Sestava PC

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

tragram
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 337
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sestava PC

Příspěvekod tragram » 04 kvě 2013 22:55

Nevím, jestli je vhodné utratit 10% ceny počítače za chladič CPU... Stačil by nějaký Gelid. Stejně tak dávat 1300kč na chladič grafiky za 3500kč, to mi přijde dost ujetý.
CPU: Intel Core i5 3570K @3,4GHz
GPU: AMD HD7950 (Gigabyte) @1200/1375MHz
MOBO: Gigabyte GA-Z77X-D3H (rev. 1.1)
RAM: Kingston HyperX Genesis Grey XMP (2x4GB) @1600MHz
SSD: Intel 520 180GB
HDD: Seagate Barracuda 7200.14 1TB, WD Red 3TB
Skříň: Fractal Define R4
PSU: Enermax NAXN 750W

Reklama
mmfmoc
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3806
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sestava PC

Příspěvekod mmfmoc » 05 kvě 2013 00:23

To bych tedy také řekl, že v sestavě za 15k utratit 2,5K za chlazení je trochu mimo... Navíc, když se dělají i grafiky s tichými chladiči a Tranquillo s F12 stojí dohromady 600,-.

sobik
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: květen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sestava PC

Příspěvekod sobik » 05 kvě 2013 05:54

dekuji za vase nazory. finalni sestavu uz mam. Bud vemu 6ti, nebo 8mi jadro, nic jineho se uz nezmeni x)

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 3M011RWO01

2. HDD tam hodim ze stareho PC.

Uživatelský avatar
Arha
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1825
Registrován: červen 11
Bydliště: Dačice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sestava PC

Příspěvekod Arha » 05 kvě 2013 17:21

Já osobně bych šel do i5, ale to je věc názoru..
I skladník ve šroubárně si může psát vlastní SQL příkazy.

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sestava PC

Příspěvekod d1amond » 05 kvě 2013 18:29

Za 17k PC na AMD procesoru? Buď fanda do AMD nebo dobrodruh, zdroj 500W za 1890,- je vyhození peněz - když levnější je Seasonic M 520 s managementem. Zároveň skříň K350 nabídla za levnější peníz management a USB3.0, nic z toho 430 nenabízí a je dražší ;)
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

sobik
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: květen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sestava PC

Příspěvekod sobik » 06 kvě 2013 15:15

Nejsem fanda AMD, vzdycky jsem mel intel. Ale kdyz jsem se dival na posledni testy, kdyz zohlednim cenu a lepsi moznosti taktovani AMD, navic se nehodlam zamerit na FPS hry... tak musim sahnout po tom AMDcku, ktere v konecnem stavu je pro me daleko vyhodnejsi tim, co mi vlastne muze nabidnout a aby toho nebylo malo, je i levnejsi. Na jinem foru mi dokazali hold poradit naprosto dokonale. Tady mi pan poslal chlazeni za X tisic kc a zakladku, ktera k tomu vsemu ani nesedi. Nicmene za ochotu dekuju. Skrin kupuju takovou, protoze je to udajne nejkvalitnejsi skrin v teto cenove skupine. Jedna se hlavne o chlazeni.

Jeste zvazuji, zda mam sahnout po kvalitnejsi zakladni desce, jelikoz to AMD zcela uricte budu taktovat.

Levnou skrin a pomerne i levnejsi zakladni desku jsem kupoval u stareho PC a nevyplati se to. Mam tam 8800 GTS, ktera vseobecne opravdu hodne topi a diky te case mam trosicku problemy s teplotami.

Uživatelský avatar
Arha
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1825
Registrován: červen 11
Bydliště: Dačice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sestava PC

Příspěvekod Arha » 06 kvě 2013 15:21

A na co se tedy hodláš zaměřit, když chceš AMD?
Co nabídne více než i5?
i5 je mnohem perspektivnější, co se týče budoucnosti..
Myslíš si, že i5 nejde krásně nataktovat?
Kvalitní chlazení pro přetaktování nestojí 300 Kč..

Tvůj názor vyvracet nebudu, jen píšu o alternativě, která tě vyjde za stejné peníze výkonnější..
I skladník ve šroubárně si může psát vlastní SQL příkazy.

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sestava PC

Příspěvekod d1amond » 06 kvě 2013 15:41

sobik píše:Levnou skrin a pomerne i levnejsi zakladni desku jsem kupoval u stareho PC a nevyplati se to. Mam tam 8800 GTS, ktera vseobecne opravdu hodne topi a diky te case mam trosicku problemy s teplotami.


Nečteš? Píšu Ti, že K350 nabízí víc - vyjmenováno, za méně peněz než Tebou vybraná 430.

Nejsme zde uzavřená komunita, stylu One Man Show, kde jednotlivec mluví za všechny. Holt se zde objevují nováčci a je na nás zkušenějších, abychom je opravili a předhodili další návrhy.

Když vezmu v potaz, že za desku na taktování AMD dáš 3k + chladič samozřejmě a výkonem doženeš základní Core i5, tak nechápu výhody. Možná kdyby bylo Tvým koníčkem zipování velkého množství souborů, tam AMD vyhraje.

