nové PC a neb, běh na dlouhou trať Vyřešeno
Napsal: 20 dub 2015 20:34
Ahoj, rozhodl jsem se pořídit si nové PC. Problém je v tom že moje práce mi umožňuje uvolnit max 5000 měsíčně a tak sem se rozhodl si PC kupovat po částech (v práci sem na půl roku a zatím mám našetřeno 10k). Jako prvními bych si asi chtěl pořídit case, základovku a zdroj. Rozhodl sem se nejvíce investovat do základovky, tak abych si do ní postupem času mohl pořídit lepší komponenty. Hlavně by mě zajímalo, jestli má cenu si pořizovat základovku s integrovanýma komponentama (grafika? procík? zvukovka? síťovka?). Pro case sem se už asi rozhodnul, hlavně protože se mi líbí a hezčí sem za takovou cenu nesehnal (https://www.alza.cz/zalman-z11-plus-d305700.htm#popis). Zdroj vůbec netuším jaký koupit, teda vím že to nebude eurocase, ten mi asi 2x vyhořel... Měl sem na mysli hlavně co by měl mít za výkon. Koukal sem a třeba jednou herní dělo do ASUSU (prosím, nenávidím "SNSV", takže nechci v novém pc mít ani nálepku "ASUS"
), tuším že to byl ROG nebo tak něco. Mělo to zdroj 900w, což se mi zdá docela hodně. Chtěl bych taky něco jíst a né platit jenom účet za elektriku
. To by bylo asi zatím vše
. Jako další bych plánoval procík nebo grafiku. U procíku mám zkušenosti akorát s Intelem a grafiku bych také radši NVIDIA, přeci jenom mám lehký odpor k ?AMD ovladačím
jednou sem ho měl v práci a strávil sem celí den tím že sem ho přemlouval
.
btw, mám starý pc, ze kterého by se dali použít nějaké komponenty, jako třeba hdd (mám i nevyužitý NAS, který nedokážu zprovoznit a leží mi tam 2x 1,5 TB) mechanika, zdroj? (je to eurocase, takže shitka)





btw, mám starý pc, ze kterého by se dali použít nějaké komponenty, jako třeba hdd (mám i nevyužitý NAS, který nedokážu zprovoznit a leží mi tam 2x 1,5 TB) mechanika, zdroj? (je to eurocase, takže shitka)