Stránka 1 z 1

Zdroj z bazaru

Napsal: 29 pro 2016 17:32
od klimA.
Dobrý den,

Co si myslíte o koupi zdroje z druhé ruky? Narazil sem na tento https://pc.bazos.cz/inzerat/69362024/Se ... 0-520W.php

Pán který zdroj nabízí (tímto ho pozdravuji jestli to čte :D ) psal, že je funkční a nezaznamenal žádné problémy ale zjistil
sem, že tento zdroj koupil od svého kamaráda před půl rokem a to když mu vyprchala záruka.. Takže je v provozu přibližně dva a půl roku a já přesně nevím jak moc velká životnost u zdrojů bývá a jestli mi to za těch pár ušetřených stovek stojí. Osobně si myslím že spíš ne ale chtěl vědět i váš názor na nákup bazarových zdrojů, za jakých předpokladu by jste nějaký koupili.

Díky :thumbup:

Re: Zdroj z bazaru

Napsal: 29 pro 2016 18:01
od Marfy
Vzhledem k tomu,že nyní výrobce na tento zdroj nabízí pětiletou záruku,tak bych se toho nebál.I ta cena je odpovídající.Jsou to dobré zdroje s japonskými součástkami.

Re: Zdroj z bazaru

Napsal: 29 pro 2016 19:06
od klimA.
Dobře,mně ani tak nevadí to, že by šel třeba jen jeden nebo dva roky , ale chci se hlavně vyvarovat toho, aby jeho porucha neměla pak vliv i na ostatní komponenty. To snad u tohoto typu nehrozí nebo ano a při jakých situacích a jak jimi předejít?

Re: Zdroj z bazaru

Napsal: 29 pro 2016 19:09
od Marfy
Buď v klidu.Zrovna řadu S12 II mám léty ověřenou v několika počítačích.Některé už jedou více jak 4 roky.

Re: Zdroj z bazaru

Napsal: 29 pro 2016 19:42
od behavioralista
Je úplně jedno jak moc je zdroj kvalitní.Z bazaru si kup koloběžku nebo boty,ale ne zdroj do PC,na kterém závisí ostatní komponenty za x tisíc.Snažíš se ušetřit na nesprávném místě.

Re: Zdroj z bazaru

Napsal: 30 pro 2016 17:50
od klimA.
Tak nevím jestli sem udělal špatně nebo dobře, ale zdroj sem si již zakoupil. Nevím na čem sem, díval sem se po internetu a jsou tu dva tábory. Ti kteří by si použitý zdroj nekoupili a ti kteří ano. Trošku více se ztotožňuji s těmi co by si ho nekoupili ale na druhou stranu je to SEASONIC a u toho by snad k nějakým fatálním následkům dojít nemuselo. Jak Marfy psal, tak výrobce dává 5 let záruku tak snad ví proč.

Až zdroj přijde, tak ho zkusím otestovat ve starých sestavách, které jsou stejně na odpis a tudíž by to nebyla žádná škoda. Nemáte nějaké rady jak ten zdroj takříkajíc "zatížit" ? Teď sem četl, že zapojit ho pouze k základní desce nic moc nezjistím a že je potřeba zapojených HDD a já nevím ještě čeho všeho.

Shrnuto podtrženo, jde mi vlastně jen o to, se nějak ujistit a předejít zkratku, který by měl za následek ostatní komponenty.
Proto bych měl otázku na Marfyho, ten psal, že s těmito zdroji má letitou zkušenost a tak se ptám, jestli se mu v jeho praxi něco podobného stalo?

Nic méně, Pán který mi to prodával, mi na to dal dobu na odzkoušení, tak snad tím potvrzuje svoje přesvědčení o jeho funkčnosti. A já doufám, že nejsem ovečka která ze značky Seasonic dělá bůh ví co.. :D

Re: Zdroj z bazaru

Napsal: 30 pro 2016 18:38
od Marfy
Všechny značkové zdroje co jsem za posledních pět let montoval jedou v pohodě.Včetně samozřejmě Seasoniců.Měl jsem osobně Seasonic S12 II 430 W a kdybych tenkrát kvůli upgrade grafiky nekupoval Enermax 525W,tak ho má do teď.
Lepší koupit za 900,-Kč ojetý značkový zdroj,než za 900,-Kč nový šmejd,který sotva vydrží záruku.Takových EuroCase a MaxPowerů jsem vyhodil desítky.