Stránka 1 z 1

Výběr repasovaného notebooku

Napsal: 08 čer 2016 07:59
od LaB
Zdravím,
mohl by se, prosím, někdo znalý podívat na tenhle notebook a napsat mi, co si o něm myslí? Je problémový, není problémový, jestli má tahle řada nějakou vadu a podobně. Sháním něco malého na přenášení, co by nějakou dobu svým výkonem vydrželo...
Předem díky.
http://www.levne-notebooky-pc.cz/notebo ... 2112758764

Re: Výběr repasovaného notebooku

Napsal: 08 čer 2016 08:01
od petr22
http://www.levne-notebooky-pc.cz/notebo ... 420%5B6%5D

Na rozdil od toho HP vyrazne spolehlivejsi a s lepsim chlazenim i konstrukci.

Re: Výběr repasovaného notebooku

Napsal: 08 čer 2016 08:53
od LaB
To, že jsou na tom s kvalitou toshiby líp, jsme tak nějak tušil, ale HP se mi líbilo víc, vypadá tak nějak " moderněji". Ale dám na radu odborníků.
Pokud bych vzal verzi s 250 GB diskem, rozdíl v ceně není až tak velký... Kromě graf. karty a BT je HW prakticky stejný, nebo se pletu?
Jak to je starý model?
V tomhle člonku ( http://notebook.cz/clanky/recenze-noteb ... nkpad-t420) jsem se dočetl, že displej má jen 262k barev. Je to pravda?

Re: Výběr repasovaného notebooku

Napsal: 08 čer 2016 09:50
od petr22
To Lenovo ma horcikovou kostru, na kterou je porisroubovana zakladni deska a vsechny plasty, takze konstrukce je hodne pevna.

HPcko je jen plastova vana, ve ktere je zakladni deska, takze cely notebook lze silou zdeformovat, navic ma hodne poddimenzovane chlazeni ktere je nutne neustale cistit.

Navic (aspon u nas) ma EliteBook 8460 podstatne vetsi reklamovatelnost (vadne zakladni desky) - u Lenova T420 je to presne nula zavad.

Re: Výběr repasovaného notebooku

Napsal: 08 čer 2016 10:03
od LaB
Díky za info, zní to přesvědčivě... A jak je to prosím s tím displejem?

Re: Výběr repasovaného notebooku

Napsal: 08 čer 2016 10:27
od petr22
Barvy jsem nepocital, ale take nevim ze by si nekdo stezoval.

Nicmene jsem videl ze do Lenova T420 jde dat full HD IPS panel misto toho co je tam od vyrobce.

Re: Výběr repasovaného notebooku

Napsal: 08 čer 2016 10:41
od LaB
Já jen, že mě to zarazilo. Žil jsem v domnění, že "standard" je 16mil. Ale TN displeje mají asi opravdu 262k.

Re: Výběr repasovaného notebooku

Napsal: 08 čer 2016 10:47
od Herda
Kdysi to byl jeden z fakt dobrých notebooků po všech stránkách, ale dnes už je zastaralý (mimo CPU výkonu, ten se příliš nezměnil). 2. generaci sandy bridge už bude problematická s nizkým (na 2D dostatečným )výkonem integrované grafiky HD 3000. Spotřeba rovněž se s dneškem už nemůže srovnávat.
LCD už taky bude bíd bídoucí.

Když už, tak aspo%n Haswell

Re: Výběr repasovaného notebooku

Napsal: 08 čer 2016 10:51
od flowem
Herda: To je, jako by jsi řekl, že nemá smysl kupovat herní PC za 25k, když se dá koupit za 50k výkonnější.

K otázce, taky bych bral třeba ten T420. Na jakýkoliv domácí potřeby dostatečný, samozřejmě kromě her třeba..

Re: Výběr repasovaného notebooku

Napsal: 08 čer 2016 10:55
od petr22
A ten Haswell za 6 tisic chces sebrat konkretne kde?

Navic Haswell je obvykle v podobe usporneho, ale nevykonneho procesoru, coz je jednoznacne krok zpatky. To zastarale Lenovo T420 s prehledem nakopava vsechny nove EliteBooky jako je 840 G3, nehlede na podstatne kvalitnejsi konstrukci.

Nedostatecny vykon grafiky - nedostatecny vykon grafiky na co konkretne? Na hry neni ani T420, ani zadny jiny podobny notebook.

Re: Výběr repasovaného notebooku

Napsal: 08 čer 2016 11:02
od LaB
Herda: Tak notebook za 6000,- se na hry asi nekupuje, že... Navíc patřím ke generaci, která na PC pracuje a nehraje si.
To je jako, kdyby si někomu, kdo si chce koupit ojetou oktávku cpal nový "hjundééééé"...

Re: Výběr repasovaného notebooku  Vyřešeno

Napsal: 10 čer 2016 09:11
od LaB
Díky všem za informace. T420 zvítězil ve výběru.