rada jaký koupit adsl modem

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

spartakus25
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 109
Registrován: květen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

rada jaký koupit adsl modem

Příspěvekod spartakus25 » 06 bře 2013 13:29

Ahojte,

chtěl bych koupit nějaký ADSL modem (nebo router a modem v jednom zařízení). Doma mám připojení přes pevnou linku - O2 (adsl). Chtěl bych si udělat menší síť doma jak pomocí kabelů tak i pomocí bezdrát. sítě. Takže hledám modem, aby měl minimálně:

- wifi AP (alespon standardy "b" a "g"),
- možnost zapojení pro DSL a pevnou linku (RJ11),
- minimálně 4x LAN (může být i WLAN),
- + může být cokoliv dalšího (konektor pro VoIP, ..).

Jaký modem byste mi poradili? Samozřejmě záleží mi na ceně - rád bych něco levnějšího, ale zase spolehlivého (rád bych do opravdu max. 800,-).
Díky

Reklama
jURis_
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 318
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: rada jaký koupit adsl modem

Příspěvekod jURis_ » 06 bře 2013 16:17

Zdravím,
došetři a kup toto: http://www.czc.cz/well-da-300n/124232/produkt Dle mého mínění lepší v této ceně neseženeš. Levnější TP-LINK má problémy s nastavením připojení od O2. Tento má vše co požaduješ. Wifi ve standardech b/g/n s rychlou linkou. 4xLAN, 1xWAN RJ-11. Myslím si, že jakmile to dle návodu nastavíš, nebudeš mít žádný problém.

spartakus25
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 109
Registrován: květen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: rada jaký koupit adsl modem

Příspěvekod spartakus25 » 06 bře 2013 18:38

Díky, budu o tom uvažovat.

Mám ještě jednu prosbu. Čím nejlevněji spojit PC s pevnou linkou, aby mi na PC jel internet? Zajímá mě, co nejlevnějšího koupit, aby mi to jelo? Díky

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10924
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: rada jaký koupit adsl modem

Příspěvekod zeus » 06 bře 2013 21:14

USB ADSL modem pres inzerat ;) Splitter uz mas.

Co mas ted za zarizeni a v cem ti nevyhovuje?
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

spartakus25
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 109
Registrován: květen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: rada jaký koupit adsl modem

Příspěvekod spartakus25 » 06 bře 2013 21:25

Ted používám takový modrý humus od O2 "Sagem" jestli znáš - mám připojen jen jeden PC. Ted bych rád propojil i druhý PC v jiné místnosti, tak přemýšlím, jak nejlépe a nejlevněji to udělat. Splitter mám.

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10924
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: rada jaký koupit adsl modem

Příspěvekod zeus » 06 bře 2013 22:07

Vida, modem uz mas :smile:
Staci ti krizeny sitovy kabel k druhemu PC a trocha nastaveni - to je nejlevnejsi reseni.
Pohodlnejsi a drazsi je pak zminovany ADSL router. Provider (O2?) by ti ho nedal?
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: rada jaký koupit adsl modem

Příspěvekod X » 06 bře 2013 22:17

Levné modemroutery jsou jen na dvě věci, kup nějaké co jsou na tři věci :lol: Pojedou jen nějakou chvilku a pak jsou na vyhození. Stejně tak laciné dotované modemy operátora. USB modemy také za nic nestojí, každou chvilku spadnou. Volba TO2 a také jiných providerů, kteří ti přeprodají jeho řešení je ta nejhorší možná, nejvyšší ping a výpadky zaručeny :smile: Navíc až budeš chtít NAS, zjistíš že máš pomalé propojení sítě v modemrouteru, 100 Mb/s je 12,5 MB/s a to je celkem brzda ... já kupoval před půlrokem tento super modemrouter: Netgear DGN3500B

Obrázek

Obrázek

Obrázek

spartakus25
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 109
Registrován: květen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: rada jaký koupit adsl modem

Příspěvekod spartakus25 » 07 bře 2013 16:55

zeus, jj, pomocí kříženého UTP mám řešené propojení mezi NTB a PC. Druhé PC se nachází na druhé straně bytu a 25 metrů UTP, to je docela divočina. Od pevné linky je to mnohem blíž. Tak jsem si říkal, že bych si koupil pár metrů telefoního kabelu (4pinového), nějaký modem a propojil bych to takhle. Provider je lakomec a nabízí opravdu otřesné zboží. Třeba ten Sagem při každém druhém zapnutí PC nenajede. Musím ho vždy odpojit a připojit a pak nekolikrát klikám na "vytočit" (abych se připojil k internetu) až se mi to podaří :))

X Z tvého avataru se mi točí hlava :D Díky za typ! Ale jak tak na ten NETGEAR koukám, a porovnávám to s WELL DA-300N co kolega nohoře doporučoval, tak vidím hlavní rozdíl v ceně (až 1500,- je ten NetGEAR dražší), jinak mi přijdou podobné v tom co umějí. Nebo se mýlím (budu rád za poučení)?

Nabízí se 2 otázky:

- proč modemy přes usb tak padají?
- u "WELL DA-300N" je udaná přenosová rychlost: Downstream 24 Mb/s, Upstream 1 Mb/s...Znamená to že do internetu víc jak 1Mb posílat nebudu?
Naposledy upravil(a) spartakus25 dne 07 bře 2013 18:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: rada jaký koupit adsl modem

Příspěvekod X » 07 bře 2013 18:20

1) Proč USB modemy tak padají? Proč dělají žáby kvak? Protože USB modemy stojí za houby
2) Poslední čas jsem vyhodil 3 modemroutery, všechny stály do 1 000 Kč nebo byli dotované providerem. I když jsem se vyhnul tomu, aby některý z nich byl takový křáp, že by měl třeba malou tabulku spojení (P2P), stejně většinou odcházeli do roku, začalo padat připojení, zamrzávat, nešlo se znovu připojit. Navíc jsem potřeboval pro NAS 1 Gb/s propojení. Vzal jsem tedy dražší Negear modemrouter, který má skvělý parametry a navíc toho umí proti tomu Wellu o mnoho víc (ten má jen 100 Mb/s vnitřní propojku LAN), třeba má USB port se sdílením do sítě a DLNA, spousty nastavení které většinou levnější modemy postrádají. A to hlavní, je spolehlivý a stále šlape jak má ... ale tobě by stejně nepomohl, protože máš oligopolního providera TO2 s nejhoršími parametry sítě a otřesným chováním.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Modem O2
    od slanecek » 11 srp 2023 22:07 » v Administrace sítě
    3
    2884
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    12 srp 2023 20:14
  • Modem ZTE H267A a bonding.
    od kasy » 02 led 2024 13:47 » v Sítě - hardware
    2
    1058
    od kasy Zobrazit poslední příspěvek
    02 led 2024 15:18
  • o2 pevný internet ´´jaky modem´´?
    od Fantousek » 02 srp 2023 21:31 » v Sítě - hardware
    3
    1677
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    03 srp 2023 14:20
  • Modem ZTE H267A funguje, ale Internet stále bliká
    od Milo » 08 led 2024 16:04 » v Sítě - hardware
    2
    1142
    od Milo Zobrazit poslední příspěvek
    13 led 2024 18:15
  • Kde koupit levně klíč win 11 pro
    od Dizzy66 » 11 kvě 2023 14:51 » v Windows 11, 10, 8...
    36
    6033
    od Spooner3 Zobrazit poslední příspěvek
    18 kvě 2023 20:22

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů