Návrh pracovní sestavy 15-17k + monitory

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Donald64
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2435
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Návrh pracovní sestavy 15-17k + monitory

Příspěvekod Donald64 » 29 pro 2017 22:54

Neřekl bych, že se naše názory zásadně rozchází. Petrovi hodně vadí strategie Intelu, kdy záměrně blokuje kompatibilitu Z170 a Z270 desek, aby si lidé co chtějí upgradovat musejí koupit i novou desku. Dále Intel dává pod IHS pastu místo pájky, díky čemuž se procesory nedají bez delidu moc dobře taktovat. Vzhledem k tomu, že Intel dokázal na Ryzen velice rychle reagovat, tak je z jejich strany i patrné zpomalování pokroku, když nemají konkurenci. Také nebylo moc hezké co udělali s G4560 a samozřejmě mnoho dalších.

Když však opomineme zákulisí a budeme se soustředit na dané produkty. Intel má jednoznačně vyšší jednojádrový výkon (to obhajuje jeho vyšší spotřebu) díky čemuž jsou tyto CPU lepší pro hraní her a práci v programech. Naopak AMD má zase více jader/vláken, má použitelný BOX a jeho přednosti jsou v renderingu a streamování. Co se však musí nechat je to, že v současné chvíli se i5-8400 dá sehnat jen na Alze, ještě se značnou přirážkou a drahými Z370 deskami, což mu ubírá z výhodnosti. Co kdo zvolí je na osobní preferenci, ani s jedním CPU chybu neuděláš a já tu jsem spíše od toho, abych zkontroloval kompatibilitu a navrhl alternativu, než abych rozsekával, na jaké platformě to postavit.

Všechno důležité jsem zmínil, konečné rozhodnutí je na tobě. Rozdíl v ceně si lehce zjistíš a rozdíl ve výkonu můžeš vidět třeba zde https://youtu.be/fhc4blOJZeA

Reklama
Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Návrh pracovní sestavy 15-17k + monitory

Příspěvekod dom324 » 29 pro 2017 23:08

Donald to pěkně shrnul. Ani s jedním CPU neuděláš chybu, ale musíš se rozhodnout sám, protože na to neexistuje generická odpověď - každý má jiný názor a preference.
Intelu hraje rozhodně do karet výkon, AMD má možnost budoucího upgradu, pájené IHS a kvalitní BOX chladič.

Uživatelský avatar
Mrazivec
Level 1
Level 1
Příspěvky: 59
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Návrh pracovní sestavy 15-17k + monitory

Příspěvekod Mrazivec » 29 pro 2017 23:37

Donald64: Díky moc za srovnání :bigups: . To video je hodně zajímavé, i když tam v závislosti na použití svádí celkem "rovnocenný" souboj. A zároveň chápu petrovy výhrady, není to úplně košer přístup.
Prosím tedy kontrolu u těch sestav, jestli tam všechno sedí včetně desek (chlazení, rozšiřování a tak) a radu na dostupnou dobrou a hlavně tichou GK z těch 1050/1050Ti. Protože u i5 bych si mohl chvíli počkat na integrované, než se trh vyvrbí, ale u Ryzenu bych ji musel nahodit hned.
Díval jsem se třeba na https://www.czc.cz/asus-geforce-gtx-105 ... 14/produkt, nebo https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1050 ... 04/produkt, ale nevím, jestli to pro mne není zbytečně moc. Beru jakýkoli návrh ať ji třebá má jiný obchod :-) (samozřejmě vzhledem k použití více monitorů).

Donald64
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2435
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Návrh pracovní sestavy 15-17k + monitory

Příspěvekod Donald64 » 30 pro 2017 00:32

Když se podívám na 1050 Ti, tak KalmX s F12 Silent je nejtišší řešení. Z modelů s ventilátory je nejtišší MSI Gaming X. Jinak 2 fanová Zotac má celkem solidní chladič a často i Samsung paměti, které se dají OCnout k 9GHz, s hlukem na tom však není tak dobře, jako předešlé 2 varianty. U 1050 není pasivní verze a ostatní platí stejně, jako u 1050 Ti.

K sestavě - Seasonic nepatří k tichým zdrojům, vezmi raději EVGA 500 BQ nebo BQ! Pure Power. Dual channel zvyšuje výkon CPU více, jak frekvence, takže jestli neplánuješ navyšovat RAM nad 16GB, vzal bych 2x4 místo 1x8. Ta RG4 nemá moc kvalitní ventilátory, můžeš je nechat a vyměnit až začnou být hlučné, ale jestli chceš vzít nějaké držáky s kvalitními ložisky, tak F12 Silent.

Uživatelský avatar
Mrazivec
Level 1
Level 1
Příspěvky: 59
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Návrh pracovní sestavy 15-17k + monitory

Příspěvekod Mrazivec » 30 pro 2017 01:04

Myslel jsem samozřejmě tichou s aktivem :smile:. To roubování ventilátoru na pasiv se mi úplně nezdá. Ještě je tam ta MSI Aero, ale skoro nikde ji nemají. Není tedy 1050 Ti pro moje potřeby moc? Holt asi připlatím.
Seasonic jsem si navrhl, protože v té staré sestavě ho mám, jen 620W a zdál se mi tichý. Ale asi zkusím ten EVGA.

U paměti jsem myslel, že bych za chvíli přihodil ještě jednou 8GB do dualu. Ale když myslíš, tak jakou 2x4GB zvolit?

Ty F12 mám ve staré skříni, takže je znám a určitě by šly taky po nějaké době vyměnit.

Jo a prosím tě, u Ryzenu kterou desku? Nebo ještě jinou?

Donald64
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2435
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Návrh pracovní sestavy 15-17k + monitory

Příspěvekod Donald64 » 30 pro 2017 03:36

Jestli budeš brzy dokupovat další 8GB modul, tak je 1x8 v pořádku. Starý Seasonic není totéž co nový, během několika let má již 3. revizi, kde jsou horší ventilátory, než v té první. Já mám v budget sestavách rád desky od MSI, u ASRocku musíš dávat pozor, aby to umělo DC regulaci ventilátorů a Gigabyte bych se raději vyhnul.

K hluku, ta Aero v zátěži tichá nebude, pokud ti jde o nižší cenu, tak prostě sáhni po po nejlevnějším provedení, které není low profile. Ten Ryzen chceš taktovat? Pokud ne, tak si poměrně dobře vystačíš i s BOX chladičem.

Uživatelský avatar
Mrazivec
Level 1
Level 1
Příspěvky: 59
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Návrh pracovní sestavy 15-17k + monitory

Příspěvekod Mrazivec » 30 pro 2017 15:18

Díky moc :thumbup: .
Tak jo, vidím to na sestavu s Ryzenem, měl jsem AMD dlouhá léta, tak u toho zatím zůstanu.
Jen se nemůžu rozhodnout u těch desek, protože GK vezmu tu, co bude po víkendu lépe dostupná :-), to statní už snad ladí .

Teď už jen ty monitory. Cenově jsou +/-, ale neumím posoudit výhody/nevýhody.
Samsung
Philips - bílý, nebo Philips - černý
Iiyama, nebo ještě jiný?

Donald64
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2435
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Návrh pracovní sestavy 15-17k + monitory

Příspěvekod Donald64 » 30 pro 2017 16:14

Vzal bych bílý Philips - Quantum Dots podsvícení, skvělé barvy, možnost OC na 80Hz.
Desku bych volil Asus, jestli nevadí absence USB-C a celkově o něco menší výbava.

Uživatelský avatar
Mrazivec
Level 1
Level 1
Příspěvky: 59
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Návrh pracovní sestavy 15-17k + monitory

Příspěvekod Mrazivec » 30 pro 2017 22:44

USB-C mi asi ještě chvíli chybět nebude. Ta menší výbava asi neznamená ochuzení v ničem důležitém a pokud je chlazení, napájení, podpora a stabilita v pohodě, tak beru. Asi ten Ryzen stejně trochu přetočím.
S tou výbavou mne pobavilo, když jsem se teď po dlouhé době podíval na ten starý počítač zezadu a na desce je víc než 2x tolik konektorů na všechno možné :D ..

Monitory asi zkusím ty Philipsy, protože i když sleduju diskuze i v jiných vláknech, vychází ve 24" fakt asi nejlíp (i v porovnání s AOC, Iiyama, Benq, Samsung apod.) v poměru cena/výkon, a snad si na bílou barvu zvyknu - nikdy jsem nic bílého u PC neměl 8) .
Ale stejně by mne zajímal ten rozdíl černá/bílá (gamut, OC), protože jak jsem psal u kolegy vedle, na stránkách Philipsu k tomu nemůžu nic najít.

Donald64
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2435
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Návrh pracovní sestavy 15-17k + monitory

Příspěvekod Donald64 » 30 pro 2017 23:40

Tak ono ty dobré barvy dělá z velké části Quantum Dots podsvícení, takže i mezi rozdílnými panely asi moc velký rozdíl ve výsledku nebude. Hlavní rozdíl vidím v tom OC, kde na bílem jde (PLS) a na černém nikoliv (IPS).

Uživatelský avatar
Mrazivec
Level 1
Level 1
Příspěvky: 59
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Návrh pracovní sestavy 15-17k + monitory

Příspěvekod Mrazivec » 31 pro 2017 01:52

Každopádně díky moc tobě, petrovi22 i ostatním :bigups: za rady a přeju ať se daří i v příštím roce.

Ještě to nechám chvíli otevřené a zamknu to až po objednávce :idea: .

Uživatelský avatar
Mrazivec
Level 1
Level 1
Příspěvky: 59
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Návrh pracovní sestavy 15-17k + monitory

Příspěvekod Mrazivec » 29 led 2018 14:18

Objednal, převzal, sestavil, nainstaloval a všechno šlape super. Akorát tu grafiku byl kapku boj sehnat a Hellfire se trochu hřeje, ale s tím názvem má asi fakt nárok :smile: . Ještě jednou díky moc všem za rady a pomoc.

Jen jsem připojil ty Philipsy, obraz super, i když trochu rozdílný v porovnání HDMI/DVI, ale zvláštní je, že ten co je na HDMI, tak šel bez problémů na 81 Hz a ten co je na Dual DVI nechce ani náhodou přes 65 Hz. Může to být kabelem? Můžu to řešit tady, nebo se mám přehodit do sekce vedle?

Díky


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Návrh pc do 30 tisíc.
    od PaPetr » 14 říj 2023 10:20 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    19
    1621
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    15 říj 2023 14:56
  • Pracovní NTB - 30K
    od popcorn » 31 led 2024 09:26 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    550
    od Martab Zobrazit poslední příspěvek
    04 úno 2024 12:24
  • Kancelářské PC pro 3 monitory
    od Hangli » 03 srp 2023 21:24 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    12
    1303
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    05 srp 2023 08:13
  • Pracovní / herní PC - cca 65 000 Kč.
    od XartiQ » 07 bře 2024 11:42 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    802
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    08 bře 2024 09:45
  • Studiové monitory KRK Rokit 5G4 a co vše k nim?
    od DifiCZ » 03 lis 2023 02:29 » v Vše ostatní (hw)
    1
    1027
    od DifiCZ Zobrazit poslední příspěvek
    03 lis 2023 16:34

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů