Stránka 1 z 2
Problém se sestavením PC
Napsal: 02 črc 2014 09:56
od Darlington
Dobrý den, mám problém se sestavením PC. Skládám toto -
http://www.czc.cz/6bvrraelsgh6l9giel34phpm58/seznam. Vše podle manuálu, videí od výrobc, popřípadě jiných návodů na internetu. Dnes jsem si pozval odborníka, který tvrdí že vše zapojené je správně a problém je v buď s něčím ve zdroji nebo s napájením od tlačítka. A že podrobně se na to koukne až v pátek. Může mi někdo prosím poradit kde může být problém ? Děkuji moc.
Re: Problém se sestavením PC
Napsal: 02 črc 2014 10:14
od Aja12
Montáž a otestování navrženého pc je u CZC zdarma. Je nějaký důvod, proč jsi toho nevyužil?
Re: Problém se sestavením PC
Napsal: 02 črc 2014 10:19
od Clorky
To je teda popis problému!
Co takhle napsat, co se stane po zapnutí? Vyfotit vnitřek?
Re: Problém se sestavením PC
Napsal: 02 črc 2014 10:31
od Aja12
Clorky: z věty "problém je v buď s něčím ve zdroji nebo s napájením od tlačítka" jsem vyvěštil, že se po zapnutí nestane nic. Pokud budu předpokládat, že jsou všechny komponenty funkční, bude s největší pravděpodobností pcpower kontektor připojený k nesprávným pinům.
Darlington: s fotkou vnitřku skříně by bylo vhodné připojit i foto zaostřené na místo, kde je připojen konektor z tlačítka power.
Re: Problém se sestavením PC
Napsal: 02 črc 2014 11:15
od Darlington
Aja12 píše:Montáž a otestování navrženého pc je u CZC zdarma. Je nějaký důvod, proč jsi toho nevyužil?
Rád bych se to naučil. Předem jsem se podíval na nějaké návody, podíval se na videa, všechno jsem pochopil a žádný problém jsem s tím neměl.
Ten pcpower konektor jsme s tím týpkem zkoušeli přepojovat, taky si myslel že to bude tím ale nic se nezměnilo.
Tady jsou ty fotky:
Power
Přední strana
Zadní strana
Re: Problém se sestavením PC
Napsal: 02 črc 2014 11:24
od petr22
Vzdyt to mas zapojene do USB portu (tzn uplne jinam, nez to patri)
Tomu odbornikovi dej facku ze to nepoznal kde je problem. Vedle toho konektoru by mel byt primo oznacene, kam patri power switch - zavadu vypinace vylucis tim ze to zkratujes treba sroubovakem.
Re: Problém se sestavením PC
Napsal: 02 črc 2014 11:27
od Darlington
Kam to mám teda zapojit ? Teď to mám v JFP1. Hádám do JFP2 ?
Edit: Podle manuálu to má být v JFP1
Re: Problém se sestavením PC
Napsal: 02 črc 2014 11:35
od Clorky
Vem si manuál a ještě jednou čti část o zapojení POWER SW, technikovi zavolej ať jde radši napsat nějakou knihu o vaření.

Re: Problém se sestavením PC
Napsal: 02 črc 2014 11:40
od petr22
Tak ne, ono je to asi fakt dobre - on je to konektor na predni panel ke kteremu nekdo zapomel pripojit tu redukci na piny ktera musi byt soucasti prislusenstvi zakladni desky. Proto to vypada ze tam ty konektory nepatri.
JFP1 - front panel konektor
V kazdem pripade odpoj zdroj a zkratuj v ATX konektoru treba kancelarskou sponkou zeleny drat s libovolnym cernym, zjistis jestli zdroj aspon nejak funguje.
Ted me napada - ma ta deska BIOS ktery podporuje Haswell Refresh? Jestli ne, tak musis sehnat starsi procesor a flashnout BIOS (uz jsem si dal facku ze me to nenapadlo hned).
Re: Problém se sestavením PC
Napsal: 02 črc 2014 11:45
od Clorky
Taky možnost, z toho pohledu to ale vypadalo, že to má zapojeno do USB.
Ale myslím, že by se mu to zaplo, i kdyby neměl podporu Haswell Refresh.
Re: Problém se sestavením PC
Napsal: 02 črc 2014 11:45
od d1amond
Pokud se ani netočí zdroj, je pravděpodobně chyba v něm. Ale i kdyby to zaplo, stejně to nepoběží - je tam špatná verze BIOS.
//Clorky mě předběhl. Základní obvody naběhnou i bez procesoru. Takže tady je opravdu buď vadný zdroj nebo spínací obvod desky.
Re: Problém se sestavením PC
Napsal: 02 črc 2014 11:46
od petr22
Prave ze nezaplo, resime to tu prece nekolikra denne.
V kazdem pripade mezi ty kabely od vypinace a desku patri jeste ta redukce.