PC na střih videa..cena/výkon

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC na střih videa..cena/výkon

Příspěvekod dom324 » 24 úno 2019 20:25

HDD disky jsou prostě pomalé. Nemůžeš očekávat, že když otevřeš složku plnou desítek souborů, tak že se otevřou během vteřiny.
Navíc tím, že na HDD nemáš OS (aspoň doufám, když máš nvme SSD), tak se HDD určitě pořád uspává - hlavička se přestane točit. Když pak chceš z ničeho nic něco najít na HDD, tak se disk musí probudit a roztočit. Můžeš se tomu vyhnout když v nastavení napájení zakážeš uspávání HDD.

Reklama
Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC na střih videa..cena/výkon

Příspěvekod Fox_25 » 24 úno 2019 23:41

Mě se složky kde je wxyz dalších souborů a složek na HDD otevřou prakticky ihned, přitom se jedná o staré 2TB(enterprise řada) disky které po zaplnění neoplývají nějakou vysokou rychlostí čtení a zápisu. Teď jsem restartoval PC a je to prakticky stejné jako po týdením 24/7 provozu.

Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC na střih videa..cena/výkon

Příspěvekod xbs » 25 úno 2019 05:28

bude to nejspíš tim uspávánim disku, taky mi složky s velkym množstvim složek/souborů nabíhaj hned, a to sou deset let starý 2TB 5900 otáčkový kousky...

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC na střih videa..cena/výkon

Příspěvekod Fox_25 » 25 úno 2019 17:09

David79 píše:Třeba zapnu pc a chci si něco vyhledat na HDD ALE téměř vždy trvá dvě až tři vteřiny, než se HDD načte a dostanu se do obsahu.
Nebo při práci s programem Movie Maker a třeba spuštěním videa někdy počítač uzavře jeden úkon.


Vzhledem k tomuhle to nebude jenom uspáváním disků, leda by měl PC uspané a po zapnutí PC se mu disky zapínají až když je po nich vyžadovaná činnost.

David79
Co je myšleno tím že při práci s movie maker spustíš video a uzavře se jeden úkon?

David79
Level 2
Level 2
Příspěvky: 167
Registrován: květen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC na střih videa..cena/výkon

Příspěvekod David79 » 25 úno 2019 17:26

S tím uspáváním disku je to dost reálné..na to mrknu.

No a ta druha věc..pracuji s Movie Makerem a zvlášť si pustím ještě nějaké video NEBO AVer TV a to už je úplný konec..nechce to posílit RAMku nebo tak něco?

Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC na střih videa..cena/výkon

Příspěvekod dom324 » 25 úno 2019 17:29

Otevři správce úloh a sleduj využití RAM. Pokud vystřelí na 100%, nejspíš by to chtělo pár GB přikoupit.

David79
Level 2
Level 2
Příspěvky: 167
Registrován: květen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC na střih videa..cena/výkon

Příspěvekod David79 » 26 úno 2019 17:26

Hmm..tak to bude kompatibilitou, testoval jsem RAMku a spustil jsem jedno video, AVer TV a renderoval jsem video v Movie Maker a RAMky je dost ALE v jednom případě Maker spadnul.

pc.png

David79
Level 2
Level 2
Příspěvky: 167
Registrován: květen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC na střih videa..cena/výkon

Příspěvekod David79 » 03 črc 2019 16:43

Zdravím..jen drobnost, HDD jsem tady už řešil, teda konečně jsem vypnul jeho uspávání a jede teda hned co zapnu počítač, až do doby kdy ho vypnu. Řekl bych že je to poměrně kvalitní HDD-WD GOLD 2TB, nebude mu teda ten nepřetržitý provoz cca 4-5 hodin denně nějak škodit? Já si myslím že je to lepší volba, než že ho několikrát denně zapnout a vypnout..co myslíte? Děkuji

Bez názvu.png

Azmir
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2120
Registrován: březen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC na střih videa..cena/výkon

Příspěvekod Azmir » 03 črc 2019 19:42

Představ si, že to není tak dávno co tu byli jenom HDD. Samozřejmě že jsou určeny k "plnému provozu" a ne hodku denně :D Netřeba se bát, na druhou stranu, mě třeba HDD ruší a je to nejhlasitější část mého pc, pokud grafika nejede na 100%, takže to uspávání se mi naopak líbí, vzhledem k tomu, že tam mám jenom data a programy všechny na SSD, tak téměř nikdy na něj nemusím čekat.
Intel i7 9700k - 5 GHz@1.285V + Noctua NH-D15, PALiT GeForce RTX 2080 Super GameRock, Crucial Ballistix 2x8 GB 3866 MHz@1.4V, Gigabyte Z390 Aorus Pro, M.2 NVMe 1TB Transcend MTE220S, Seasonic Focus Plus Gold 750W, Fractal Design Define S(4x140mm fans)

144 Hz QHD 27" - HP 27xq, Roccat Kone Pure Owl Eye, Hyperx Cloud Flight, Trust GXT Cada mechanical

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC na střih videa..cena/výkon

Příspěvekod faraon » 03 črc 2019 21:17

Na uspávání harddisku jsem se vykašlal před dvaceti lety, když jsem se dozvěděl že vydrží jenom omezený počet rozběhů, protože při nich je nejvíc namáhaný.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC na střih videa..cena/výkon

Příspěvekod petr22 » 03 črc 2019 21:34

Jedno roztoceni plotnoveho disku = opotrebeni jako 10 - hodin provozu.

Je kazdeho vec, jestli za 24 hodin opotrebi disk jako stovkami hodin provozu.

Disky vydrzi nonstop provoz spise nez neustale zapinani, vypinani a zmeny teplot
z 20 na 35-40 stupnu.

Staci se trochu zamyslet nad odhlucnenim skrine/disku a zvenku neni nic slyset
ani kdyz je v PC 6 disku a cpu jede na 100% pri kodeni videa, je treba dat ucho
az ke skrini aby bylo neco slyset. Kdo videl moje pocitace na kodeni videa potvrdi
ze v mistnosti je ticho.

David79
Level 2
Level 2
Příspěvky: 167
Registrován: květen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC na střih videa..cena/výkon

Příspěvekod David79 » 07 srp 2019 12:02

Zdravim. Chci se zeptat..pokud rozsiruji RAM o pameti ktere uz jednou mam (Crucial Ballistix Sport LT Red 16GB-2x 8GB-2666MHz), je pravda ze je nemusim uz instalovat ci nejak nastavovat? Dekuji


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 24 hostů