Stránka 1 z 3

PC Sestava pro práci s Adobe Creative Suit  Vyřešeno

Napsal: 11 čer 2014 20:39
od remkren
Moc prosím o zhodnocení následující sestavy pro práci s Adobe Creative Suit.
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... QX011OOJ01
Budu pracovat pouze s Adobe grafickými programy, na tomto PC se nebudou hrát žádné hry. Podle mne by integrovaná grafika CPU měla stačit a neměla by být potřeba extra grafická karta. HDD budou vytaženy ze staršího počítače a SSD disk eventuelně v budoucnu dokoupen. Data budou primárně směřovat na domácí NAS server, takže disky budou jen pro software. Zdroj je naddimenzovaný, z důvodu budoucího upgradu, pokud by byla potřeba grafická karta. Chipset Z97 a Haswell refresh je použit z důvodu kompatibility základní desky na budoucí upgradu na CPU Intel Broadwell. Základní desku bych chtěl MSI ale nejsem si jistý zrovna tou uvedenou v sestavě (v motherboardech se moc nevyznám). Case Fractal je použit z důvodu, že chci opravdu tichý stroj, protože bude v obýváku, kde se rodina dívá na televizi a vadí jí hučení větráků starého počítače.

Měl bych něco změnit? Myslím tím i směrem k levnějším komponentám, jestli něco není zbytečně "high", nebo taky naopak "low", jestli někde nepřidat?

Děkuju za zhodnocení.

Re: PC Sestava pro práci s Adobe Creative Suit

Napsal: 11 čer 2014 20:44
od petr22
Ja osobne bych to nechal takhle, maximalne dokoupil pamet kdyz se ukaze ze nebude stacit.

Re: PC Sestava pro práci s Adobe Creative Suit

Napsal: 11 čer 2014 20:50
od Martab
Vítej na PC-Help

Myslím, že ta sestava je OK

Re: PC Sestava pro práci s Adobe Creative Suit

Napsal: 11 čer 2014 21:09
od Genome
Myslím, že je to pořádná hloupost a vyjmenuji pár dobrých důvodů:

- 620W zdroj je úlet, celá sestava bude mít spotřebu pár W > Seasonic G360W utáhne využitelnou grafiku i v budoucnu
- IGP HD4000 nebo HD4400 nejsou podporovány v Adobe Mercury Graphic Engine, to až IGP P4000 a P4600 v Xeon E3
- Adobe Mercury od CS6 po CC přeneslo některé prvky, jako Brush nebo Lightning na VGA s masivní podporou OpenCL > AMD R7 nebo vyšší
- Levnější paměť typu Crucial Ballistix/Sport s CL9 za méně peněz vyjde ve všem lépe (integrovaný řadič stejně drží default na 1600MHz)
- Za obdobnou cenu pořídíš silnější Xeon s HT a L3 oproti Core i5 v případě, že budeš využívat VGA.
- Box chladič není tichý
- HDD bys musel odhlučnit, jinak to tiché nebude

Do další kapitoly si nechám 10bit, gradienty, opencl vs opengl, servis a problémy v případě poruchy.

Re: PC Sestava pro práci s Adobe Creative Suit

Napsal: 11 čer 2014 21:21
od Martab
X eon začíná na nějakých 6K, takže je dražší než i5, ale osobně bych spíše uvažoval o http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 098DTJ2N1G ale i5-4590 je o malinko výkonnější, ale dražší (cenový rozdíl ně větší než rozdíl výkonový). RAM jsem přehlédl, mysle jsem, že tam jsou http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 1Y51WF2LE3 Co se týče grafiky, tak technicky jsou P4600 a HD4600 stejné, ale nikde jsem nenašel přesně vyjmenované grafiky, našel jsem jen vyžadovanou podporu OpenGL a 16bit Color. Co se týče zdroje, tak 620W je docela přehnané, ale kdo ví, co má do budoucna v plánu tam dát za grafiku. A hlučnost každý vnímá jinak...

Re: PC Sestava pro práci s Adobe Creative Suit

Napsal: 11 čer 2014 21:29
od VSmanCZ
Genome... ve většině souhlasím, ale... nevidím důvod tam nedávat 620W zdroj. Je to rezerva do budoucna. Je to sice silnější zdroj, i když sestava žere maximálně 400W a my dáváme 500W-620W z důvodu rezervy a pozdějšího upgradu, což sám tazatel uvedl. Chce dokoupit SSD a nový procesor na architektuře Broadwell a další věcičky. 620W je trošičku více, ale nevidím důvod ho tam nedat, když bude sám upgradovat.
Box chladič není rozhodně tichý, ale neřve jako vrtule od helikoptéry... procesor uchladí a sám o sobě jde minimálně slyšet.
Nevím proč kupovat teď Xeon, je dražší a sám chce tazatel dokoupit Broadwell někdy na podzim -> proto Intel i5.
S RAMkami dá se říci, že souhlasím...

