Windows vs Mac

Nechte si poradit s výběrem jednotlivých komponent, s návrhem PC sestavy či s koupí notebooku

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
beather
Herní spec. / Tvůrce článků
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4480
Registrován: únor 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows vs Mac

Příspěvekod beather » 29 kvě 2018 14:25

Tazatel jde na ekonomiku = evidentne ho nezajima, jak se na macu kodi (kdyz uz jsem u toho, zkuste se podivat treba na fora root.cz, kde jsou programatori (ne windows programatori) ze celkem znacna cast tam programuje na macu..

Nejsem apple fanousek, jak jsem psal, nekolik let jsem pouzival windows (95 - win7) a stale pouzivam (na hernim pocitaci).. Poukazal jsem pouze na to, ze lide, kteri pozaduji od notebooku, aby byl vzdy ready a nenastal problem, zde najdou spolehlive reseni..

Nevim, co se komu pokazilo, ja mam na macu vypnuty SIP, modifikovany kernel, kernelove moduly a nikdy za 7 let pouzivani se mi nestalo, ze by mi failnula aktualizace a nikdy jsem pocitac nerestartoval ! (pokud nepocitam, kdyz mi parkrat skapal na baterku) a to jsou zkusenosti z vice modelu..

Argument, ze na macu nemuzes vic hrabat do systemu je blbost jak mraky a ten co to napise, to nikdy evidentne nezkousel a nikdy si s tim nehral.. Je to Unix like system a kdyz uz narazis na hranice ochrany, vypnes si jiz zmineny SIP... Urcite si ten system dokazes modifikovat a ohnout vic, jak Windows, v kterem pri zmenach v registrech narazis vetsinou na bug, zpusobujici BSOD.. Nehlede na to, ze by jsi chtel vytvaret jeste nejake kernel moduly, to mas BSOD instantne...

Poprosim tedy, pokud vase prispevky do tohoto vlakna zakladate na nejakych domnenkach nebo na tom, co jste nekde videli na internetu a papouskujete to, urcite tazatele zmatete vic, nez "Apple fanousek" :D

PS: Mam jeste 3 dalsi zarizeni, na 2 linux a jeden herni pc s Win 10... Nikde jsem nenapsal, ze Windows je spatny system, pouze jsem podotknul, ze je kriticky male mnozsti zarizeni, co ho dokazali se svym HW spravne zoptimalizovat + jiz zminena podpora MS je tragicka
Návod na HijackThisNávod na BSODZákladní diagnostika počítačePříspěvek fóru

„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat!“ - Albert Einstein :punish:
[b]Rozcestník mých článků

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows vs Mac

Příspěvekod petr22 » 29 kvě 2018 14:33

Ja bych OS X s takovym kockopsem jako jsou Windows 10 nesrovnaval, ani Microsoft nevi,
jak to ma cele vypadat a co to ma umet.

Zjednodusene receno je OS X upravene BSD, kdyz si uzivatel prideli patricna opravneni, muze
udelat cokoliv, vcetne zruseni funkcniho systemu zevnitr.

Jsou lidi, co maji Apple HW jen kvuli jejich hw (kvalita displeje, vydrz akumulatoru, zpracovani)
a pouzivaji pouze Windows jako jediny system.

Voky0077
Level 1
Level 1
Příspěvky: 99
Registrován: červen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows vs Mac

Příspěvekod Voky0077 » 29 kvě 2018 14:47

beather píše:Tazatel jde na ekonomiku = evidentne ho nezajima, jak se na macu kodi (kdyz uz jsem u toho, zkuste se podivat treba na fora root.cz, kde jsou programatori (ne windows programatori) ze celkem znacna cast tam programuje na macu..


No právě proto že jde na ekonomku, tak nevidím nějakou větší přidanou hodnotu v tom mít macOS.
PS: Nemám uživatele na rootu zas tak zmapované, ale myslím že snad ještě větší část frčí na Fedoře.

Uživatelský avatar
beather
Herní spec. / Tvůrce článků
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4480
Registrován: únor 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows vs Mac

Příspěvekod beather » 29 kvě 2018 14:55

Voky0077 píše:No právě proto že jde na ekonomku, tak nevidím nějakou větší přidanou hodnotu v tom mít macOS.


