Stránka 1 z 2

Výměna grafiky..

Napsal: 09 led 2007 23:15
od Verxes
Nazdar, mám v PC momentálně grafiku Asus A9550 Series 256Mb, moc dobrá není při sestavení PC jsem také koukal na cenu, ale chci se zeptat, mám základní desku Asus P4P800-E a chci vyměnit grafiku za něco lepšího. Jelikož mám Celerona na 3,2Ghz a op.paměť 1Gb (zároveň budu rozšiřovat na 2Gb), tak nechci nic závratnýho, ale nejlepší grafiku pro moji desku a mnohem lepší než tu co mám... koneckonců, tahle stejně mezi 256Mb grafikami dost pokulhává.

A taky mi někdo poraďte na jaký typ grafik se zaměřit... ta moje je agp grafika že? takže se mám koukat po agp grafikách? a na co dalšího se zaměřit aby mi grafika šla? Stačí jen agp grafiku a hned ji mohu prdnout na desku, nebo mám zkoumat i jiný věci?

Dík ... :bigups:

Re: Výměna grafiky..

Napsal: 16 led 2007 17:11
od jarod72pm
Verxes píše:Nazdar, mám v PC momentálně grafiku Asus A9550 Series 256Mb, moc dobrá není při sestavení PC jsem také koukal na cenu, ale chci se zeptat, mám základní desku Asus P4P800-E a chci vyměnit grafiku za něco lepšího. Jelikož mám Celerona na 3,2Ghz a op.paměť 1Gb (zároveň budu rozšiřovat na 2Gb), tak nechci nic závratnýho, ale nejlepší grafiku pro moji desku a mnohem lepší než tu co mám... koneckonců, tahle stejně mezi 256Mb grafikami dost pokulhává.

A taky mi někdo poraďte na jaký typ grafik se zaměřit... ta moje je agp grafika že? takže se mám koukat po agp grafikách? a na co dalšího se zaměřit aby mi grafika šla? Stačí jen agp grafiku a hned ji mohu prdnout na desku, nebo mám zkoumat i jiný věci?

Dík ... :bigups:

otázka je kolik za ní chces dát?
budu prodávat supr grafiku GeForce 6800GT za 4000,- je hodne dobrá
chces li lepší tak pak se prodava za 7000,- GK Point Of View GeForce 7800GS 256MB DDR3,DVI,TVout,AGP8x
a z radeonu je do AGP dobra:
ATI (Sapphire) Radeon X1650PRO, 256 MB DDR3, AGP8x, VGA/DVI/TV-out za 3100
jinak do AGP 8x je uz neco solidního těžko sehnat to konči.
pokud maš AGP8x tak grafiku na to pak ovladače na ten typ co máš (bud ATI nebo GeForce) a jedeš :lol:

Napsal: 16 led 2007 18:34
od Elusive
AGP je umírající rozhraní, všechny dostupné karty na trhu jsou s tvou deskou kompatibilní. Při výběru dej pozor, abys nekoupil nějakou 64-bit. Velikost paměti není až zas tak důležitá, u spousty karet úplně zbytečná (už jsem viděl hrůzy typu FX5200 64-bit 256MB...). A hlavně - pokud budeš kupovat nějakou novější kartu, ujisti se, že máš dostatečně výkonný zdroj - novejší karty ke svému zdárnému chodu vyžadují externí napájení a pokud je zdroj slabý nebo nekvalitní, systém je nestabilní, restartuje se atd. :wink:

Silný zdroj

Napsal: 16 led 2007 19:21
od Verxes
Elusive píše:AGP je umírající rozhraní, všechny dostupné karty na trhu jsou s tvou deskou kompatibilní. Při výběru dej pozor, abys nekoupil nějakou 64-bit. Velikost paměti není až zas tak důležitá, u spousty karet úplně zbytečná (už jsem viděl hrůzy typu FX5200 64-bit 256MB...). A hlavně - pokud budeš kupovat nějakou novější kartu, ujisti se, že máš dostatečně výkonný zdroj - novejší karty ke svému zdárnému chodu vyžadují externí napájení a pokud je zdroj slabý nebo nekvalitní, systém je nestabilní, restartuje se atd. :wink:

Jak mám vůbec spočítat, jak silný zdroj potřebuju na všechny komponenty? Tím všechny dostupné karty na trhu jsi myslel co? Když mám teď AGP (pravděpodobně.. tak musim vybírat AGP ne?) a jak poznám jestli je karta kompatibilní s deskou? Stačí mít pro ní slot a jedu, nebo musim koukat i na něco jinýho?

Napsal: 16 led 2007 19:34
od Elusive
Všechny dostupné karty - tím jsem myslel, že ať si vybereš jakoukoliv kartu, co je běžně k dostání, BUDE s tvou deskou kompatibilní (mám na mysli kartu AGP, samozřejmě). Co se týče spotřeby - jaký máš zdroj? A jakou kartu by sis představoval?

Napsal: 16 led 2007 19:38
od Elusive
Jinak orientačně si spotřebu určíš zde:
http://www.extreme.outervision.com/psucalculator.jsp

Napsal: 17 led 2007 08:25
od jarod72pm
pokud jde o zdroj vsechny dostupne AGP grafiky utahne 350W znackovy zdroj
u neznackovych to vidim na jistotu 450W.

pro Elusive !
1. ten dotycny zadal radu a ne tvuj postreh ze AGP je mrtve rozhrani (bud poradis nebo nepis vubec jo)
2. chtel neco kvalitniho tak nepis neco o 64bitech jo (nejdrive si precti o co jde nez neco napises)

Neznačkový zdroj??

Napsal: 17 led 2007 09:38
od Verxes
jarod72pm píše:pokud jde o zdroj vsechny dostupne AGP grafiky utahne 350W znackovy zdroj
u neznackovych to vidim na jistotu 450W.

Takže... mám 350W zdroj, ale jak poznám značkový od neznačkového, to je mi záhadou, ještě jsem žádnýho vietnamce neviděl prodávat zdroje k PC. Ale každopádně dík..
Takže začnu se po něčem ohlížet.. chci něco kvalitního kolem 5, nebo 6 tisíc, stejně si projdu nějaký recenze, prtože koukat na to jestli to je 128ka, nebo 256ka je blbost, koupil jsem si tu co mám, s tím že to je 256ka, ale že je výkonem vhodná tak pro kancelářský aplikace, to jsem zjistil až po její koupi. 8)

Napsal: 17 led 2007 11:38
od Elusive
pro Elusive !
1. ten dotycny zadal radu a ne tvuj postreh ze AGP je mrtve rozhrani (bud poradis nebo nepis vubec jo)
2. chtel neco kvalitniho tak nepis neco o 64bitech jo (nejdrive si precti o co jde nez neco napises)


ad1. - jen jsem mu chtěl nastínit, jak na tom AGP je a že se nemusí bát, že by koupil něco nekompatibilního
ad2. - a to mi právě přijde důležitý upozornit někoho, kdo se v tom vůbec nevyzná, na možná úskalí

A tvoje příspěvky (viz. citace) jsou opravdu hodnotné a přínosné. :shock:

Napsal: 17 led 2007 11:43
od Elusive
Neznačkovým zdrojem se myslí třeba Eurocase - doporučuju se vyhnout obloukem. Stačit by měl třeba tenhle:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=42094
Na zdroji se nevyplatí šetřit.

Která z těchto grafik??

Napsal: 17 led 2007 12:11
od Verxes

Napsal: 17 led 2007 12:20
od besst
z výběru je nejlepší ta Radeon X1950Pro