Výběr komponent PC (> 50 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a vše) = uzavřeno * recenze, testy, zkušenosti ...

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Prosím o rady s výběrem komponent do nového "stolního" PC (± 30 000 ► 45 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a v

Příspěvekod X » 09 črc 2016 16:23

Protože je mi zde stále nabízena nová case, je myslím na čase se podívat podrobněji i na mou současnou, která sice už není nejnovější (podle procesoru může být tak asi z roku 2004 - 2006?), přesto je v mnoha ohledech velmi dobrá a nemůžu si ji vynachválit. Zdá se mi trochu nadbytečné investovat do nové, zvlášť jestli půjde mírně poupravit - poslední slovo bude mít technik, po zhodnocení možností. Některé prvky, například možnost zamknout přední dvířka odkrývající mechaniky + zamknutí bočnice, jsou myslím jedinečné i dnes. Case je tedy trochu serverového typu, obrovský BigTower ze solidního plechu, prázdná case váží skoro 20 kg! Má skoro všechny vlastnosti nových case, co mi jsou nabízeni, kromě otočných pozic na harddisky - ale to se mi zdá zbytečné. Jakýsi prachový filtr má pouze v části dolní vpředu, ale myslím (nejsem ale technik), že by bylo možné dopředu prachový filtr přidat. Také nemá vyloženě uzpůsobení pro nasávací ventilátor/y vpředu, ale i z toho že už tehdy mi technik říkal, že pokud nebude stačit větrání, které udělal, že může přidat přední nasávací ventilátor, tak si myslím, že bude možné přidat ventilátor/y dopředu.

Zde tedy máte parametry a fotky (protože jak se říká: poznej svého nepřítele - když už mi navrhujete novou case, tak ať víte, proti čemu stojíte :lol: Samozřejmě že není nejnovější a tak některé nové mohou být trochu lépe vychytané, je ale třeba pamatovat, že nejspíš půjde upravit!):



Chieftec BigTower Bravo Series BA-01B-B-B

BA-01B-B-B -a Big Tower with very convincing dimension. This chassis offers not only enough space for components and expansion, but also the possibility to install a redundant power supply. Offering 6x 5,25" and 2x 3,5" external bays for ODDs, as well as the possibility to install up to 8 additional HDDs internally. BA-01B-B-B-B is an ideal solution for server and workstation alike.

Features:

* Lockable side panel and front door
* Smart screws for quick drive bay installation
* 2 separated cool zones for HDD and M/B areau
* Fan case for 3x 92mm fans
* Easy access 5,25” and 3,5” cover

M/B Support: mATX, ATX (CEB 1.01) and EATX (SSI EEB 3.x)
Dimension (DxWxH): 540mm x 205mm x 650mm (Stand +20mm)
Weight: 17,56 kg w/o PSU
Drive Bays external: 6x 5,25" / 2x 3,5"
Drive Bays internal: 8x 3,5"
Power supply: ATX (not included)
Front I/O: 2x USB2.0, 1x IEEE 1394 Firewire, Mic-in, Audio-out (AZALIA / HD-Audio)
Expansion Slots: 7
Material: SECC, 1mm
Cooling (optional): 2x 120mm on the rear, 5x 92mm on the side panels (2 left / 3 right)
Warranty: 24 Months

http://www.chieftec.eu/en/chassis/big-t ... b-b-b.html

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek



Form Factor: mATX, ATX (CEB 1.01) a EATX (SSI EEB 3.x)
Rozměry (TxBxH): 540 mm x 205 mm x 650 mm (+ 20 mm )
Hmotnost: 17,56 kg bez napájecího zdroje
Pozice externích jednotek: 6x 5,25 "/ 2x 3,5"
Pozice interních jednotek: 8x 3,5 "
Napájení: na přání
Čelní připojení: 2x USB2.0, 1x IEEE 1394 Firewire, Mic-in, Audio-out (Azalia / HD-Audio)
Rozsah dodávky: Sada klíčů na šrouby, sada šroubů, napájecí kabel, základní desku distanční
Materiál-Starke: 1mm
Fan montáž: 2x 120 mm vzadu, 92mm 5x side (2 vlevo / vpravo 3)
Záruka: 24 měsíců

Stránky o produktu:

http://www.chieftec.eu/de/gehaeuse/big- ... b-b-b.html



http://www.compos.cz/chieftec-case-brav ... 07051.html



A ještě jedna uživatelská recenze z CZC, jen mírně odlišného typu (bílé prostředky předků nemám):

Obrázek

https://www.czc.cz/chieftec-ba-01b-b-sl ... 2cqvn65a5e

V nedávné době jsem začal projektovat nový PC. Jeden z nejtěžších výběrů padl právě na CASE. Požadavky byly jasně dány a výběr kvalitních CASE není zas tak velký jako výběr těch nekvalitních.

Provedení:
CASE je vyroben z ocelového plechu o síle 0,8mm s kvalitní povrchovou úpravou. Celá konstrukce je velmi pevná a robustní. Zpevnění pomocí lemů a výztuh jsou účinné a na pevnosti se špičkově projevují.
CASE je spojován hliníkovými nýty, které nejsou příliš pevné a kvalitní, při špatné manipulaci při přepravě se snadno přeštípnou.
Přední maska je vyhotovena z plastu. Provedení je precizní, vše krásně sedí a nevrže. Povrch je kvalitní bez otřepů a viditelných nálitků a spojů formy. Celá maska je snadno odnímatelná od skeletu. Přední maska je složena ze 14 dílů a umožňuje tak dobrou údržbu. Maska je vybavena mechanickým zámkem. Pod krytkou se skrývá dvojice USB konektorů, jeden IEEE1394 a konektor pro sluchátka a mikrofon. Nepraktické se mi zdá otevírání dvířek CASE z prava do leva.
CASE je uzpůsobená pro bezšroubkovou montáž pro HDD a zařízení do 5,25" pozice. Zařízení v 3,5" pozici je uchycováno pomocí šroubků.

Rozšíření:
Do CASE se dá instalovat 8 pevných disků, 6 zařízení do 5,25" pozice a dvě do 3,5".

Instalace:
Instalace komponent do CASE je výjimečně snadná a rychlá. Optické mechaniky se zasouvají zepředu do připravených drážek. HDD se zasouvají zboku což opět maximálně usnadňuje jejich instalaci. Okolo základní desky je spousta místa a proto je instalace opět hračkou. CASE dovoluje použití i extrémně dlouhých karet jako jsou speciální řadiče nebo třeba grafické karty GeForce 8800Ultra.

Chlazení:
Do CASE je možné instalovat dva velké 120x120mm ventilátory na zadní strany CASE. Na bočnici je možnost instalace dvou přídavný 92x92mm ventilátorů, umístěných přibližně nad CPU a grafickou kartou. O chlazení HDD se mohou postarat až tři 92x92mm ventilátory. Chlazení HDD doporučuji, systém jejich bezšroubkové montáže nedovoluje chlazení o konstrukci CASE a HDD by se mohli zbytečně zahřívat.

Hlučnost:
Ventilační otvory v CASE jsou ve tvaru včelí plástve a proto je vliv CASE na aerodynamický hluk minimální. CASE netrpí rezonancí plechů ani jejích jiných částí.

Příslušenství:
Ke CASE je dodáván obrázkový návod na bezšroubkovou montáž, krabička s větším množstvím šroubků, PC klíčky a napájecí kabel ke zdroji.

Úpravy:
Pro nadšence je tento CASE jako stvořený, možnosti úprav jsou obrovské. Plech se snadno opracovává, je tvárný a i přesto dostatečně pevný. Na povrchovou úpravu se hůře chytá barva, je potřeba zdrsnit povrch. Jen doporučuji po jakékoli úpravě obráběné místo ochránit, plech velmi snadno podléhá korozi.

Zdroj:
V CASE je od výroby nainstalován napájecí zdroj stejného výrobce. Jeho výkon je 410W. Jedná se o kvalitní zdroj v ceně cca 1.300Kč. Zdroj je tichý a dostatečně kvalitní pro chod se standardním PC. Kabeláž je dostatečně dlouhá a dosáhne na všechny komponenty v PC, škoda že není kompletně opletená kabeláž (jen ATX konektor). Nevýhoda je v nepřítomnosti většího počtu napájecích konektorů PCIe a úplná absence osmi pinového PCIe konektorů.

Závěrem mohu prohlásit, že je tento CASE nejlepší ve své kategorii a jeho koupě každého jistě potěší.

Pro a proti:

+ konstrukce
+ možnosti rozšíření
+ zdroj

- měkké nýtky
- otvírání dvířek z prava
Naposledy upravil(a) X dne 09 črc 2016 16:44, celkem upraveno 1 x.

Reklama
Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o rady s výběrem komponent do nového "stolního" PC (± 30 000 ► 45 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a v

Příspěvekod Martab » 09 črc 2016 16:42

Můj osobní názor, case bych neměnil, jen si změř, jestli se ti tam vejde grafika.
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Prosím o rady s výběrem komponent do nového "stolního" PC (± 30 000 ► 45 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a v

Příspěvekod X » 09 črc 2016 16:45

Ano, je tam ještě rezerva ... ale grafiku budu řešit asi kolem Vánoc, nejdříve budu chtít zamáznout kontokorent a pak budu utrácet dál ... ;)

P.S.: Přidal jsem ke komponentám na kolik % zhruba jsem rozhodnut vzít konkrétní typ. Poslední seznam mých komponent na začátku 2. stránky tohoto vlákna ...

Uživatelský avatar
FlanK3r
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2171
Registrován: září 13
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o rady s výběrem komponent do nového "stolního" PC (± 30 000 ► 45 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a v

Příspěvekod FlanK3r » 13 črc 2016 15:19

Co třeba takto (do 30k)?

https://www.czc.cz/5fbckpc4ioi67aikblvhu9rh3b/seznam

U grafiky možná změna, budou brzy nereferenční verze RX-480 (ta na FHD zvládne vše bez potíží), na GTX1070 či stejně výkonnou GTX980Ti to cenově už nevyjde...
AMD FX-8350@5GHz stabilní, Asus Crosshair V Formula-Z, 2x 4GB 2400MHz TridentX, AMD Radeon HD6870, SSD Kingston HyperX 256GB, cca 2TB pevné disky, Corsair TX850W. Další HW: AMD x4 955 BE, 965 BE, 970 BE, 975 BE, 980 BE, 1090T BE, 1100T BE, FX-4300, FX-6300, FX-8320, FX-8350, FX-9370 atd

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o rady s výběrem komponent do nového "stolního" PC (± 30 000 ► 45 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a v

Příspěvekod Martab » 13 črc 2016 15:27

On tu grafiku chce dokoupit až časem, takže je ten rozpočet trochu "volnější".
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o rady s výběrem komponent do nového "stolního" PC (± 30 000 ► 45 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a v

Příspěvekod d1amond » 13 črc 2016 15:52

Trochu mě zarazilo, jak precizní výběr se tu provádí. Tazatel doposud jel na P4 a nejspíš Wjindows XP, s 4GB pamětí?? Proč je tak důležité, zda do desky půjde víc jak 64GB? Pokud někdo potřebuje víc, určitě nestaví home pc, ale cluster a určitě nebude používat Windows.
Co se týče toliko diskutované case. Zbytečná tehdy, zbytečná dnes. Pokud tedy nehostí 10x hdd nebo 3 grafiky. Namísto ne úplně levného dobastlení bych volil novou, menší, dobře odvětranou, hliníkovou skříň. A bude mít, pro mě osobně zajímavé, USB3.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o rady s výběrem komponent do nového "stolního" PC (± 30 000 ► 45 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a v

Příspěvekod Martab » 13 črc 2016 16:00

Case má stejně mimo, takže nějaké USB 3.0 na case mu můžou být uplně ukradené, když se k nim stejně běžně nedostane... Ale jinak souhlas...
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
FlanK3r
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2171
Registrován: září 13
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o rady s výběrem komponent do nového "stolního" PC (± 30 000 ► 45 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a v

Příspěvekod FlanK3r » 13 črc 2016 17:05

64GB je overkill, toprostě reálně apliakce nevyužijí. Já jedu na 8GB a na 16GB a 8 je s novými WIndows na hraně občas, a 16GB silně v pohodě. Za mě je ideál dne skoupit 2x 8 a později druhý kit 2x 8 a s 32GB bude člověk pár let v klidu.
AMD FX-8350@5GHz stabilní, Asus Crosshair V Formula-Z, 2x 4GB 2400MHz TridentX, AMD Radeon HD6870, SSD Kingston HyperX 256GB, cca 2TB pevné disky, Corsair TX850W. Další HW: AMD x4 955 BE, 965 BE, 970 BE, 975 BE, 980 BE, 1090T BE, 1100T BE, FX-4300, FX-6300, FX-8320, FX-8350, FX-9370 atd

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o rady s výběrem komponent do nového "stolního" PC (± 30 000 ► 45 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a v

Příspěvekod d1amond » 13 črc 2016 17:33

Martab píše:Case má stejně mimo, takže nějaké USB 3.0 na case mu můžou být uplně ukradené, když se k nim stejně běžně nedostane... Ale jinak souhlas...

Já mít takové tele, taky si ho do obýváku nedávám. Vždyť to jena stěhováky, když se to ma někam posunout.
Chtěl jsem tím jen říct, že ten case je prostě diskomfortní. Už třeba jen pro tu přepravu nebo jakýkoliv servis. Do peřiny bych ho taky zabalil, ale jen proto, aby mi při brzdění nerozmlátil auto, protože té skříni by se nic nestalo, ani kdyby prošla předkem auta ven:)
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Prosím o rady s výběrem komponent do nového "stolního" PC (± 30 000 ► 45 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a v

Příspěvekod X » 13 črc 2016 23:12

FlanK3r: ano, ± 30 000 Kč už neplatí (viz titulek), psal jsem že je pro mě důležité vybrat kvalitní komponenty (než pevná částka), PC vybírám vždy na delší dobu (7 - 10 let) a tak se snažím, aby PC nějakou dobu nezaostávalo (sem tam nějaké upgrade) a chci si to zase pořádně užít. Dostal jsem se zhruba na 45 000 Kč (grafika, zvukovka a nové repráky později, monitor + case + vypalovačku + OS mám), nějaká rezerva tam ještě je, ale nechávám si zálohu na "maličkosti".

Tvůj návrh: procesor, deska = vybral jsem lepší (viz strana 2) a již mám v prodejně, zítra jdu zaplatit (viz akce Intel + výrobci desek = cashback: 1 430 Kč), paměti: ještě jsem definitivně nevybral, jen vím, že budou těchto parametrů DDR4 3000 MHz 2x16 GB (32 GB) ... pevný disk nepotřebuji, mám ve 3 NASech 12 TB, SSD: vezmu nejspíš Intel 750 series 400 GB, právě kvůli 2,5" boxu (vespod žebrování + bude ofoukáván výkonným ventilátorem s regulací výkonu) a hlavně kvůli konektoru U.2, chladič ventilátoru vezmu výkonnější a s největší pravděpodobností ho ještě vylepším výkonnějšími ventilátory s regulací výkonu dle potřeby (viz tepelné prostředí mé "serverovny"), grafiku nyní neřeším (zatím vystačím s integrovanou v procesoru, později dokoupím). Podrobnosti mého výběru zatím na 2. straně ...

K paměti: když jsem začal podrobně studovat dnešní možnosti, dost nemile mě zaskočilo omezení na 64 GB RAM, u minima sestav na X99 na 128 GB. Nemám rád omezení (začalo to už tím: 512 - 640 MB RAM musí stačit každému a pokračovalo různými hranicemi, co se později musí vždy řešit, viz různé limity u harddisků, 32bit OS atd.). Snažím se trochu o vyváženou sestavu, takže když zhruba 10 000 Kč na procesor, desku, tak 5 000 Kč na RAM (tak už jsem kupoval v 1999 64 MB RAM když ostatní jeli na 8 - 16 a málokdo měl 32 MB). Při doporučeném taktu 2133 MHz bych měl paměť za kolem 5 000 Kč hned maximálních 64 GB a později neměl už kam upgradovat. Ale nakonec jsem se rozhodl (po nastudování faktu, že s tím deska nebude mít problém) pro střední cestu a vzít paměti s 3000 MHz, to pak vychází (5 000 Kč) na 32 GB RAM a v budoucnu budu moci upgradovat na 64 GB. Kdybych šel do ultradrahých vysokotaktovacích pamětí, získal bych za 5 000 Kč značně menší (GB) a výkon by se navýšil zanedbatelně.

Ale dnes je dobrý průměr mít v počítači 16 GB RAM, aspoň dle IT článků - paměť se mi neztratí a v budoucnu nároky porostou, takový trend je dlouhodobý. V tabletu (Win 8.1 64bit) mám 8 GB, v PC chci víc, RAMdisk pro desku nastavím na maximum 2 GB (škoda že neumožňuje víc), to je hned 32 - 2 = 30 GB :lol:
Naposledy upravil(a) X dne 14 črc 2016 12:22, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Prosím o rady s výběrem komponent do nového "stolního" PC (± 30 000 ► 45 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a v

Příspěvekod X » 14 črc 2016 01:15

d1amond: díky za ten precizní výběr, když něco dělám, snažím se to dělat co nejlépe, tedy i když tu píšu nějaký příspěvek o zajímavém softwaru, filmu ... snažím se to vypilovávat, čtu to po sobě několikrát a opravuji chyby, překlepy ... a opravdu to zabere spoustu času, dělat něco pořádně. Počítač také nekupuji každý rok, tak si to užívám :lol:

To že jsem nyní jel na P4, Windows XP Professional Ultimate + SP3 (nyní jako embedded), 3 GB RAM (4 GB nemají na 32bit OS s 250 MB grafikou cenu) neznamená, že to nebyl před 10(?) lety ve většině parametrů špičkový PC, jak už jsem tu několikrát ve vlákně psal, kupuji PC vždy na 7 - 10 let, jen občas nějaký upgrade.

S hodnocením case nemohu souhlasit, znovu opakuji: u velkých skříní (BigTower) máte menší pravděpodobnost, že narazíte třeba s délkou grafiky (a čehokoli jiného), takže nemusíte stále kupovat jinou skříň (dlouhá životnost), velmi dobře se větrá, dobře se v ní "staví" - já se v ní sice moc nevrtám, ale i technici si ji pochvalují. A to vůbec neznamená, že musím mít 8 hardisků, 6 mechanik, ... prostě si mezi nimi necháte prostor, zase to přispívá k lepšímu chlazení. Nějaké velké bastlení není třeba, vše je modulární a radši něco přidám za menší úpravy než dávat 3 000 - 4 000 Kč každou chvíli za novou case. Hliník má výhody, ale i nevýhody.

Opravdu bydlíte v tak malých prostorách (to se mi nechce věřit, já bych mohl domů přitáhnout 20 takových BigTowerů a nikdo by si toho asi ani nevšiml :lol: ), že si nemůžete dovolit větší case, která je skoro ve všech parametrech lepší než malé case? Já jsem žádnou jinou než BigTower neměl a nikdy bych jinou menší nechtěl. Stejně jako bych už nikdy nechtěl přímo u sebe v pokoji case, stačí mi periferie. Žádný hluk, odpadní teplo a naopak, "case" si můžu dovolit výkonnou a hlučnou. Než mi po malé chvíli začalo vadit teplo z Prescotta, tak jsem měl case na papírové polici nahoře za stolem. Mimochodem, ta papírová police je geniální, kombinovatelná, složíte si co vás napadne a jedna deska udrží 55 kg, na jedné příčce jsem měl kdysi CRT 55 cm TV a na jiné, jen jsem musel dát na sebe 2 poličky kvůli velké váze, monitor Eizo Trinitron 19" CRT!

Druhou BigTower case se starým PC (1999) mám v obýváku, je trochu menší, bílá a obyčejná (oproti Chieftecu). Pod stolem je vidět minimálně, používá se také minimálně, na rozdíl od NASů (ale po LAN), co jsou také v tomto malém pracovním koutku. Vlastně i ten obývák využíváme minimálně, je obrovský, skoro přes celý barák a nejstudenější (pro NASy ideální místečko). Jen občas ukazujeme návštěvám, které jsou šokovány prostorem. I když už na dnešní dobu máme spíš průměrný rodinný dům.

A USB 3 asi ani využívat nebudu, na desce budu mít rychlejší USB 3.1 nebo Thunderbolt 3 (který je ve společném - mixovaném - portu spolu s USB), USB 3 mám už nyní v 6 TB NASu a asi i v modemrouteru WiFi Netgear. A ten USB 3.1 stejně vyvedu do své místnosti do hubu, tak jako jsem nyní měl vyvedený USB 2, na case v serverovně jsem občas jen dobíjel foťák, když totiž překročíte určitou vzdálenost u délky připojení USB (hubu), tak se dobíjí velmi pomalu nebo vůbec - možná by to řešila posilující nábíječka, co mám k hubům, ale jednodušší je hodit dobíjet foťák na case.

Jinak máš ale pravdu, že je to obrovské tele, ale sympatické tele :lol: Utáhneš ho sám, ale dá zabrat, protože je to bytelná solidní neošizená case, na rozdíl od těch malých papírových case, co se ohýbají jen když o ně zavadíš pohledem. A nemyslel jsem, že se v tomto vlákně zasměji, ale stalo se u tvé poznámky s autem. Možná by to tak opravdu proběhlo, zvlášť když se nedávno zjistilo, že ta polovina aut od řidiče je ošizená, protože prý se netestuje v crashtestech. Jen když vezmu do ruky bočnici case, tak mě vždy překvapí, jak je těžká. Prázdná case váží 17 - 18 kg! A pak mě také možná baví šokovat lidi, když jsem minule táhl tohle tele na opravu z auta (spálený zdroj), tak lidi naproti na autobusové zastávce kulili oči - úplně stejně se tváří, když telefonuji z bluetooth sluchátka :lol:

Jsem si nyní vzpomněl, jak jsme vezli v roce 1999 PC za 130 000 Kč (bez DPH 105 000 Kč) s kamarádem (pomáhal mi) z IT prodejny / dílny. Měli jsme co dělat nacpat vše do 2 aut a monitor v krabici (Eizo Trinitron CRT 19" za 33 000 Kč bez DPH) jsme do auta nemohli nikam dostat. Nakonec ho kamarád nasoukal vedle sebe, ale mohl díky obrovské krabici řadit jen 1 nebo 2 :lol: Ještě že jsem bydlel jen necelý 1 km daleko (nyní jsou na druhém konci města mnohem dál).



P.S.: Před pár hodinami jsem četl článek o výhodách větších skříní: TEST: Velký (ATX), malý (mATX) a mini (ITX) herní PC se stejným výkonem - na co má vliv velikost? >>> http://www.ddworld.cz/pc-a-komponenty/s ... st--4.html

Velikost PC - vliv na chlazení
Chlazení počítače je důležitá věc, a mělo by být vyřešeno ať je velikost skříně jakákoliv. Teoreticky samozřejmě čím větší skříň tím lepší možnosti, prostor pro samotný vzduch a tak dále. V mini skříni typu MSI NightBlade je i omezený prostor pro chladič procesoru. Ten je tak proti možnostem chlazení ve větších skříních ve značné nevýhodě. Na druhou stranu i tak lze i lehce přetaktovaný Core i7-4770K procesor uchladit.

Obrázek
Naposledy upravil(a) X dne 14 črc 2016 12:26, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prosím o rady s výběrem komponent do nového "stolního" PC (± 30 000 ► 45 000 Kč, výkon, hlučnost nedůležitá, hry a v

Příspěvekod Karrex » 14 črc 2016 09:48

Skříní bych se vůbec nezabýval. Větší je samozřejmě lepší. Sám budu kupovat jednu takovou ne u nás moc známou perlu na vodníka za 6.5k.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů