Stránka 1 z 1

Výběr routeru pro rod. dům

Napsal: 25 lis 2016 15:31
od pixlik
Zdravím obracím se na vás s prosbou o doporučení, nebo schválení mého výběru routeru pro rodinný dům. Momentálně máme: huawei echolife hg520i. Libí se mi https://www.czc.cz/asus-rt-n12-d1/123402/produkt ale nevím jestli je to správná volba. K internetu sem připojen 1x lan pc a 2x mobil wifi + 1xntbuk wifi. Jde hlavně o to že momentálně mi wifi nedosáhne na dvůr. Jedná se o cihlový dům, router je u mě v pokoji-1patro a zahrada je ob 2 stěny. Popř. prosím o radu jaký jiný router v téhle cenové relaci. Děkuji.

Re: Výběr routeru pro rod. dům

Napsal: 25 lis 2016 15:52
od Spartak1991
Zdravím,
co se routerů týče, jako minimum doporučuji:
https://www.alza.cz/asus-rt-ac51u-d2355683.htm
vlastním ho už pár let a v naprostém pořádku (dostatečné pokrytí bytu 3+1, nevypadává, jednoduché nastavení atd..)

Re: Výběr routeru pro rod. dům

Napsal: 25 lis 2016 18:59
od RIKI22
Huawei echolife hg520i je ADSL router.Takže neviem , ako si to myslel s tým Asus.Vymeniť ho nemôžeš ale zapojiť ten Asus za Huawei echolife hg520i ,aby si zväčšil dosah wifi , tak to môžeš.Ináč , ak ho chceš vymeniť , tak za router s ADSL.
https://www.czc.cz/adsl-a-vdsl/produkty#q-c-0-producer=s83ki7a397qdqlakpqqijggj6kf

Re: Výběr routeru pro rod. dům

Napsal: 25 lis 2016 21:10
od Spartak1991
huawei co má je v podstatě modem, který má i vlastnosti routeru a adsl..čili stačí zakázat u zařízení wifi, a propojit zařízení s novým routerem a je to..také může nahradit i onem modem, ale do toho asi nepůjde, když ten modem má od O2/pravděpodobně od nich propůjčený..
každopádně nemám dostatečné informace, takže nebudu spekulovat..