Proč si (ne)koupit Macbook ?

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

D4nn13l
Level 1
Level 1
Příspěvky: 78
Registrován: září 15
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proč si (ne)koupit Macbook ?

Příspěvekod D4nn13l » 17 říj 2017 12:43

dom324 píše:U modelu Pro 2017 pozor - má SSD připájené na základní desku. Do toho bych já nešel - při případné poruše bude získávání dat zbytečně složité a ani není možné SSD vyměnit.


Ono trend se ubírá tím směrem, že téměř veškerý hw je už připánen k logic boardu, což je špatná zpráva spíš pro případný self upgrade, ale data se poměrně snadno zrcadlí na icloud nebo jinou službu, což mi přijde poměrně esenciální v případě, kdy chce tazatel pracovat napříč systémy a na odlišných strojích.

Při porovnávce windows strojů, nechápu ty cenové propady. Pakliže vezmu kvalitativně porovnatelné stroje z hlediska hw a konstrukce, které jsem využíval před macbooky, kdy se jednalo od business modely Dell nebo HP cenově vycházeli velice podobně jako 13" macbook pro.

Například HP 8460p jsem kupoval okolo 36000,- a rozhodně nedisponuje retinou nikoliv 15000. Na jeho obranu, do dnes na firmě spolehlivě slouží, tedy z hlediska hw. Po softwarové stránce má za sebou už pár čistých instalací a estetický ráz už také není takový.
Pointa je v tom, že porovnáváme-li porovnatelné, tak cenový rozdíl je téměř zanedbatelný. Kvalitní stroj s windows má svou cenu stejně tak jako macbook. Výhodou macbooku pak může být fakt, že po určitém období si cenu drží narozdíl od laptopů.

Reklama
Uživatelský avatar
Zakk
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 713
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proč si (ne)koupit Macbook ?

Příspěvekod Zakk » 17 říj 2017 21:01

Ještě další věc, která mi trochu hlodá hlavou je věc, která se mi zároveň nejvíc líbí a to display.. takhle na první pohled je úplně " nejvíc nejkrásnější", který jsem kdy na notebooku viděl.. ale zase jsem si říkám jestli mě po delším používání nezačnou bolet oči.. jak je hodně sytý,"ostrý", jasný, atd.. ( jsem na tyhle věci docela háklivý.. například https://www.alza.cz/23-hp-23xi-d374860.htm#alternativy jsem musel vrátit, protože mě z něj po delším používání boleli oči.. (ale podle teorie jednoho ajťáka je to tím, že u levnějších LED při ztlumení jasu víc blikají ledky) koupil jsem si radši starý TN Eizo LCD který má obraz o hodně příjemnější https://www.czc.cz/eizo-flexscan-s2202w ... kvt7pfpjie ). Taky nevím, jestli by mi po delší době nezačaly vadit odlesky kvůli tomu, že je lesklý( ale opět kdyby byl matný, tak nevypadá tak pěkně) a hlavně nenašel jsem skoro žádný jiný notebook, který by mi vyhovoval s matným displayem. Ještě jsem si říkal, že při nejhorším v nejkrajnějším případě bych si tam koupil nějaku matnou fólii, ale to je asi blbost co?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nový MacBook
    od Downylol » 17 lis 2023 00:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    1013
    od Downylol Zobrazit poslední příspěvek
    17 lis 2023 22:48
  • MacBook cas a datum
    od ShadowWord:Pain » 01 říj 2023 19:47 » v Vše ostatní (hw)
    3
    2219
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    01 říj 2023 20:16
  • Proč je na WIN 7 Firefox ESR?
    od atari » 18 črc 2023 11:09 » v Internet a internetové prohlížeče
    1
    1900
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    18 črc 2023 13:06
  • macbook air 1466 2017 nelze reinsatlovat system "zotavovací server nelze kontaktovat"
    od drobino » 28 srp 2023 19:36 » v LiNuX a ostatní alternativní OS
    2
    5264
    od drobino Zobrazit poslední příspěvek
    28 srp 2023 21:31
  • Proč už se do sluchátek nedává NFC?
    od Grander » 21 čer 2023 14:57 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    4
    1938
    od Grander Zobrazit poslední příspěvek
    23 čer 2023 12:43

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Gerete a 41 hostů