Radit můžeme, vyhozené peníze jsou to vždy tazatele. Rádi poradíme, když si někdo poradit nechá. Ale tudy asi vlak nejede...
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

Uživatelský avatar
Travis
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1063
Registrován: leden 13
Bydliště: Kladno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sestava PC

Příspěvekod Travis » 06 kvě 2013 17:48

Bejt tebou tak se na nějaký taktování vyprdnu,za tuhle částku kterou chceš investovat stejnak kvalitní taktovací sestavu nepořídíš,nebo pořídíš,ale ne kvalitní a na úkor ostatních komponentů. Tady máš návrh s i5 a supr grafikou http://www.czc.cz/bqif7okj94h4f96l53pfhas2m8/seznam
Intel i5-3350P@3,7GHz / ASUS P8Z77-V / Patriot Viper 16GB (2x8GB) DDR3 1600 / EVGA GeForce GTX 780 Classified 3GB / Be quiet! Dark Power Pro 10 650W /
SSD OCZ Vertex 4 - 256GB / HDD Seagate SV35.5 - 1TB / Win10 / Corsair 600T Graphite Series bílá / WD My Book Essential 2TB

sobik
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: květen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sestava PC

Příspěvekod sobik » 07 kvě 2013 13:56

Zvazuji prekopani te sestavy... Jednalo by se zejmena o prechod na intel i5 - idealne bez grafickeho jadra, stejne budu mit grafiku. Do sestavy bych chtel kvalitni Zakladni desku a zdroj (asi ten aurum 500 tam necham). Samozrejmosti je i kvalitni bedna. CoolerMaster Elite 430 ma skvele hodnoceni ale uvazuji i nad posledni variantou (Zalman Z11 Plus) Popripade by byla idealni nejaka takova podobna, ve stejne cenove skupine... At je ta bedna prostorna...

NEPOTREBUJI NEJMODERNEJSI GRAFIKU. Nevyuziju to. Nemam v planu hrat zadne FPS hry, kdyz uz tak stejne ty starsi. Momentalne mam 8800 GTS a na ty hry, ktere hraju mi staci. i kdyz je 6let stara. Takze se potrebuji posunout jen o trosku dal. Coz si myslim, ze mi az nadstandartne zaruci. http://www.czc.cz/gigabyte-hd-7770-expe ... 88/produkt popripade nejaka jeji sestricka. Klidne si necham poradit. Ale drazsi kartu zkratka nepotrebuji, poslednich 5 let jsem nehral zadnou singleplayer hru. Ani to nemam v planu. Venuji se LoLku a hram typu Path of Exile, Ultima Online, Neverwinter Online... takze jsem se rozhodl vzit kartu levnejsi a pro me vyhodnejsi, nez v predchozi sestave. Pokud behem par let neco vyjde, snad pro me bude jednoduche kartu prodat a koupit vykonnou a technologicky lepsi. Proto chci postavit kvalitni zaklad pocitace na zdroji a zakladni desce, aby byla moznost nejakeho upgradu.

Do sestavy nechci HDD. Mam ted trosku omezene finance a ulozny prostor pro me neni prioritou. Casem neco dokoupim. Proto pouze 60 GB SSD http://www.czc.cz/kingston-ssdnow-v300- ... 89/produkt, ktery mi na nejakou dobu uplne vystaci samostatny.

Na procesor hodim Gelid pravdepodobne GX7, jelikoz se mi libi jak vzhledme, tak i v recenzich co jsem videl byl velice vychvalovan. A za to si rad priplatim.

RAMky uricte 2x 4 GB. http://www.czc.cz/corsair-vengeance-bla ... 57/produkt asi necham tyto, pokud nema nikdo nic proti.

Prosim venujte pozornost tomu, co od PC pozaduji. Nema smysl mi sem hazet do sestavy grafiku za 8k...

Chtel bych hrat hlavne vyse zminovane hry. Popripade mit moznost zahrat si i nejakou jinou onlinovku. Treba i FPS. Neni zadnou nutnosti full hd. Online FPS se stejne vetsinou hraji orezane na minimum. Singleplayer hrat nebudu, takze zadnou grafickou onanii nechci. PC by mel mit moznost zvladnout druhy monitor, na jednom budu hrat, na druhem si necham otevreny treba chat ze streamu nebo jiny stream... hrat na obou nebo neco takoveho nebudu.

Prosim o profesionalni rady, nejlepe necim podlozene. Nejake argumenty, proste neco, o co se mohu oprit a mohu si rict, ano... ten clovek vi o cem mluvi. Kupuji PC jednou za 3-6 let, takze chci opravdu neco, co vydrzi. Tentokrat bych se chtel pustit do PC, ktery pripusti upgrade, popripade nejake takty (zadne extremni, jen neco navic)

Uživatelský avatar
Nemesis
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 674
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sestava PC

Příspěvekod Nemesis » 07 kvě 2013 14:06

Pro tvoje potřeby by v pohodě stačilo Pentium..., i5 je zbytečné výkonná pro tvoje potřeby
i5-3350P BOX
MSI ZH77A-G43
Corsair 2x4GB 1600MHz
GIGABYTE GTX 660 2GB
Win 7 Ultimate 64bit

sobik
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: květen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sestava PC

Příspěvekod sobik » 07 kvě 2013 14:10

Nestacilo, protoze streamovani je pro procesor peklo.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Sestava
    od Lebedil » 21 led 2024 10:42 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    803
    od Lebedil Zobrazit poslední příspěvek
    21 led 2024 14:06
  • Sestava PC
    od maschke0 » 04 úno 2024 11:25 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    405
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    04 úno 2024 11:27
  • Sestava PC (15k Kč)
    od Gubis » 26 úno 2024 23:25 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    986
    od Gubis Zobrazit poslední příspěvek
    28 úno 2024 19:59
  • PC sestava 40-50 000
    od LincolNn » 25 kvě 2023 16:57 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    1173
    od LincolNn Zobrazit poslední příspěvek
    03 čer 2023 09:53
  • Sestava 30k
    od zik9 » 01 říj 2023 17:37 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    33
    4945
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    04 říj 2023 21:49

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů