kam se prihlasujes zvlášť (jak ve SmartFTP)
nebo jestli to napises přímo všechno do jednoho řádku...ovšem na co je důležité stále myslet
je to, že při loginu záleží také na VELKÝCH/MALÝCH písmenech. Proto doporučuji překontrolovat si
jméno a heslo.
.................ááá ještě jedna věc:) To co jsi napsala sem (ftp://leecher:mega@66.37.219.52:30 )
jsem právě teď zkusil od sebe, hlásí to chybu 530 a také to, že uživatelské jméno je správně, heslo
nikoliv...čili bych to viděl na to, že buď zadáváš heslo nesprávně nebo došlo k jeho změně, což je také
klidně možné...

Uživatelský avatar
Lizzie
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: březen 03
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Lizzie » 12 dub 2003 12:06

Hmm, refused = odmítnuto:/ ..jasně, akorát nechápu to, proč zapínáš/vypínáš proxy?? Vždyť přeci přes


díky, povedlo se mi to stáhnout bez proxy, jinak mi i u prohlížeče IE musíme na některý stránky vypínat proxynu, prostě když něco nejde s ní, jde to bez ní, nevím, jak to má náš správce, ale vím, že když někomu, kdo je v naší síti, ale na jiné větvi, pošleme odkaz na nějakou webovou stránku, tak on se tam nedostane a my jo, nerozumím tomu, už jsme za ty roky zvyklý, a ten odkaz jsem vzala jakej mi přišel pod ruku, taky jsem tu neviděla odkazy na mp3 alba, či wma, taky bych věděla, pokud mi bude dovoleno

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6755
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

..

Příspěvekod Ltb » 13 dub 2003 01:11

Tak teď to vypadá jak ve škole;) ..."jestli ti bude povoleno"
Já to zas až tak ostře neberu...protože kdybych to tak brát chtěl, asi bych 80% lidí co by mi sem chtěli napsat nějaký zajímavý odkaz od tohoto úmyslu nakonec odradil....jak už jsem psal, jsem rád za každé písmenko tady:) ....pokud jsou ty odkazy funkční, není problém...
P.S. díky..

Uživatelský avatar
darth yrden
Level 1
Level 1
Příspěvky: 62
Registrován: únor 04
Bydliště: Brno
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod darth yrden » 19 úno 2004 20:10

Já žasnu :D ,zaregistroval jsem se abych se občas s někým poradil o mém problému a přitom se tu pořád dovídám nové věci :shock: .
Například dodnes jsem si spojoval FTP jen jako že to patří k internetu(víc jsem o tom nevěděl :cry: ).Proto bych se vás chtěl zeptat na nějaké fórum kde jsou méně zkušenější lidé abch mezi nimi nevypadal jako blbec :cry: .V mém okolí se nevyskytuje moc lidí kteří tomu rozumí(ještě chodím na základku),učitel, kterého máme ví o pcčkách asi stejně jako moje matka(ta není expert přes IT :D ).Momentálně jsem na internetu stahoval jen takové menší prográmky,ae vypadá to že na síti je všechno :shock: :!: .Než se přesunu na fórum pro hloupější,chtěl jsem se vás zeptat co potřebuji abych mohl stahovat přes FTP(je mi jasné že nějakého klienta,ale nemám jasno,který je tak nejlepší).
Díky za trpělivost a sorry za mou blbost :cry:
Darth

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 20 úno 2004 12:24

Problém s počítačovou (NE)gramotností vyučujících na základních školách je všeobecně známý, bohužel :/ s tím zřejmě nikdo nic neudělá. Časem by se to mělo ustálit.
Každopádně v FTP bych vědu nehledal. Funguje na osvětčeném principu:
SERVER >><< CLIENT
což znamená, že někde běží SERVER a ty se k němu připojíš prostřednictvím clienta.....a jakého vybrat?? Není v tom zas až takový rozdíl, třebas já osobně používám http://www.smartftp.com/
Rimms

Uživatelský avatar
darth yrden
Level 1
Level 1
Příspěvky: 62
Registrován: únor 04
Bydliště: Brno
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod darth yrden » 20 úno 2004 17:56

Díky za informace,prosím nevíš o nějaké nápovědě v češtině na direct connect a smartftp? :huh:

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6755
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Ltb » 21 úno 2004 19:03

SmartFtp by nemělo být nic těžkého ne?
Jen zadáš adresu ftp serveru, jméno a heslo - poté by to již mělo fungovat. Jsi li za firewallem, nastavíš ještě firewall (to už je horší:-\)
Ale ftp jako takové je jednoduché..


Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 14 hostů