Promin, tomuto absolutne nerozumim.. muzes trosicku vic rozvest to, proc to podle tebe nema pridanou hodnotu?
Návod na HijackThisNávod na BSODZákladní diagnostika počítačePříspěvek fóru

„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat!“ - Albert Einstein :punish:
[b]Rozcestník mých článků

Voky0077
Level 1
Level 1
Příspěvky: 99
Registrován: červen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows vs Mac

Příspěvekod Voky0077 » 29 kvě 2018 15:06

beather píše:Promin, tomuto absolutne nerozumim.. muzes trosicku vic rozvest to, proc to podle tebe nema pridanou hodnotu?

Možná špatná formulace, bylo to myšleno tak, že s jeho potřebami nevyužije možnosti které mu právě mac oproti widlím nabízí. Nevyžaduje SW který běží jen na macu a ani nevypadá na uživatele, který by si o víkendech překompilovával kernel. Proto mi přišla jako vhodnější volba ntb s widlemi které mu budou stačit.
PS: Evidentně nemám tak rozsáhlé zkušenosti s macy jako vy, používám Linux a jsem nadmíru spokojen.

Uživatelský avatar
kupjec
Level 3
Level 3
Příspěvky: 558
Registrován: září 12
Bydliště: Opava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows vs Mac

Příspěvekod kupjec » 29 kvě 2018 18:04

Děkuji všem za objektivní názory (či snahu o ně) a uvedení do situace (resp. rozvíření diskuse), přesně tohle jsem si potřeboval pročíst ohledně aktuální situace Win10 vs MacOS.


- Pro doplnění konverzace:
Budete možná překvapeni, ale s přáteli si sem tam nějaké menší hříčky zkoušíme, ale vše na bázi enginů (Unity atp.), do konzole (kernel,..) nelezu a ani s rejstříky si příliš často nehraju. Kdysi jsem si s Winy hrál až přespříliš (měnění kompletního designu u W7), ale to už vůbec neřeším, není na to čas a ani nevím jestli to W10 umějí. :D A co jde o webové prezentace, tak to vše skrze prohlížeč a jak jsem zmiňoval, všechny pro mě důležité programy mám na pevném PC - př. Sony Vegas, programy na úpravu fotek a vektorové programy většinou zadarmo a nejsem si úplně jist, jestli jsou i na MacOS.

Právě proto jsem zmiňoval prohlížeč a Office, to jsou programy, které na 100% vyžaduji (a nemám zjištěno, jestli Microsoft SW na MacOS běží, kdysi totiž ne). Jako bonus by pro mě byl program na úpravu videa, který je tuším pro Macy zdarma, jestli Finalcut nebo jak se jmenuje... Co se displeje týče, tak práci odvádím převážně na pevném PC (alá Home office) a ty mám doma dostatečné.

Ale jak někdo říkal, nástup mám zhruba až za půl roku a uvidíme jak se situace a cenová politika změní u MBP (2018). Určitě bych radši 8th Intel nežli mobilně slabší předchozí generaci.

- Případné ukončení téma při nedoplnění názoru na příspěvky výše:
Na co jsem se ptal jsem otázky dostal a vážím si vašich názorů, děkuji. Do 3 měsíců se dle MBP(18) rozhodnu jestli ten, případně očekávejte nové téma, kde budu žádat o radu/potvrzení Winů, které jsem si našel :D
Sestava na mém profilu. | // Telefon: Nothing Phone (1) +Galaxy Watch Active 2


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Windows 8.1 CMD
    od Daniel_Jackson » 29 dub 2023 13:33 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    1647
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    29 dub 2023 14:38
  • Windows 10 lite
    od mk7605 » 20 srp 2023 11:53 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    1071
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    20 srp 2023 12:02
  • windows 11-pluginy
    od showpayne » 02 črc 2023 19:55 » v Windows 11, 10, 8...
    0
    836
    od showpayne Zobrazit poslední příspěvek
    02 črc 2023 19:55
  • Okenko Windows
    od Lebedil » 29 čer 2023 21:10 » v Problémy s hardwarem
    2
    790
    od Lebedil Zobrazit poslední příspěvek
    29 čer 2023 21:39
  • Windows 11 a Bitlocker
    od AnnaLee123 » 05 úno 2024 10:45 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    725
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    05 úno 2024 13:24

Zpět na “Rady s výběrem hw a sestavením PC”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů