Stránka 1 z 1

Zvuková karta jaká a proč

Napsal: 09 bře 2016 15:19
od Montes
Zdravím, mám sluchátka ATH 500 od Audio Techniky. Už delší dobu přemýšlím o zvukové kartě. Ptal jsem se na Audio Technice a prej ty moje sluchátka to využijí. Tak bych se chtěl zeptat. za 1) interni nebo externí? 2) Bude cena kolem 2K ok?

Moje PC 970 gtx, 8gb ram, I5 4460, základní deska MSI B85-G43

PS nemusíte mi říkat, že se externí zvuková karta dá přenášet. ;) Nejsem profík, že bych musel mít sluchadla za 10K a zvukovku za dalších 10K ;) Jsem spíš člověk, co nemá rad plastovej zvuk ;)

Dáte mi prosím nějaký echo? Ve zvuku se opravdu neorientuji..

Re: Zvuková karta jaká a proč

Napsal: 09 bře 2016 18:49
od richchie
Za tyhle peníze jsi někde na základu a je otázka na co vše to budeš používat.Profi zvukovky jen na stereo jsou cenově trochu někde jinde a do pc asi jen klasika za dvou firem-
https://www.asus.com/cz/Sound-Cards/
nebo
http://cs.creative.com/p/sound-blaster

a i,když už asi devět let jedu creative tak v budoucím pc už bude asus jestli se creative trochu nezlepší.Asus má kvalitní zvukové čipy a ty se cenově vejdeš tak maximálně s trochou kvality do-
http://www.czc.cz/asus-xonar-dx-xd-retail/55627/produkt
nebo vybrat něco z nové nabídky.

Re: Zvuková karta jaká a proč

Napsal: 09 bře 2016 23:31
od Montes
Takže, když vezmu ten Asus Xonar, tak bude rozdíl ve zvuku? Já mám hodně dobrej sluch, ale fakt nechci dát 2K za něco, kde nepoznám rozdíl. :) Jinak to chci využít na poslech hudby a hry. Herní sluchátka jsem měl od Razeru, ale po čase mi ty basy začly vadit, když jsem si je u huby musel přes eqalizer sundavat

Re: Zvuková karta jaká a proč

Napsal: 10 bře 2016 11:56
od fenda2
Ahoj, řešil jsem podobný problém v tomto topicu viewtopic.php?f=40&t=169626&p=1333745#p1333745 a nakonec koupil FiiO E10K. Jsem s ním spokojen, i když nedokážu říct o kolik se zvuk zlepšil. Pocitově lepší je, je takový plnější, ale těžko se to porovnává. Navíc musíš přejít na kvalitní zvukové nahrávky - FLAC a pod, abys to využil.

Re: Zvuková karta jaká a proč

Napsal: 10 bře 2016 15:28
od richchie
Montes píše:Takže, když vezmu ten Asus Xonar, tak bude rozdíl ve zvuku? Já mám hodně dobrej sluch, ale fakt nechci dát 2K za něco, kde nepoznám rozdíl. :) Jinak to chci využít na poslech hudby a hry. Herní sluchátka jsem měl od Razeru, ale po čase mi ty basy začly vadit, když jsem si je u huby musel přes eqalizer sundavat


Tak to si můžeš být jistý,že ten rozdíl poznáš( a i u mp3) zkus si něco zjistit o čipu,který karta používá.On většinou bývá problém v tom,že uživatel neumí nastavit soft a většinou používá univerzál typu VLC a pak se diví,že to nějak divně hraje.