Jakej mutrboard?

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 12 srp 2005 08:44

Pořád ještě nepadlo ani slůvko o plánovaný ceně :wink:. Takže vybírám spíš top-end výrobky, mluvíš tady o docela nabušený sestavě. A tady nastává trošičku problém. Čipsety pro Intel mají relativně omezenou nabídku. ATI Xpress 200 je spíš low-end, stejně tak SIS, čipsety Intelu řady 8XX už tu nějakej pátek sou, řady 915 a 925 taky už svý nástupce mají. Zbejvají nám I945, I955 a NForce 4. Nforce má jakýsi problémy s dvoujádrovejma CPU, nějak v to nemám moc důvěru. A na pomyslným žebříčku výkonnosti stojí I955 nad I945. Jestli chceš pořádnej základ, vychází mě teď jako vítěž čipset I955X. Podívej se na nabídku a uvidíš sám, že s tvým pohledem na věc bude docela těžký něco vybrat :D
Prostě z toho co zatím je se snad o ničem jiným jak o Asusu ani nedá uvažovat. Konkrétně bych bral tohle: Asus P5WD2 Premium - Intel 955X
Určitě nebude dlouho trvat a nějaká deska od Abitu či DFI se taky v nabídce objeví, jde o to jak moc na to spěcháš. Další věc je, jestli to využiješ. Desky Abit a DFI podávají špičkovej výkon, ale je potřeba je k tomu výkonu vyladit. Jestli se orientuješ v nastavení časování pamětí a všeho možnýho jinýho, je to pro tebe jasná volba, ale jestli nic jinýho jak default nastavení biosu neznáš, je to prostě zbytečnost. Nechci ti to rozmlouvat, sou to většinou velice kvalitní desky, ale bez patřičnejch (hodně dobrejch) znalostí jejich potenciál nevyužiješ.

Reklama
Uživatelský avatar
NEZNÁLEK.
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: říjen 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod NEZNÁLEK. » 12 srp 2005 18:15

Ta ASUSka nevypadá špatně. Prosímtě psal jsi o ABIT fatal1ty, že je dobrá až na ten hluk, mě se taky líbí, ale Abit nabízí totožnou desku bez těch 2 větráků, za mnohem přijatelnější peníz, nevidím mezi nimi (krom názvu) žádný rozdíl...
Jo a na tu desku nechvátám, ale než se rozhodnu jí koupit (objednat), tak bych si rád nechal poradit :D

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 12 srp 2005 21:27

Ten Abit je se starším čipsetem, 925XE tuším, a ten nepodporuje dvoujádrový CPU. Nevím co tam chceš dávat teď, ale jak to tak čtu snad ani nic jinýho jak dual core nepřipadá v úvahu :D. Ono tomu nebude asi dlouho trvat a Abit i DFI taky uvedou desky s čipsetem 955X. Jak říkám, to je teď z hlediska výkonu a budoucnosti asi špička.

iimhotep
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: duben 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod iimhotep » 12 srp 2005 21:32

já osobně bych chtěl, kdybych si teď skládal něco nového tuhle http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?D ... d=18842832 :smile:

iimhotep
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: duben 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod iimhotep » 12 srp 2005 22:08

tak sem si pohral co bi mi stacilo no ale horsi sehnat $$$ :lol:

MICROSTAR 955X Platinum (MS-7158), i955X/ICH7R, PCIe x16, DualCh. DDR2 667, SATA II RAID, FireWire, USB2.0, 2xGLAN, sc775
5926,-
Dvoujádrový procesor Intel Dual-Core PENTIUM D 830 - 3,0GHz EM64T BOX Socket 775 800MHz 2MB
10233,-
1GB (KIT 2x512MB) DDR2 667MHz PC5300 CL5 KINGSTON BOX
5426,-
MICROSTAR MS-8984 (NX6800-TD256E) GeForce nx6800 256 MB DDR PCI Express x16 SLi DVI
8805,-
Hitachi (IBM) 250GB - SATA II 7200rpm 8MB - záruka 36 měsíců
4140,-

Cca 34560,- :cry:

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 17 srp 2005 13:12

Tady máš jeden kousek od Abitu. Oproti staršímu čipsetu 925XE není výkonnostní nárůst celkem žádnej, ale furt je tu ta výhoda možnosti osazení dvoujádrovejch CPU...

Uživatelský avatar
Regulus
Level 1
Level 1
Příspěvky: 98
Registrován: březen 05
Bydliště: Praha2
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Regulus » 20 srp 2005 20:11

No
Ono by možná stalo za to si s 64bitovým procákem počkat na nové OS -
64bit podporuje jen LINUX a částečně Windowx XP profesional - z her nic a
nikdo :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Já teď řeším podobný problém - odchází mi asi MB :nervous:
Vlastně jsem ho vyřešil - místo Gigabyte 7VRX s KT333
Asus A7V8X-X/lan
jsem zvědavý jak to bude chodit :shock:
Jinak do budoucna jedině 64bit AMD / aspo'n 4.5 GHz :flyer: /
Jo a prej vyšla z vývojových dílen nVidia nová řada GP - 7800 prej až 165Gfops( schválně jsem se podíval - abych se neblamoval)
:flyer: :flyer: :flyer: :flyer: :D

Uživatelský avatar
Regulus
Level 1
Level 1
Příspěvky: 98
Registrován: březen 05
Bydliště: Praha2
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Regulus » 20 srp 2005 20:23

Jo a s paticí- do 754 raději nechodit-
budoucnost patří spíše patici 939 /socket 939 :sly: /
Mluvím samozřejmě o AMD
prostě si to v klidu promysli a hry zatím hraj u kamarádů - ono to má byt na spadnutí
Fakt je že AMD 64bit má prý podporovat i starší 32bit OS / teda to alespoň tvrděj / ale dokud se nezačnou psát 64bitové hry- bude ti 64bitový procesor platný asi jako Golden Hind atomový reaktor :wink:
( ps - Golden Hind byla lodí Francise Drakea - a byla to plachetnice)

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 20 srp 2005 20:39

Noo, co se týče budoucnosti patic mocy bych nespolíhal ani na S939, páč už nějakej ten měsíc se pracuje na nástupci. Přijde nejspíš na podzim. A bude vyžadovat DDR2 paměti. To prostě nemá cenu v dnešní době uvažovat nad tím co má či nemá budoucnost, v týhle to není snad nic :wink:


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů