Odkaz na recenzi nových FERMI grafik

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Odkaz na recenzi nových FERMI grafik

Příspěvekod Žbeky » 28 bře 2010 21:39

Ahoj, ti kdo pravidelně chodí na http://www.pctuning.cz si už určitě včera všimli recenze a testů nových nVidia grafik gtx470/480.
Najdou se ale určitě lidé, kteří recenzi neviděli, proto bych chtěl poukázat na výsledky.

Recenzi najdete ZDE

Jak to ve stručnosti dopadlo?
Nové nVidie si určitě nestojí špatně a konečně to nejsou jen přeznačené modely starších řad. Stejně jako nové radeony řady HD5xxx mají dx11 a jsou vyráběny 40nm procesem. Navíc nabízí CUDA a PhysX.
Na druhou stranu mají ale větší spotřebu, jsou trochu dražší a myslím si, že nechali ATi moc velký náskok.

Oproti radeonu HD5870 nabízí GTX480 o 15% větší výkon a GTX470 zaostává jen o asi 7%. Však se podívejte sami. :wink:
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Reklama
Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Odkaz na recenzi nových FERMI grafik

Příspěvekod Spyke » 29 bře 2010 16:24

Vždy jsem měl k nVidii blíže než k ATi. Vůbec špatně nevypadá GTX 470, kde bych samozřejmě počítal s nataktováním. Vyšší spotřebu bych oželel, s teplotami se snad nějak vypořádal, jen ta cena.. :?
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Odkaz na recenzi nových FERMI grafik

Příspěvekod Žbeky » 29 bře 2010 16:33

V tomto segmentu se s tou spotřebou se tak nějak počítá, že bude vyšší. Problém ale nastává v low a main-streamu. Tady to, alespoň jak to teď vypadá, nVidia projede na plné čáře. Viz. ddworld (informace nejsou zatím ověřené, vše tomu ale nasvědčuje)
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Odkaz na recenzi nových FERMI grafik

Příspěvekod Spyke » 29 bře 2010 16:45

Těžko říct, jak na tom bude 440, popř. 450. Je jasné, že to nebude žádná bomba, myslím, že výhra bude, pokud se ATi aspoň přiblíží. Navíc když už bych si na něco brousil zuby, tak to bude nejspíš zmíněná 470. A ten článek nezačíná slovy "Fámy a spekulace" jen tak, každý ví, že PcTuning nadržuje nVidii, stejně tak jako DDWorld ATI, potažmo AMD. Nechme se raději překvapit, bude čím? :wink:
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

Uživatelský avatar
zao
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3801
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Odkaz na recenzi nových FERMI grafik

Příspěvekod zao » 29 bře 2010 17:25

pct není nahlej nV to spíš pár modu (hlavně pan "OBR"), kteří šíří fámy(možná jim za to nV platí jakožto největšímu českýmu webu o HW) a na DDworldu když si to vemeš tak "DD" říká pravdu, akorát jak je nahlej k AMD tak vidí u nich vidí skoro výhradně jen pozitivní věci(ale přitom pravdivý) a na ty negativní tak trochu zapomíná kdežto u nV je to naopak...když nebudeš blbej a zahlezenej do jedné strany tak si z toho můžeš udělat pěknej závěr jak která strana na tom je


PS co se týká EHW tak ten mě příjde málo odbornej a to čtení mě tam moc nebaví proto tam nechodím
Jsem tu abych vám poradil s výběrem jakéhokoliv HW a klidně vám udělám sestavu na míru za peníz jakej si řeknete a samozřejmě pomůžu i z něčím jiným když budu vědět.

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Odkaz na recenzi nových FERMI grafik

Příspěvekod Žbeky » 29 bře 2010 22:02

Nyní příspěl svou trochou do mlýna i Extrahardware.cz Dávám to tu pro objektivnost.

Nejzajímavější z celého testu je asi spotřeba - GTX480 žere (jinak se to nedá nazvat) v oblivionu o skoro 100W víc než dvoučipová HD5970, která je ještě o několik procent výkonější. V Anno 1404 je rozdíl dokonce 135W ve prospěch ATi.
Kdo to má živit? :lol:
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti