NTB vs. PC

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

ondra91
Level 3
Level 3
Příspěvky: 413
Registrován: červen 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: NTB vs. PC

Příspěvekod ondra91 » 28 led 2018 12:50

Samozřejmě, že rozdíl je maximálně 10 % ... těch 10 - 50 % je hodně vycucaných z prstu. K PC si člověk musí koupit ještě monitor. Ty střílíš hodně od boku, když říkáš, že laptop stojí 2-3x víc než složené PC.
Slož mi pc s 1070 + g-sync, 256 SSD, 1 Tb, 16 gb ram a uvidíme na jakou se dostaneš cenu ;) .... Laptop v této specifikaci začíná na 45 tis.
Je jasné, že laptop bude hlučnější a má další negativa, každopádně v dnešní době už se cena s desktopem začíná pomalu rovnat.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: NTB vs. PC

Příspěvekod petr22 » 28 led 2018 14:53

Ani se nemusim divat, aby mi bylo jasne ze za tech 45 tisic to bude nejake osizene MSI, HP nebo Acer s poddimenzovanym chlazenim :-)

Ve skutecnosti to nebude 45, ale spis 55 a vice, ze.

Kdyz se dala GTX 1070 koupit, stala 9990 Kc. 16 GB RAM stalo take 2000 Kc.

Do pocitace jde koupit I7-8700 - v notebooku neexistuje nic, co by se ji vykonem jen priblizovalo.

To, ze mobilni I7 se vykonem rovna desktopove I3 za 3000 jsem uz ukazoval. Tudiz v desktopu mi staci I3-8100 abych mel procesor srovnatelny s vykonnym hernim notebookem.

Ja ty notebooky opravuju takze vim, jaka je u nich umrtnost - to se clovek necha zlakat reklamou v TV a nizkou cenou a koupi si kram, ktery se mu pul roku po zaruce upece - a prijde, ze mu to nejde zapnout. Az se ti upece dedikovana grafika - a to je jen otazka casu - muzes cely herni notebook vyhodit, protoze typicka cena zakladni desky je 10-20.000 Kc.

Monitor k notebooku potrebujes taky - pokud tedy nejsi masochista a nehrajes na tom pididispleji.

Nejenom ze je herni pocitac vykonnejsi, ale ma i delsi zivotnost a lepsi opravitelnost.


Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: GrandTheftAuto29 a 26 hostů