Sestavu si sám navrhnul a já s ní souhlasím a to i další rádci v sekci HW spec. i jiní.

EDIT: Martab předběhnul...

Re: PC Sestava pro práci s Adobe Creative Suit

Napsal: 11 čer 2014 21:58
od Genome
Tak to vezmu popořadě a nebudu vymýšlet kolo, dokud se tazatel sám od sebe ve vlastním zájmu nevyjádří osobně.

- Co bude bude, na to se nehraje a Broadwell nepřinese žádnou revoluci, jen malou evoluci
- Pro něj upotřebitelná VGA bude mít spotřebu do 125W, spíš méně a optimem by bylo Firepro, které umí jako OpenCL, tak i OpenGL, kterým radeony nedisponují v upotřebitelném stavu. Ono by se neztratilo ani APU (podpora tam je), ale o tom až někdy jindy. Jeho cílem jsou 1GB DDR5 VRAM s vysokou propustností ~ 120GB/s, to je limit, který MGE dokáže využít (něčemu stačí jen 512MB VRAM na vlastni, tedy nesdilené, paměti)
- Vyjímkou a reálným přínosem Broadwellu by mohlo být After Effect s jeho cache, které vymažou z povrchu zemského drtivou většinu SSD a samozřejmě pak vycucnou z OpenGL (nikoliv OpenCL, jako Photoshop) maximum (CUDA nepoužívají). Broadwell přijde v době, kdy budou standardem trapné, ale levné, kapacitně výhodné SSD typu EVO 2.0, prostě krámy, které rozmlátíš už od středně náročného amatéra. Ostatně EVO sejmu za 8 sekund na 3MB/s Thunderbirdem s GMail, k tomu nepotřebuji nic high-endového.
- support.adobe.com ... ale liší a podstatně, ono není stejné ani Core i7 vůči Xeonu, protože mikrokód a implementace sad, mov, perands atd. jsou odlišné, proto Xeon také má vyšší výkon ve vláknech a stabilnější řadič, ale o tom třeba někdy jindy. Třeba intelovský QS nad C216, který tady nevyužije. Zkrátka a dobře, mají podporu a Adobe je umí použít.
- 16bit color neexistuje v praxi. Pro 10bit na kanál, tedy 30bit barvy potřebuješ FirePro/Quadro s 10bit DP1.2+ a samotný panel. U Windows 7 to třeba znemaná, e musí vyletět AERO, jinak je problém s vykreslením - ať žije Microsoft DirectX. Apple neumí pro změnu vůbec. Standard nazývaný DICOM - jinak běžně používaný u fotografů, vědců, nebo mediků stojí tak od 60 tisíc a více jen ve 12bit/grayscale a k tomu potřebuješ hodně speciální grafiku, která to vůbec dokáže zobrazit. Tyhle hračky dělá Barco, Totoku a vlastní VGA, obvykle FirePro W5000+ nebo Quadro 4000+ (10bit/color + 12bit/gray) a to jsou pořád jen základní VGA, které nemají ani ECC VRAM, tedy nekorigují chyby v zobrazení (až Quadro K5000 je mají). Pro 14bit DICOM standard potřebuješ naprosto speciální VGA, kterým bios nedodává AMD/nVidia, ale jen a pouze výrobci samotného panelu. Taková 5mpix hračka vyjde tak na 300000 v sadě - abych byl konkrétní, tak řeknu 15" panel ERF GX540 + MED-X7000, kterej dokáže dodat až 16,369 odstínů - co to udělá s přechody asi nemusím popisovat. 36-bit a dokonce 48-bit se mluvilo už v minulosti, no ... nejsou.
- Jaký je rozdíl v barvách nebo šedí? Najdi ČB fotku a podívej se na ní v 8bit a posléze 10bit =1024. Začni počítat zebry, jinými slovy banding, tedy přechody.
- Nežádám souhlas ani eurohujerovsko-pseudohumanisticko politicky korektní odpovědi. Když nesouhlasíš tak napal prostě argumenty. Argumentovatelný názor respektuji, třeba i mylný.


Už jsem ticho, pro dnešek mám vynucený dobrý skutek odkroucen.

Re: PC Sestava pro práci s Adobe Creative Suit

Napsal: 11 čer 2014 22:21
od petr22
Bavime se tady o pocitaci za 16 tisic.

A na mnohem horsich konfiguraci jsme delali 10 let profesionalne DTP vcetne osvitu, takze bych rozhodne netvrdil ze je treba masina za 100 tisic.

Re: PC Sestava pro práci s Adobe Creative Suit

Napsal: 11 čer 2014 22:36
od Genome
Já jsem své první pokusy prováděl v assembleru na Z80. No a co? To, že si umím představit, popsat implikovane, bitove, relativni nebo indexovane adresace a pracovat s pamětí neznamená dneska nic, jen zkušenost a myšlení, protože dávno máme vyšší jazyky, třeba obludu JavaEE. Tendence vypíchnout reakci = dovysvětlení toku myšlenek (komplikace²) Martlab s VSmanCZ, ohnout, nadzvednout sukni a přefiknout to na počítač za 100tisíc umí kde kdo. Nevšiml sis pár drobností, žádná alternativa v zájmu tazatele tě nenapadla nebo jsi je přehlédl. Proč? Chceš reagovat, tak prostě reaguj bez servítek, ale korektně.

Re: PC Sestava pro práci s Adobe Creative Suit

Napsal: 12 čer 2014 00:00
od petr22
Pokud to chces vysvetlovat, musis to vysvetlovat tak, aby to pochopil i clovek neznaly technicke problematiky - tudiz normalni clovek z toho tveho elaboratu nebude rozumet absolutne nicemu. Pokud nevi co je to DICOM, 14bit, 16bit, Open GL a Open CL tak je to jako kdybys mu to napsal pismem starych egyptanu.

Ucelem bylo sestavit pocitac za 16.000 Kc, ne konstatovat ze jakykoliv panel levnejsi nez 70 tisic je k nicemu. Za 16 tisic se nic moc lepsiho nez bylo navrzeno vymyslet neda. Navrzena masina staci bohate i na profesionalni pouziti.

Re: PC Sestava pro práci s Adobe Creative Suit

Napsal: 12 čer 2014 08:15
od Martab
Genome psát umíš hezky, ale slova nejsou činy, takže jestli tomu rozumíš, a dokážeš sestavit něco výrazně výkonnějšího, tak prosím. Dalo by se použít desku B85, Xeon a nějaký 350-400W zdroj, cenově by to vyšlo zhruba nastejno (popřípadě dát tam Z/H97, ale cena už nebude 15,5, ale něco přes 16K), ale přišel by o tu možnost upgradu... A to že jsem si nevšimnul RAMek, no tak mne ukamenuj, mne tu denně projde "pod rukama" několik sestav, a jsem člověk, né robot, a lidem se prostě sem tam stane, že něco přehlédnou, něčeho si nevšimnou, navíc, já za to, že někomu poradím nejsem placený a dělám to jen z dobré vůle. A nebo ty jsi naprosto dokonalý a ještě se ti nestalo, že bys něco přehlédnul atd.?

Ale konec s OT, jak jsem psal dalo by se to postavit i na tom XEONu (konkrétně E3-1246 v3, protože E3-1231v3 nemá integrovanou grafiku), to by vypadalo nějak takto http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... BC012MU501, ale do desky Broadwell s největší pravděpodobností pasovat nebude (možnost je tam dát Z97, ale to už jsi nad 16K http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... U5012MZN01) a 350W zdroj utáhne nějakou méně žravou grafiku, ale už to bude v případě upgradu omezení. Proto jsem prvně tuto možnost ani nezmiňoval, protože neodpovídá zadání...

Re: PC Sestava pro práci s Adobe Creative Suit

Napsal: 12 čer 2014 08:58
od remkren
Děkuju všem za názory. Ohledně Genomova elaborátu naprosto souhlasím s petrem22. Určitě je Genom nabušený v oboru, ale z hlediska praktického je mi jeho přednáška naprd.
Ohledně toho chipsetu Z97, tak to tam nechci z důvodu, že bych hned na podzim měnil procesor, ale spíš kvůli tomu abych si nezavřel cestu k budoucí kompatibilitě. Co se týče tiché sestavy, boxovaného chladiče a klasického HDD, tak je snad jasné, že to tiché nebude, ale proto snad chci odhlučněnou skříň a nic mi nebrání v budoucnu komponenty vyměnit za tišší.
Co se týče Xeonu, tak to jsme s integrovanou grafikou opravdu někde jinde a pokud by byly peníze, tak by sestava taky vypadala jinak.

Jinak z praktického hlediska se chci zeptat na ty paměti: vaše doporučení těch Crucial namísto Kingstone. Nejsem hardwareář a tak bych prosil o objasnění v čem jsou lepší.

O snížení watáže zdroje ještě pouvažuju, ale nerad bych se dostal v budoucnu do situace, že budu muset znovu kupovat zdroj, protože výkonově nebude stačit.

--- Doplnění předchozího příspěvku (12 Čer 2014 09:20) ---