Mikráák na natáčení her Vyřešeno

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
junior333svk
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: listopad 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mikráák na natáčení her

Příspěvekod junior333svk » 30 bře 2013 21:26

Potom daj ten lets play sem a budeme ti ho lajkovat :D
Ak ľudstvo neskoncuje s vojnou, vojna skoncuje s ľudstvom.

J.F.Kennedy

Reklama
Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mikráák na natáčení her

Příspěvekod karlos » 31 bře 2013 18:03

Trust není shit...
:-D :-D :-D
Neznám jediného zvukaře a to ani začínajícího, který by tento shit používal, třeba jen na komunikaci od mixu do odposlechů. A to myslím o něčem, alespoň malinko vypovídá...
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mikráák na natáčení her

Příspěvekod mmmartin » 31 bře 2013 18:24

Problém je v tom, že tazatel v podstatě nechce doporučit dobrý mikrofon za rozumnou cenu, otázku položil proto, aby mu někdo pochválil jeho volbu. A těch pochval se mu - bohužel - dostalo ažaž. :mad:
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Uživatelský avatar
Adys301
člen HW spec týmu
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8461
Registrován: říjen 12
Bydliště: Ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mikráák na natáčení her

Příspěvekod Adys301 » 31 bře 2013 18:25

Měl jsem levné 2.0 reproduktory od Trustu, vydržely asi 3 roky - zvuk nic extra, ale dalo se to. Po třech letech začal blbnout potenciometr s hlasitostí. Teď mám myš Trust GXT 25 a je fakt dobrá. Stojí jen 300, přitom je kvalitní, nevrže a je odolná :D Žádný mikrofon jsem od něj zatím něměl.

staclu
Level 3
Level 3
Příspěvky: 642
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mikráák na natáčení her

Příspěvekod staclu » 31 bře 2013 18:47

Když chci poradit ohledně svého PC vždy mám na mysli tento počítač v podpisu
OS : Windows 7 64-bit
ZDROJ : MaxPower 500 W
CPU : AMD Phenom II x4 925 2,8 GHz
RAM : 4x1 GB
GPU : Gigabyte HD 7850 OC 2GB
MB : MSI KA790GX

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mikráák na natáčení her

Příspěvekod karlos » 31 bře 2013 19:07

Jde o to, že Trust nic mevyrábí. Je to jen obchodní kancelář, která si pod svou značkou nechává vyrobit laciné věci od laciných výrobců v Číně. Jistě i mezi jejich výrobky se najdou kousky, které jsou povedenější, ale nikoliv kvalitní. Až se ti jednou dostanou do ruky skutečně kvalitní výrobky, poznáš ten rozdíl ihned a pak ti dojde, proč tě odkazuji na renomované výrobce i když si s tím chceš víceméně jen hrát. Věř mi, že to myslím dobře. Představ si, že si ten mikrofon koupíš. Uděláš první nahrávku a zjistíš, že máš v nahrávce mrak šumu a když pohneš kabelem, tak se ti ten pohyb přenese do zvuku. Takže budeš shánět nějaký SW, kterým odstraníš šum a ruchy. Možná se ti to povede, ale nic není zadarmo, takže s šumem odstraníš vyšší harmonické a výsledný zvuk bude "kulatý" bez výšek, blbým softem a bez basů, blbým mikrofonem. Ruchy z pohybů kabelem odstraní pořádný kabel, ten ale k mikrofonu nepřipojíš, protože nemá canon, ale kablíček je na pevno. Spousta prudy od blbého mikrofonu. Určitě uznáš, že je lepší se tomuto martýriu vyhnout a naplnit heslo Plug and Play. Pokud budeš mít minimálně slušný zdroj zvuku, pak se můžeš věnovat zdokonalování filmařského umu a ne se matlat s něčím, co stejně nevylepšíš, to ti jen vezme chuť do další práce. Ale jak jsem již mnohokráte napsal, tvoje volba, tvoje peníze...

Ad recenze: panebože, kdo dělá ty recenze? Jouda, který si koupí laciný krám na Skype a nikdy neslyšel skutečně kvalitní mirofon. Pročti si recenze od profesionálů na www.zvukarina.cz, mám však obavu, že značku Trust ani neznají, natož aby jejich mikrofon kdy připojili do aparátu...
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Dwamin
Level 3
Level 3
Příspěvky: 441
Registrován: květen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mikráák na natáčení her

Příspěvekod Dwamin » 01 dub 2013 18:49

Karlosi radíš jim velice dobře, ale on zaprvé na takový mikrofon nemá peníze a zadruhé v současné době ani nejde o mikrofon, ale o nápad. Můžeš si nakoupit ty nejkvalitnější věci, ale pokud budeš natáčet videa z Minecraftu, kterých je plný YouTube tak zapomeň, že budeš ten nejslavnější na YT. Chce to mít nápad jako měli třeba ViralBrothers. Zkusit to můžeš a ten mikrofon ti stačit bude. Sám uvidíš po nějaké době jestli má cenu kupovat něco kvalitnějšího.
Pc sestava : CPU Intel Core i5 6500 3,2Ghz | MB : MSI B150 PC MATE | GPU : MSI R9 280 3GB | RAM: 16GB Kingston HyperX Fury 2133hz | HDD: Seagate Baracuda 7200.14 1TB | Zdroj: Enermax NAXN ENP450AGT 450W | Case: CoolerMaster Elite 370

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mikráák na natáčení her

Příspěvekod karlos » 01 dub 2013 20:26

I zvukově slušné a životností kvalitní mikrofony od skutečně renomovaných výrobců, se dají koupit jen o pár stokorun dráž, než ten shit o kterém je tato diskuse ;-) Nicméně máš pravdu a souhlasím s tebou, celý web je plný stupidních videí o ničem, které jsou jen plagiáty ostatních. Myslím si, že kluci, kteří mají touhu něco natočit, by se to měli spíše učit třeba formou videoklipů, případně dát dohromady partu kamarádů a zkoušet točit krátké filmy. Můj kamarád takhle zkoušel dělat klipy na své písničky, pak si zkusil pár krátkých filmů, nějakou tu reklamu (v té na Chebáček jsem si zahrál středověkého tiskaře :-D), nakonec se díky tomu dostal do chebské kabelovky, později do regionálního zpravodajství Novy a dnes na jeho obrázky koukáme ve zprávách na Primě, kde je kameramanem.

Mukanika
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

SonicG
Level 1
Level 1
Příspěvky: 92
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mikráák na natáčení her

Příspěvekod SonicG » 12 dub 2013 23:26

Tak i tak se nejdřív musím dostat k lepšímu uploadu protože s tím co mám teď, každopádně se líp poslouchá hlas spíš o něco starších než dětí. Mikrofon je úžasný, za tu cenu fakt pecka, jak už někteří psali, nemám na to peníze. Určitě díky všem co se účastnili této celkem rozšířené diskuze.


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Facebook [Bot] a 72 hostů