Změnit by se tam toho dalo spoustu. Začnu tím nejhorším - deska. Rampage je deska určená pro profi extreme overclockery, pro tebe naprosto zbytečná (na normal taktování stačí desky i se slabším VRM). Připlácíš zbytečně 5 k za to, že se deska při podchlazení na -100°C bude chovat korektně a že napájecí kaskáda zvládne 1KW. Vezmi buď
https://www.czc.cz/asrock-fatal1ty-x299 ... 58/produkt s dobrou napájecí kaskádou, ale se špatným heatsinkem nebo
https://www.czc.cz/gigabyte-x299-aorus- ... 57/produkt s lepším heatsinkem.
SSD je pro práci s videem naprosto neadekvátně zvolené, v takové sestavě má být NVMe disk jako je např. Corsair MP500.
Zdroj bych v téhle ceně rozhodně bral Seasonic Prime, ale klidně se může vzít Corsair RMx. Nepotřebuješ 1000W (pokud neplánuješ SLI)
https://www.czc.cz/seasonic-prime-ssr-7 ... 98/produkt popřípadě můžeš vzít 850W, ale i těch 750W by mělo stačit.
TN monitor na úpravu fotek snad nemyslíš vážně?
Gk je nedostupná a ještě dlouho bude, je krize, sehnat cokoliv je problém.
Nejsem si jistý, jestli Silent Base 600 vůbec dovoluje instalaci 360mm radiátorů. Stejně bych bral radši nějaké 240mm AiO nebo ještě lépe vzduch, 360mm AiO vodníky nebývají nic moc (a pumpy mají často problém to vůbec protlačit).
Nemít v takové sestavě RAM se Samsung B-Die je taky šetření na špatném místě.
Jsi si jistý, že chceš jít do Skylake X? Ta platforma má spoustu problémů. Obrovská spotřeba, pasta pod IHS (kvůli které je Skylake X neuchladitelný) a dále. Já být tebou jdu do i7 8700K. Poloviční spotřeba, vyšší herní výkon, deficit dvou jader můžeš dohnat přetaktování na 5GHz.