Stránka 1 z 1

Volba komponentů na nový PC  Vyřešeno

Napsal: 07 srp 2016 03:35
od knorman
Zdravím :).

Chci si postavit herní pc, hrát budu ve fullHD a mít více jak 60FPS. Chtěl bych se jen poradit jestli vše co mám dává smysl a co by jste doporučovali za zbylé komponenty atd... Plánuji i nějaké to přetaktovaní cpu, už jsem úspěšně taktoval přítelkyni procesor FX 6300, takže doufám že toto také zvládnu :D.

Mám:
Procesor - I7 6700K
SSD disk -Samsung 850 PRO - 128GB - 2.5-Inch SATA III Internal SSD (MZ-7KE128BW) (doufám že 128gb bude stačit :) )
Grafickou kartu - MSI Computer Graphics Card (GeForce GTX 1070 GAMING X 8G)
Operační pamět- Corsair Vengeance LPX DDR4 4x4GB 2666MHZ RAM (Mám tyto ramky, a nevím jestli je mám prodat a koupit 2x8gb, nebo jestli to není až takový problém, budu rád když mi poradíte :) )

Plánuji koupit:

Chlazení - zatím jsem nezjišťoval, takže budu rád za nějaké doporučení (cca do 2000Kč, samozřejmě čím méně tím lépe, ale zase chci aby to nebyl nějakej šmejd )
Disk - To ještě uvidím dle peněz, s tím poradit asi nepotřebuji :), hodně fotím a dělám videa, takže možná nakonec vezmu nějaký s 3tb
Monitor - 23" ASUS PB238QB (určitě bych chtěl IPS a aby frekvence byly více jak 60hz.. tento monitor se zdál že vše splňuje a doufám že bude mít i super obraz... nevím jestli se nemám raději někam jet nejdřív na něj podívat, než ho jen objednat přes net :)... (cena max 7000).. větší rozlišení jak fullHD si myslím nepotřebuji (jelikož by byl monitor až moc drahý).
Skříň - Fractal Design Define R4 (hledám nějakou, do které se nebude tolik dostávat prach, na hluku až tak nezáleží, ale když bude tichá tak budu jedině rád)
Zdroj - Zatím jsem nehledal, ale počítám s nějakým 650w a aby byl kvalitní, cena cca 2000, jestli se za tu cenu dá sehnat nějaký kvalitní :).Takže bud rád když nějaký doporučíte
Deska - V těch se moc nevyznám, jen vím že nějakou Z170 a aby podporovala DDR4 když už je mám :D, plus asi aby byla dobrá na taktovaní, přemýšlel jsem nad nějakou od MSI když už mám MSI kartu (jelikož jsem někde četl že je dobrý kvůli nějaký appce nebo taktovaní mít MSI oboje, ale to nevím nějak jsem to zatím nezkoumal :D)
Operační systém Nejspíše Windows 10 ?

Jinak pc sestavu budu dokupovat a skládat v říjnu do té doby jsem na Aljašce. Ale chtěl už bych už mít seznam co dokoupit.
Budu vám ohromě vděčný, když se k sestavě vyjádříte a doplníte komponenty, které bych měl dokoupit. Snad jsme na nic nezapomněl.

Možná budu kupovat i nějaké sluchátka, takže když o některých do cca 2000 víte rád se nechám inspirovat... preferuji bez mikrofonu, jelikož ten mám zvlášť.

Re: Volba komponentů na nový PC

Napsal: 07 srp 2016 04:23
od Barendol
Neuvedl jsi celkový rozpočet, od toho se bude výběr odvíjet.

Na rozumě přetaktovaný procesor by ti měl stačit https://www.czc.cz/silentiumpc-fera-3-h ... 59/produkt , popřípadě za větší peníze https://www.czc.cz/scythe-scnj-4000-nin ... 48/produkt .

Pokud jde o 4x4GB, osobně s tím nemám problém, dokud nebudeš kupovat 4x8GB, tak to neměň. Firma je to dobrá, paměť snad taky.

Re: Volba komponentů na nový PC

Napsal: 07 srp 2016 04:27
od AdamProGaming
:shifty: tak začal bych kolik do toho dáš... celkem ne na jednotlivé komponenty.. pak děláš z fotkami QHD bych na fotky i videa bral jako minimum... :) když s němi děláš často.. no za 7000 ips z víc jak 60Hz nevím na víc monitor podle tvých požadavků je jen jediný a to https://www.czc.cz/iiyama-prolite-t2336 ... 89/produkt za 10 000.. :) do října se může hodně změnit. kouknul bych po Mugen max nebo Noctua NH D15

Re: Volba komponentů na nový PC

Napsal: 07 srp 2016 04:54
od knorman
No celkově bych se chtěl vejít cca do 20 000 kč, včetně klávesnice a reproduktorů 2.0....bez sluchatek :D Monitor jsem našel tento https://www.alza.cz/23-asus-pb238qb-d361560.htm?o=1 .... o QHD jsem přemýšlel, ale láká mě spíše ta vyšší frekvence. S videem tak často nedělám, a s fotkami sice dělám často, ale jen tak na poloamatérské úrovni pro soukromé účely jako koníček, s tím že si občas něco nechám vytisknout na plátno, a nevím jestli by v tom byl až takový rozdíl?, vždy přeci můžu zazoomovat nebo se pletu?

Re: Volba komponentů na nový PC

Napsal: 07 srp 2016 11:03
od vuLva
To EVO nebyla zrovna šťastná volba. Paměti můžeš nechat, nevidím důvod je měnit. Vzal bych to takhle:

14 889,- Kč + Define R4 + 24" Samsung S24E370DL + repro Microlab Solo6C

Re: Volba komponentů na nový PC

Napsal: 07 srp 2016 11:11
od Barendol
Proč tam je Seagate laptop HDD? Není to náhodou disk pro notebooky?

Re: Volba komponentů na nový PC

Napsal: 07 srp 2016 11:13
od vuLva
Když už máme takovou pěknou sestavu, tak ať to aspoň nehučí. Pokud ho vymění za 3,5" disk je už na něm. ;-)

Re: Volba komponentů na nový PC

Napsal: 07 srp 2016 11:22
od petr22
Ticho ale neni jedine kriterium.

Ve spolehlivosti i rychlosti cteni bude 3,5" vyrazne lepsi.

Re: Volba komponentů na nový PC

Napsal: 07 srp 2016 11:25
od vuLva
Proto píšu, že je na něm jestli ho vymění za 3,5" disk.

To sice ano, ale stejně to bude sloužit jen na data+hry. Sám to tak provozuji a nepociťuji, že by mě to někde brzdilo.

Re: Volba komponentů na nový PC

Napsal: 08 srp 2016 02:49
od knorman
Super děkuji moc za komentáře a za pomoc, vážím si toho :). Pořídím co píše vuLva :), jestli si ostatní myslí, že je to tak OK :), jelikož nikdo neprotestuje, tak asi jo :D.... až tedy na ten disk ten pořídím nějaký 3,5 hlučnost moc neřeším :). A monitor ještě budu řešit v říjnu, třeba se nabídka změní (zajímal by mě ale názor na ten monitor co jsem posílal). Jinak díky za ty ventilátory, úplně jsem na ně zapomněl :). Jinak proč je volba toho SSD disku špatná? moc malá kapacita?..... a ještě k repráčkům, ty do toho rozpočtu asi nemusím počítat, jelikož mi stačí nějaké do 1000 kč, nepotřebuji žádný zázraky od nich :D
PS: Nepotřebuji dokoupit nějaké kabely k SSD disku? nebo to už bude spolu se skříní nebo s deskou?

Re: Volba komponentů na nový PC

Napsal: 08 srp 2016 15:35
od vuLva
Problém 850 EVO (hlavně 120GB) je, že když se zapní ta malá "pseudoSLC" cache, tak dojde k výraznýmu zpomalení zápisu a začne se to chovat jak plotna.

Kabely nejsou potřeba, vše je v balení desky (min. 2).