U ktere firmy si nechat sestavit PC?

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 09 dub 2007 21:18

Máš pravdu, měl jsem napsat, že se vyskytne třikrát.
Ale ohledně toho, co říkáš o té nálepce, si myslím, že to tak není. Nálepka ti jenom brání v přístupu do skříně, jednoznačné označení prodávaného předmětu musí být uvedeno na paragonu nebo na faktuře.

Reklama
Uživatelský avatar
James_Radlle
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 820
Registrován: únor 07
Bydliště: Far Far Away
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod James_Radlle » 09 dub 2007 23:14

Jasne museji napsat ze je to pc sestava podle prani zakaznika a ta nalepka plni fci pecete, ze je jasne kdyz ti shori komp ze to neni kvuli tomu ze jsi podeprel grafiku fixou ale ze to blbe udelali oni :lol: :lol:
Pokud ovsem pecet vydrzi plameny :onfire: :onfire: :onfire: :lol:
Počítač: ANO! :bottle:

Uživatelský avatar
amaroun
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1253
Registrován: červenec 06
Bydliště: Senochrupovice u Prahy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod amaroun » 10 dub 2007 21:13

To je přesně to co jsem psal pře lepku se ani do kompu nedostaneš.
Teď mi CZC po pěti emailech termín dodání neznámý napsal po čtrnácti dnech, výroba ukončena.To nevěděli dopředu, že už produkt není???Lákají hodně produktama, které nemají a vědí, že mít nebudou a uměle u nich snižují cenu.

Uživatelský avatar
Rewqa
Moderátor
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8114
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Rewqa » 11 dub 2007 11:23

mezi CZC a Alzou bych volil CZC. Alza je na tom dost spatne z reklamacema v pripade kdyby se s tim neco stalo a taky to neni levny
ASUS TUF Gaming B550-PLUS | Ryzen 5 3600 | ASUS ROG Strix GTX 1070 OC | 16GB Crucial DDR4 | Be Quiet! Pure Power L8 500W | Corsair 230T Graphite Series
Pravidla PC-Help

Pato
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: duben 07
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

To je v Praze jen Mironet, CZC, Alza a spol.?

Příspěvekod Pato » 23 dub 2007 13:01

A nevite v Praze o nejaky mensi, spolehlivy, poctivy firme, ktera to na zakazku podle vybranych komponent sestavi? CZC, Mironet apod. jsou takovy, v ramci ceske louze, megafirmy s dost velkym odstupem od zakaznika, chtel bych nejakou firmu s osobnim pristupem, kde ochotne poradi, doporuci, upozorni, ktere komponenty si spolu zrovna dobre nebudou rozumet... A to vse za rozumnou cenu:) Blby, co :D

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 23 dub 2007 13:36

nic takového není ... všude tě oškubou jako prase .. ideální je jim nadiktovat co přesně chceš (což tady nebo jinde můžem probrat) a u té firmy si to jenom nechat sestavit ... u malých firem je většinou problém s tím že je mají amatéři a mají příšerné ceny
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Uživatelský avatar
Sigondis
Level 1
Level 1
Příspěvky: 83
Registrován: duben 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Sigondis » 23 dub 2007 13:50

Nevím co je na tom pravdy nebo jest-li tady běhají nějaké fámy,ale u Mironetu radči ne prý to tam jde od devíti k pěti a je to otázka času kdy krachnou(jest-li vůbec krachnou) moc se toho všude píše a pravda je někde uprostřed.
CPU:IP4 650 3.40GHz, MB:ASRock 775i915PL-SATA2, RAM:GoodRAM 2x512 MB PC3200 DDR, VGA:Saphire X1600PRO, HDD:Seagate Barracuda 80GB
Notebook HP Pavilion DV5-1120 AMD Turion X2 Dual-Core Mobile RM-72, 2.0GB RAM, ATI Mobility RAdeo HD 3450

Uživatelský avatar
Elusive
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2123
Registrován: srpen 06
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Elusive » 23 dub 2007 18:13

Já mám nejlpepší zkušenost z Alfa compem. A mají v porovnání s ostatníma i nižší ceny.

Uživatelský avatar
James_Radlle
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 820
Registrován: únor 07
Bydliště: Far Far Away
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: To je v Praze jen Mironet, CZC, Alza a spol.?

Příspěvekod James_Radlle » 23 dub 2007 20:54

Pato píše:A nevite v Praze o nejaky mensi, spolehlivy, poctivy firme, ktera to na zakazku podle vybranych komponent sestavi? CZC, Mironet apod. jsou takovy, v ramci ceske louze, megafirmy s dost velkym odstupem od zakaznika, chtel bych nejakou firmu s osobnim pristupem, kde ochotne poradi, doporuci, upozorni, ktere komponenty si spolu zrovna dobre nebudou rozumet... A to vse za rozumnou cenu:) Blby, co :D


Malych firem stavejici pc je spousty, pokud ti zalezi na cene tak bych se na nejaky osobni pristup vyprd.
V pobockach mironetu s tebou taky budou mit osobni kontakt:-) vubec nepoznas ze j to nejaka velka spol. - ma to jednu vyhodu a to tu ze si muzes objednat cokoliv v jejich stranek a oni to zadara dopravi na pobocku kterou mas nejbliz, coz mam vyzkouseny u TNTrade a ty do musej dovest az z Hradce K.
Počítač: ANO! :bottle:

Uživatelský avatar
amaroun
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1253
Registrován: červenec 06
Bydliště: Senochrupovice u Prahy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod amaroun » 23 dub 2007 22:37

Mozna si nekdo z vas bude pamatovat jeste firmu MONIMA, nechal jsem si u nich sestavit PC za dva měsíce byly v krachu a já se klepal jeste rok (tenkrát byla záruka rok).Je pravda,ze Mironet teď dělá nějaké divočiny s cenami, je to takové podivné.

Uživatelský avatar
jkmaxfli
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1427
Registrován: březen 07
Bydliště: Karlovarsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

j

Příspěvekod jkmaxfli » 24 dub 2007 09:38

Moje rada,jestli se trochu v pc vyznáš určitě si to sestav sám,není na tom nic těžkýho(asi nejhorší je zapojit kabílky od case do desky)na netu je spousta návodů a navíc teď v posledním COMPUTERU vyšel docela dobrý podrobný článek ja postupovat při sestavě PC.moje rada nad zlato,nakup si komponenty tam,kde je mají nejlevnější,kde je psáno,že to musíš mít od jedné firmy,navíc je lepší mít na každý kus vlastní samostatný doklad o prodeji a se zárukou,na všechno máš záruku,je přeci blbost si to někde za hříšný prachy nechat sestavit jako celek(cca mezi 1000 a 2000 sestavení pc,nevím kde ti to složí za 800kč?,jak už tady padlo v diskuzi)a když ti odejde jedna věc,tak je nesmysl posílat,nebo odvážet celé PC tam,kde ti to sestavily. :bigups: :bigups: SESTAV to sám,to fakt zvládneš,nespěchej,ušetříš,na každý komponent extra doklad o koupy+záruku(i na větráček) a budeš mít klid,odejde ti něco třeba grafika,vyndáš,najdeš doklad o koupy,pošleš na reklamaci a je to,a ne celý PC!!!!!!!!!!!!!!!! :bigups: :bigups: :bigups: :bigups:

Uživatelský avatar
Elusive
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2123
Registrován: srpen 06
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Elusive » 24 dub 2007 11:54

...a navíc teď v posledním COMPUTERU vyšel docela dobrý podrobný článek ja postupovat při sestavě PC...

Ten časík jsem zi koupil a článek je celkem o ničem. Souhlasím s tím, že asi nejsložitější je zapojit káblíky od case do desky, větráčky a spol. a o tom není v Computeru ani hláška, nebo jsem si teda aspoň nevšiml. Ale zas nadruhou stranu, abych nebyl tak kritickej, pro někoho, kdo to nikdy nedělal, je ten článek jakýmsi základem (zapojení disků, umístění procesoru...). :wink:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů