Stránka 1 z 3
Nové PC - pro jistotu,mám to dobře složené?
Napsal: 05 bře 2013 06:19
od unnamedic
Předem doufám že ten košík funguje -
http://www.czc.cz/basket ,a teď k věci ramky použiju z nynějšího počítače(tak neuvažujte proč tam nejsou).A taky by mě rád zajimal váš názor zdali se k sobě hodi grafika a procesor?(odpovědi typu *jo hodi se to k sobě ale doporučím ti to a to přehlížím

)
Re: Nové PC - pro jistotu,mám to dobře složené?
Napsal: 05 bře 2013 06:29
od Uziv00
Mě basket nefunguje. Ukazuje mi to můj od poslední objednávky.
Re: Nové PC - pro jistotu,mám to dobře složené?
Napsal: 05 bře 2013 07:03
od Martab
Mne ten odkaz taky nefunguje...
unnamedic píše:...A taky by mě rád zajimal váš názor zdali se k sobě hodi grafika a procesor?(odpovědi typu *jo hodi se to k sobě ale doporučím ti to a to přehlížím

)
Hodíse k sobě fyzicky prakticky všechno, klidně Athlon X2 a GTX680, někdy se něco k sobě hodí, ale je lepší doporučit ještě něco lepšího (třeba i5-3470 a HD7870 a prakticky stejný výkon (pokud nebudeš taktovat grafiku) ti dá výrazně levnější kombinace i5-3350p a GTX660), takže bych uplně všecko nepřehlížel, když se ti někdo jiný snaží poradit.

Re: Nové PC - pro jistotu,mám to dobře složené?
Napsal: 05 bře 2013 07:31
od unnamedic
A mě funguje,takže takhle.Dobrá tedy Martabe nechám si do toho kecat

Re: Nové PC - pro jistotu,mám to dobře složené?
Napsal: 05 bře 2013 07:34
od petr22
Na tom odkazu vidi kazdy bud svuj kosik nebo pokud tam zadny nema, tak nevidi nic
Ja osobne bych tam nedaval desku za 5 tisic a vodni chlazeni (u tohohle vyrobku nepoznas ze nefunguje cerpadlo jinak nez ze se to cele prehreje). SSD povazuji za inestici s velmi spatnym pomerem cena/vykon.
Re: Nové PC - pro jistotu,mám to dobře složené?
Napsal: 05 bře 2013 07:39
od Martab
Na co budeš PC využívat? Socket 2011 je celkem specifická volba.
Já SSD považuji za dobrou investici co se týče poměru Cena/výkon, poměr cena/kapacita už je u SSD horší, ale když na něj peníze jsou tak proč ho nevzít

.
Re: Nové PC - pro jistotu,mám to dobře složené?
Napsal: 05 bře 2013 08:03
od petr22
SSD ano, ale za predpokladu ze
1. nevadi nahla smrt spojena se ztratou vsech dat (tohle jsem zatim zazil u vsech levnych SSD ktere vim ze nedko kupoval a ty data z toho nikdo nedostane, osloveny snad vsechny firmy co se zabyvaji zachranou dat)
2. nevadi mnohonasobne vyssi cena za 1GB
3. nevadi ne zas tak velky rozdil v rychlosti proti normalnimu hdd
Re: Nové PC - pro jistotu,mám to dobře složené?
Napsal: 05 bře 2013 08:12
od Martab
1. SSD nemá sloužit k ukládání dat, ale pouze k zrychlení reakce OS a programů, na SSD má být pouze OS a programy které často používám a potřebuju je rychle spouštět, popřípadě když potřebuji pracovat s nějakým souborem tak si ho na SSD dočasně zkopíruju, ale nepoužívám SSD jako trvalé uložiště dat, k tomu je určený klasický magnetický HDD.
2. Zvýšená cena za 1GB je daní za rychlost.
3. SSD zrychlí start a odezvu OS a programů co jsou na něm nainstalované a využívaní HDD, v jiných případech výrazně nepomůže.
Re: Nové PC - pro jistotu,mám to dobře složené?
Napsal: 05 bře 2013 08:19
od petr22
Systemovy disk nelze nepouzivat jako trvale uloziste dat, naprosta vetsina aplikaci tam ty data uklada sama (projekty, nastaveni aplikaci, posta...). Pokud nemam vcerejsi zalohu, ztrata vsech dat systemoveho disku mi vadi, a to tak ze hodne, protoze je to ztrata cca 2-3 dnu na uvedeni do puvodniho stavu. Nerikam ze se to nutne stane, ale zatim se mi to stalo u vsech SSD podobnych znacek ktere jsem videl. To, ze disk lze reklamovat data nevrati. SSD neni zadne zazracne neznicitelne nesmrtelne uloziste ani to zrychleni systemu neni takove jak se tvrdi v reklamnich materialech prodejcu.
Ale jak tak koukam na tu sestavu tak penize nejsou problem, takze SSD znacky Crucial za 5 tisic asi nevadi (ja bych ho do sveho pocitace nedal).
To same to vodni chlazeni - bohuzel to nema zadnou indikaci, jestli funguje obeh kapaliny nebo ne a jediny zpusob jak poznat jestli funguje je koukat na teploty cpu a nebo cekat jestli se kvuli teplote nekousne system. Na diskusi na czc.cz se tenhle problem myslim resil, cerpadlo se myslim dokonce neda samostatne vymenit.
Re: Nové PC - pro jistotu,mám to dobře složené?
Napsal: 05 bře 2013 08:29
od Martab
Já osobně teda ulkádám všechno na jiný než systémový oddíl (dokumenty mám přesunuté a když ukládám nějaký projekt tak si vyberu kam ho chcu uložit), ale to je každého věc jak si vyřeší ochranu svých dat...
Ano tady nejspíš problémy s financema nejsou

, a už z toho důvodu bych vyměnil grafiku za HD7970 GHz ed. , pokud nepotřebuješ CUDA tak ti ten Radeon nabídne vyšší výkon.
Re: Nové PC - pro jistotu,mám to dobře složené?
Napsal: 05 bře 2013 08:31
od petr22
Ja mam porad jeste pocit ze tam nejaka dulezita cast pocitace chybi (krome RAMek)
Re: Nové PC - pro jistotu,mám to dobře složené?
Napsal: 05 bře 2013 08:36
od Martab
Tak chybí tam klasický HDD, mechanika, case a ty RAM.